Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai škola  (Posjeta: 23848 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zen

Bonsai škola
« : 06-01-2011, 23:39:04 »
Obavijest svim ljubiteljima bonsaia da HRVATSKI BONSAI KLUB i TORA ATELJE ZA UMETNOST IN FILOZOFIJO BONSAJA organiziraju BONSAI ŠKOLU.Škola je koncipirana kroz radionice od maksimalno 10 polaznika koji rade na
svojem materijalu. Početak je s teorijskim predavanjem (predavanje traje 60 min), a zatim
počinjemo sa radom na drveću. Instruktor analizira sva stabla, objašnjava prednosti i
nedostatke nekih materijala, sudionici radionice zatim dobivaju pomoć i savjete o dizajnu. U
međuvremenu, naravno, uči se pravilna tehnika ožičavanja, i također druge tehnike
oblikovanja. Rad je detaljan i temeljit, jer se radi više radionica na istom stablu.
Predavanje i školu vodi gospodin Tomaž Kovšca, rođen 1969 godine, živi i radi u
Ljubljani, Slovenija. Predsjednik je slovenskog bonsai kluba. Proveo je posljednjih 15 godina
putujući svijetom u potrazi za bonsai znanjem: od vrta g. Suzukia u Obuse, Japan,pa preko
Kine do europskog bonsai Sveučilištu u Milanu. Radio je pod vodstvom mnogih velikih
majstora. Osniva sa svojim prijateljem vlastitu bonsai školu u Sloveniji (www.bonsaji.si),
napisao je knjigu “Bonsaj, umetnost in filozofija” te je autor mnogih članaka u časopisima i
novinama. Mjesto održavanja je "Balagovi Dvori" u Samoboru 15. siječnja od 10,00 do 17,00 sati.
Cijena kotizacije je 175 kn. Prijave na dean.cebic(@)zg.t-com.hr

Offline vilenjak

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #1 : 07-01-2011, 14:37:54 »
rado bih se priključio školi
zanima me koju vrstu stabalca bi preporučili za ponesti u školu
uputu koje veličine bi drvce trebalo biti
i dali je potrebno ponjeti i neki osnovni alat

moj naklon

vilenjak
:mac:
:mac:

Offline jurica

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #2 : 07-01-2011, 14:54:57 »
rado bih se priključio školi
zanima me koju vrstu stabalca bi preporučili za ponesti u školu
uputu koje veličine bi drvce trebalo biti
i dali je potrebno ponjeti i neki osnovni alat

moj naklon

vilenjak
:mac:
Koliko sam ja upoznat radit će se na crnogorici.
Alat naravno da bi morao imat  , (znaš na takve svoje stvari svi su pomalo ljubomorni i nevole baš posuđivat , bar ja ne volim)
Veličina nebitna, ono što tebe zadovoljava.
Ali Zen ti je stavio e.-mail adresu na koju se možeš obratit i dobiti podrobne informacije :great: .

Offline zen

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #3 : 08-01-2011, 10:47:59 »
Evo još nekih informacija za one koji su iskazali interes za školu, a odnosi se na izbor materijala (drveta) na kojem će se raditi. Ako namjeravate radit na yamadoriju (biljka izvađena iz prirode) preporuka gospodina Tomaža je da su biljke provele barem 2 godine u kontejneru (privremenoj posudi). Ako si biljku želite nabaviti iz rasadnika ili vrtnog centra jedana od preporučenih i jeftinijih sadnica je Chamaecyparis pisifera ( foto ), zatim Juniperus chinensis, Pinus mugo, Pinus sylvestris i slične vrste. Na radionicu, nebi trebali nositi smrznute i vlažne biljke, drveće treba staviti na toplije mjesto dan ili dva prije same radionice kako bi se biljka aklimatizirala. Za sve dodatne upite slobodno mi se javite putem gore navedenog emaila.

Offline dijxtra

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #4 : 09-01-2011, 13:40:04 »
Ide ko na ovo?

Offline Andrija Zokić

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #5 : 09-01-2011, 13:43:38 »
To ti je OK tečaj za naučit ožicavat.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline dijxtra

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #6 : 09-01-2011, 14:02:55 »
To ti je OK tečaj za naučit ožicavat.
Kul. Onda ziher idem. Ako ide netko s foruma, javite se pa da proćaskamo :-D

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Bonsai škola
« Odgovori #7 : 09-01-2011, 15:08:18 »
Ja čekam seminar ili kako da ga več nazovem, bonsai kluba zagreb.Nije da nebi htio i to vidjet al več sam samouk i ožico sam neka drva osim crnogorice.Done nadam se dobrom i kvalitetnom učenju od tebe i drugih.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline jurica

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #8 : 09-01-2011, 15:26:51 »
Ja bi samo dodao svuda di se ljudi druže iz nekog zajedničkog interesa da se nešto novo naučit , jer samo kroz razgovor i izmjenu iskustava može se i jako se puno nauči .  :great:
Ja ne dolazim , ali sigurno bi svakom preporučio ako ništa drugo a ono druženje uživo . :bravoPrika:

Offline Tijek

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #9 : 09-01-2011, 19:15:13 »
Svi koji žele učit, priporočivam ovu školu. I mene je Tomaž učio kad sam počeo i sada sva dobra prijatelja, a od tada on je jako dignuo svoj nivo. Pogledajte njeguvu galeriju presudite sami http://www.bonsaji.si/wp/?page_id=16

Offline DonQuijote

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #10 : 09-01-2011, 20:28:21 »
Ja čekam seminar ili kako da ga več nazovem, bonsai kluba zagreb.Nije da nebi htio i to vidjet al več sam samouk i ožico sam neka drva osim crnogorice.Done nadam se dobrom i kvalitetnom učenju od tebe i drugih.

Ovaj tečaj ti je bolji. Ako nisi potpuni početnik onda je bolje pohađati majstorsku školu jer na osnovnom tečaju se uče osnove.
 Mislio sam oglasiti početnički tečaj ovih dana ali s obzirom na to da se otprilike u isto vrijeme održava ovo, odustao sam da ne ispadne da miniram Tomažov tečaj.
Tomaž je školovani stručnjak, vrlo dobar bonsaist, te ako želiš naučiti školski pristup bonsaiu od čovjeka koji iza sebe ima rezultate i dobra drva, onda se  svakako prijavi jer ćeš mnogo naučiti. I ja sam bih to rado pogledao ali mi se u to vrijeme gomilaju neke druge obaveze koje ne smijem zanemariti.

 Za radionice bonsai kluba Zagreb uvijek ima vremena a i možeš navratiti kod nekoga od nas i pitati sve što te  zanima.

Offline vilenjak

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #11 : 11-01-2011, 14:22:50 »
evo ja dolazim u školu
odabrao sam pinus densifloru za preobrazbu... :whistle:
:mac:

Offline borac

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #12 : 11-01-2011, 15:04:10 »
Pa ja nemam drvo za preobrazbu a htio bi na tecaj

Offline vilenjak

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #13 : 11-01-2011, 15:48:53 »
vrijeme ti je krajnje za odlazak u neki rasadnik
ja sam drvce našao u mbm-u
i vidio sam još par zgodnih primjeraka tamo
:mac:

Offline borac

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #14 : 11-01-2011, 16:03:48 »
vilenjak ajd molim te stavi sliku svoje pinus densiflore, cisto za orijentaciju - da ne dodjem tamo sa nekim batrljkom