Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai škola  (Posjeta: 23852 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vilenjak

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #15 : 11-01-2011, 21:39:11 »
evo vilinsko drvce za vilinsku preobrazbu
:mac:

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Bonsai škola
« Odgovori #16 : 12-01-2011, 08:01:19 »
Vilenjak reci mi cijenu?.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline vilenjak

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #17 : 12-01-2011, 09:19:10 »
290 kn
:mac:

Offline dijxtra

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #18 : 16-01-2011, 20:27:56 »
Uf, baš je dobro bilo. Prvi puta u živo vidjet kako netko radi na bonsaiju, prvi puta žicat pod nadzorom, prvi puta rezat i oblikovat pod nadzorom, moć postavit pitanje, moć postavit glupo pitanje :-D i općenito provest cijeli jedan dan sa ljudima koji su navikli radit sa početnicima i znaju sve naše greške prije nego ih napravimo... neprocjenjivo.

Jedino šteta što nismo imali dan ranije teoretski dio pa skupni odlazak u rasadnik, jel je ovako na školi bilo materijala za koje je čak i meni apsolutnom počtniku bilo jasno da su upotpunosti neupotrebljivi. Ali, i ovako smo (barem ja) naučili neizmjerno mnogo. Radujem se sljedećoj inkarnaciji ove škole, a bome i Donovoj najavljenoj.

Mislio sam oglasiti početnički tečaj ovih dana
Nadam se da si to ozbiljno mislio :-D

Na tečaj je došo momak koji je samo fotkao (dobro, na kraju je malo i radio :-D) ali je pri prijenosu slika na moj stik došlo do greške tehničke, tako da evo samo dvije slike sa mog moba. Na prvoj slici se moj Juniperus Blue Star vidi skroz desno kad je već bio prepolovljen, a na drugoj slici je konačni rezultat.

Sve u svemu, izvrsno provedena subota :-)

Offline Andrija Zokić

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #19 : 16-01-2011, 21:41:49 »
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline vilenjak

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #20 : 17-01-2011, 09:50:37 »
Da lijep dan u Balagovim dvorima
Lijepo organizirano od strane ljudi iz Samobora, dobra logistika od strane Deana (Zen).
Pohvala Tomažu i Radovanu (SLO), koji su si dali velikog truda i strpljenja sa nama polaznicima 7 punih sati.
Rezultat možete vidjeti na slici iz grma Pinusa densiflore do vilinskog drvca sa potencijalom da postane pravi bonsai.......

veliko hvala svima
moj naklon :chinaman:
:mac:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai škola
« Odgovori #21 : 17-01-2011, 10:25:30 »
Da lijep dan u Balagovim dvorima
Lijepo organizirano od strane ljudi iz Samobora, dobra logistika od strane Deana (Zen).
Pohvala Tomažu i Radovanu (SLO), koji su si dali velikog truda i strpljenja sa nama polaznicima 7 punih sati.
Rezultat možete vidjeti na slici iz grma Pinusa densiflore do vilinskog drvca sa potencijalom da postane pravi bonsai.......

veliko hvala svima
moj naklon :chinaman:

Simpatično drvce  :great:

Radovan? ili Rajko  :tup:

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Bonsai škola
« Odgovori #22 : 17-01-2011, 13:43:05 »
Da lijep dan u Balagovim dvorima
Lijepo organizirano od strane ljudi iz Samobora, dobra logistika od strane Deana (Zen).
Pohvala Tomažu i Radovanu (SLO), koji su si dali velikog truda i strpljenja sa nama polaznicima 7 punih sati.
Rezultat možete vidjeti na slici iz grma Pinusa densiflore do vilinskog drvca sa potencijalom da postane pravi bonsai.......

veliko hvala svima
moj naklon :chinaman:

Simpatično drvce  :great:

Radovan? ili Rajko  :tup:


Super si oblikovao tog japanezera.
Uf, baš je dobro bilo. Prvi puta u živo vidjet kako netko radi na bonsaiju, prvi puta žicat pod nadzorom, prvi puta rezat i oblikovat pod nadzorom, moć postavit pitanje, moć postavit glupo pitanje :-D i općenito provest cijeli jedan dan sa ljudima koji su navikli radit sa početnicima i znaju sve naše greške prije nego ih napravimo... neprocjenjivo.

Jedino šteta što nismo imali dan ranije teoretski dio pa skupni odlazak u rasadnik, jel je ovako na školi bilo materijala za koje je čak i meni apsolutnom počtniku bilo jasno da su upotpunosti neupotrebljivi. Ali, i ovako smo (barem ja) naučili neizmjerno mnogo. Radujem se sljedećoj inkarnaciji ove škole, a bome i Donovoj najavljenoj.

Mislio sam oglasiti početnički tečaj ovih dana
Nadam se da si to ozbiljno mislio :-D

Na tečaj je došo momak koji je samo fotkao (dobro, na kraju je malo i radio :-D) ali je pri prijenosu slika na moj stik došlo do greške tehničke, tako da evo samo dvije slike sa mog moba. Na prvoj slici se moj Juniperus Blue Star vidi skroz desno kad je već bio prepolovljen, a na drugoj slici je konačni rezultat.

Sve u svemu, izvrsno provedena subota :-)





Odlično. diyxtra predpostavljam da si onaj skroz desno  na fotki mšto je pored junipera.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline dijxtra

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #23 : 17-01-2011, 13:50:17 »
Odlično. diyxtra predpostavljam da si onaj skroz desno  na fotki mšto je pored junipera.
Aha. Kaj se i po mojim postovima kuži da sam ja onaj sa najvećom škembom? :-D

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Bonsai škola
« Odgovori #24 : 17-01-2011, 19:15:51 »
Odlično. diyxtra predpostavljam da si onaj skroz desno  na fotki mšto je pored junipera.
Aha. Kaj se i po mojim postovima kuži da sam ja onaj sa najvećom škembom? :-D
Ne ,več gledam koje drvo imaš pa tražim gazdu.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline jurica

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #25 : 17-01-2011, 19:50:07 »
Da lijep dan u Balagovim dvorima
Lijepo organizirano od strane ljudi iz Samobora, dobra logistika od strane Deana (Zen).
Pohvala Tomažu i Radovanu (SLO), koji su si dali velikog truda i strpljenja sa nama polaznicima 7 punih sati.
Rezultat možete vidjeti na slici iz grma Pinusa densiflore do vilinskog drvca sa potencijalom da postane pravi bonsai.......

veliko hvala svima
moj naklon :chinaman:

:great:  :great:  :great:

Offline Marija

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #26 : 17-01-2011, 22:24:09 »
... a tko vam je prevodio sa slovenskog?  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline dijxtra

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #27 : 18-01-2011, 00:14:46 »
... a tko vam je prevodio sa slovenskog?  :hihihi:
Ti nisi znala da je svim slovencima materinji jezik zapravo srpski sa slovenskim naglaskom? :-D

Offline vilenjak

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #28 : 18-01-2011, 09:53:51 »
Hvala Mario na ispravci...Rajko i Tomaž...
Njih dva su se jako trudili govoriti na hrvatakom, ali je dobar opis da su govorili srpski sa slovenskim naglaskom...
naučili su to u JNA...
zanimljivo je da su na našim prilično lošim donešenim materijalima ipak radiloi profesionalno kao da se radi o vrhunskim
tako da skidam kapu
:mac:

Offline zen

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #29 : 18-01-2011, 19:49:57 »
Želim se zahvaliti svima koji su došli na prvu radionicu bonsai škole. Posebno bi se zahvalio Tomažu i Rajku na neizmjernoj strpljivosti u radu na lošem početničkom materijalu. Zahvaljujem se Andriji koji mi je dopustio da stavim informacije o samoj školi na ovaj forum. Žao mi je što nije bio niti jedan predstavnik Dalmatinskog bonsai kluba i bonsai kluba Zagreb. Nadam se da će se to popraviti do ožujka. Neke sličice sa same radionice ću staviti čim mi cd sa slikama stigne iz Siska. :chinaman: