Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kupujem bonsai  (Posjeta: 16888 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dublin

Kupujem bonsai
« : 17-01-2011, 15:03:37 »
Bok društvo,

Žena ima obranu magisterija i nebi želi kupiti glupi buket koji će strunuti i otići u povijest.
Želim joj kupiti nešto što će joj se svidjeti a i što bi trajalo malo duže..
U bonsai sam zaljubljen još od vremena kad sam ko klinac trenirao karate i ložio se na karate kida i njegovog djedicu... :)

Lijepo vas molim ako mi netko može prodati jedno lijepo drvce, i eventualno isprinatai onako za prvu ruku #uputsvo za korisnike" dok ne počnem ozbiljnije proučavati održavanje (koje čujem da je jako složeno) nama omiljenog drveta.

Hvala vam svima.

inaće, iz zagreba sam, i drvce mi treba hitnoooooo.

Offline dublin

Odg: Kupujem bonsai
« Odgovori #1 : 20-01-2011, 20:25:06 »
Bok društvo,

Zahvaljujem svima koji su mi se javili na pm..  :worthy: Ispao sam totalna budaletina tražeći nemoguće  :tup: ali eto na kraju je sve ipak ispalo dobro. 
A svak od nas je imao svoj početak.. 
Kupovina moga prvog drvca je uspješno završena.  :yupi: Kupio sam u bauhausu prekrasni 60cm visoki, zdravi, zeleni fikus ginseng...
Naletio sam na taman pristiglu pošiljku kineskih brijestova i ginsengića... da sam došao sat vremena prije, bio bi izuzetno razočaran, skromnošću ponude i stanjem drvetine...  :zabezeknut: međutim, kao što rekoh, popodne im je stigla nova pošiljka pa sad to sve izgleda zdravije i ljepše.  tko je blizu jankomira neka sutra skokne do bauhausa pa možda nađe nešto i za sebe.. cijene su između 50kn i 300kn.. a ima i par (meni ružnih) velikih drvaca 800-1000kn...
eto, idem istuširat svoje drvo pa gledat rukomet.

pozdrav svim ljubiteljima bilja

Offline Bonsai po?etnik

Odg: Kupujem bonsai
« Odgovori #2 : 22-03-2011, 21:33:52 »
ako se smije znati koliko si platio svog fikusa jer je predivan  :jupije: i ja sam nedavno kupio jedan fikus u bauhausu   :lol:
Volim bonsaije

Offline Ninokupinko

Odg: Kupujem bonsai
« Odgovori #3 : 22-04-2012, 16:09:52 »
evo ja imam nekoliko sadnica višanja ovogodišnjih.Mislim da je to idealno za početnike.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Kupujem bonsai
« Odgovori #4 : 22-04-2012, 16:16:53 »
to je mladica idealna za vrt i za učenje orezivanja vočaka kad naraste al za bonsai nije.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Ninokupinko

Odg: Kupujem bonsai
« Odgovori #5 : 22-04-2012, 17:20:39 »
Mislim da ove slike govore same za sebe.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Kupujem bonsai
« Odgovori #6 : 22-04-2012, 18:08:33 »
slika 209 i 208 može se to iskoristit za nekakv stil al kad gledam sliku iz vrta odozgo nemam tu sliku i osječaj osim da je mladica :takoTreba:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Marija

Odg: Kupujem bonsai
« Odgovori #7 : 22-04-2012, 18:17:10 »
evo ja imam nekoliko sadnica višanja ovogodišnjih.Mislim da je to idealno za početnike.

Ne znam koliko si informiran ali bonsai se ne uzgaja iz sjemena ili jednogodišnjih sadnica!

Ovdje u temi za početnike imaš zgodnih članaka http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=892.0
da se za početak informiraš što je bonsai, i koje su karakteristike startnog materijala za uzgoj bonsaija.  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline dijxtra

Odg: Kupujem bonsai
« Odgovori #8 : 22-04-2012, 21:15:52 »
Mislim da ove slike govore same za sebe.
Ajd, evo par slika divlje trešnje (nije višnja, ali je ista porodica):





Kad budeš imao ovakvih stabala, sa ispucalom korom, širokom bazom i razvijenim korjenskim sistemom, javi mi se i kupit ću sve šta imaš. Sve do zadnjeg stabla. Čujemo se za 50 godina :-D

BTW, ako na ovom forumu želiš nekome prodati materijal za bonsai, onda moraš napraviti ovo:
http://internationalbonsaiforum.com/viewtopic.php?t=364
To je isto divlja trešnja, jel. Velim, kad budeš imao takve "sadnice" na prodaju, javi se i kupujem :-)

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Kupujem bonsai
« Odgovori #9 : 22-04-2012, 21:25:25 »
dobro mi je to pallovo drvo. Mislim da je to p mahaleb.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline dijxtra

Odg: Kupujem bonsai
« Odgovori #10 : 22-04-2012, 22:02:55 »
dobro mi je to pallovo drvo. Mislim da je to p mahaleb.
Je, pallov mahaleb. Mislim, druge vrste prunusa baš nešto nisam ni vidio da se koriste za bonsai.

Offline Kreso83

Odg: Kupujem bonsai
« Odgovori #11 : 02-08-2012, 04:36:55 »
Pozdrav svima!

Nalazim se u slicnoj situaciji kao i OP, htio bi curi pokloniti nesto i mislim da bi bonsai drvce bilo savrseno. Vec sam gledao po vrtnim centrima u Kaliji na Zitnjaku i u Bauhausu na Jankomiru, ali ponuda je prilicno slaba. Ima li mozda netko ovdje kakvu sugestiju ili konkretnu ponudu? Unaprijed hvala.

Offline DonQuijote

Odg: Kupujem bonsai
« Odgovori #12 : 02-08-2012, 09:18:26 »
Nema boljeg poklona ako nekoga želiš isfrustrirati i ubiti u pojam :tuptup:

Ako se veže za drvo biti će tužna što ga je ubila iz neznanja, a ako joj je svejedno onda će ga opet ubiti ali iz nemara.
Za održavanje bonsaia na životu potrebno je znanje i iskustvo tako da ga nikada nebi poklonio nekome tko nema barem osnovno znanje o drvima. Drvo osuđuješ na smrt a djevojku na frustracije.

Offline alexhor

Odg: Kupujem bonsai
« Odgovori #13 : 02-08-2012, 09:59:21 »
E, da, Don... dobro si rekao....:great:
Drvca u samoposluzi, obično viču: "Neeee, kupili su me za poklon!!!!"

Offline Hrvat

Odg: Kupujem bonsai
« Odgovori #14 : 02-08-2012, 14:51:01 »
ma ubija vas bog,zenama i curama se kupuju prsteni i parfemi izlazak u restoran,putovanja a ne neka glupa drva koja ce riknut za koji dan. :molitva:
ustvari i Isus je reka na krizu"oprosi im oce jer neznaju sto rade".
nije vazno gledadi,vec vidjeti