Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Maslina  (Posjeta: 11746 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Astilita

Odg: Maslina
« Odgovori #15 : 28-10-2015, 13:00:59 »
Imao sam stadij mirovanja u kojem sam imao prešnijih obaveza pa se nisam bavio bonsaiima, ali sam u međuvremenu naučio dosta s ovog foruma jer sam "lurker" poprilično dugo.

Microcarpe su mi još žive :hihihi:,  imam Juniper horizontalis koju sam uzeo u vrtnom centru tu u blizini koju namjeravam ožicati u kaskadu nekakvu, ubio sam bor, čempres i dvije masline jer nisam bio dovoljno strpljiv pri vađenju i orezivanju. Jednu od maslina sam odrezao pri dnu i pošto sam smatrao da neće uspijeti sam je bacio. Sad kada se vraćam unazad, mogla je i preživjeti jer sam sve dobro napravio, ali sam je bacio prije nego je uspijela odraditi svoje.

Našao sam par yamadoria koje uređivam u prirodi i koje ne vadim, uzimajući u obzir moju prošlost serijskih ubojstava, neka još malo naučim pa ću vidjeti.

Ne znam koliko ima nas registriranih i neregistriranih "lurkera", ali ne mogu vam opisati koliko mi je pomogao ovaj forum i koliko će još pretpostavljam pomoći, pogotovo što se tiče brige o našim autohtonim drvcima. Nije lako pronaći po internetu brigu o posebnom bonsai na baš ovom posebnom podneblju.
Pretending to know everything, closes the door to finding out what's really there.

Offline LONICERA

Odg: Maslina
« Odgovori #16 : 28-10-2015, 19:32:34 »
Je forum je zakon. A sad lijepo kreni vaditi te yamadorije. Dobro je teoretski se potkovati prije akcije, ali znanje se najviše stiče kroz vlastito iskustvo i praksu. Pri tome ćeš zasigurno i ubiti koje drvo, ali ako gledaš tako , onda oni  koji se nikad nisu brinuti niti o jednoj biljci  nisu niti odgovorni za smrt iste. Ti si odgovornost na sebe preuzeo i samo tako naprijed.
PS. Nemoj više biti samo "lurker" možda će neko učiti iz tvojih iskustava.

Offline Astilita

Odg: Maslina
« Odgovori #17 : 28-10-2015, 23:08:42 »

Gugla san sve živo i pročita sve tako da sa opadanjem, sušenjem etc. nemam problema, ali....

^ ovo mi je predobro  :takoTreba:



Ima tu više nego dovoljno znalaca da se uči iz njihova iskustva, ja mogu prenijeti samo što NE napraviti. Možda pametniji nauče iz mojih pogrešaka. Tražiti ću vas ubrzo pomoć pri identifikaciji doduše, pa eto malo manje ću lurkat.

Yamadorie ću vaditi, da, ali odlučio sam se na malo više discipline i strpljenja. Što sam dosad vadio em nije ličilo na ništa em sam zbog nestrpljenja i neinformiranosti ih uništio. Nigdje mi se ne žuri...(osim ako netko s HBF-a ne namiriše moje yamadorie naravno  :hihihi:)

Pretending to know everything, closes the door to finding out what's really there.

Offline LONICERA

Odg: Maslina
« Odgovori #18 : 28-10-2015, 23:27:11 »
Na greškama se najbolje uči :mdr: