Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai škola  (Posjeta: 23951 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #30 : 18-01-2011, 20:33:35 »
Zahvaljujem se Andriji koji mi je dopustio da stavim informacije o samoj školi na ovaj forum.

Nema problema, samo nastavite tako.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Bonsai škola
« Odgovori #31 : 19-01-2011, 11:22:28 »
Diyxtra i Vilenjak ,ma zaboravih pitat dali ste na radionici svoja drva nakon oblikovanja i žicanja presađivali u subtrate ili su ostali u rasadničkim teglama.Ako niste presađivali ,kaj su vam preporučili kad da presađujete ? za god ili dvije.Zanima me još režim zaljevanja pošto se radi o četinjačama al samo ako nisu u modernom subtratu.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bonsai škola
« Odgovori #32 : 19-01-2011, 12:02:48 »
....Zanima me još režim zaljevanja pošto se radi o četinjačama al samo ako nisu u modernom subtratu.

Pisalo se već po forumu, da ne postoji univerzalni režim zaljevanja i teško je to preporučiti kako i kada. Puno toga ovisi o mikrolokaciji gdje se nalaziš. O učestalosti vjetra, sunca, vlage u zraku, čega sve ne. Istina je da sa modernim substratom, nema bojazni od prezalijevanja pa je lakše kontrolirati.
Ono najbitinje je, budi prisutan i promatraj kako se ponaša stablo i tlo u posudi, vrlo brzo ćeš doći do zaključka, trebaš li zaljevati 3x dnevno ili 3x tjedno. Ja sve zalijevam jednako, i plitke i duboke posude, i one od 1L zapremine i one od 100L. Uvijek je bolje da voda "prozraći tlo nego da se tlo pretvori u zagušenu "baru"...
Nadam se da sam pomogao  :smile:

Offline dijxtra

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #33 : 19-01-2011, 13:52:14 »
Diyxtra i Vilenjak ,ma zaboravih pitat dali ste na radionici svoja drva nakon oblikovanja i žicanja presađivali u subtrate ili su ostali u rasadničkim teglama.Ako niste presađivali ,kaj su vam preporučili kad da presađujete ? za god ili dvije.Zanima me još režim zaljevanja pošto se radi o četinjačama al samo ako nisu u modernom subtratu.
Rekli su nam da ne presađujemo sad nego tek eventualno za godinu dana ako sve bude OK. Zaljevat treba isto ko i moderni supstrat: dakle dobro zalit tak da voda prođe kroz zemlju i onda ne zaljevat sve dok se površinski sloj ne osuši. Kad je gornjih centimetar - dva suho, onda opet zalit dok voda ne prođe kroz zemlju. Malo me živcira ta zemlja,baš me svrbe prsti da presadim u moderni supstrat, al kad ne smijem... :-(

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Bonsai škola
« Odgovori #34 : 19-01-2011, 14:38:21 »
Jeste pomogli ste mi puno. Ma sad nema zaljevanja pa me nije briga al doči če i taj dan kad če borovi bit žedni, za bjelogoricu se ne brinem jer su prva drva preživjela cijelo ljeto i godišnji i sve.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline vilenjak

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #35 : 19-01-2011, 15:21:20 »
presađivanje ili jače rezanje...pravilo je vrlo jednostavno
jedan extremni zahvat godišnje...i to je to
:mac:

Offline jurica

Odg: Bonsai škola
« Odgovori #36 : 19-01-2011, 17:28:50 »
presađivanje ili jače rezanje...pravilo je vrlo jednostavno
jedan extremni zahvat godišnje...i to je to
To je jedno od osnovnijih pravila.  :great:  :chinaman:

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Bonsai škola
« Odgovori #37 : 22-09-2012, 13:33:23 »
E baš me zanimaju drvca kako danas izgledaju, pogotovo od dijxtre bluestar i vilenjakov bor.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!