Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai Postolje- moj ručni rad  (Posjeta: 12045 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline veljko

Bonsai Postolje- moj ručni rad
« : 22-04-2007, 21:53:22 »
Eto, dao sam si truda, pa sam odradio ovo postolje za izlaganje bonsaia, prihvačam sve kritike i pohvale.
Pa eto i par slikica;

Offline DonQuijote

Odg: Bonsai Postolje- moj ručni rad
« Odgovori #1 : 22-04-2007, 22:03:38 »
Lijepo je zamišljeno, sigurno si ponosan na njega.  8)
Vidim da si imao problema sa prekrivanjem bojom nekih djelova koje si, pretpostavljam, zakitao. Da bi to u budučnosti izbjegnuo pomiješaj malo boje u kit prije kitanja, ako smijem savjetovati i ako je to uopće razlog one svjetlije mrlje na nogi.

Ja bi to još jednom izbrusio i prelakirao, ali ja sam možda prepicajzlast za drvo :mdr:

Offline Aleksa

Odg: Bonsai Postolje- moj ručni rad
« Odgovori #2 : 22-04-2007, 22:09:30 »
 :great: Bas mi se svidja!

Offline veljko

Odg: Bonsai Postolje- moj ručni rad
« Odgovori #3 : 22-04-2007, 22:16:00 »
Lijepo je zamišljeno, sigurno si ponosan na njega.  8)
Vidim da si imao problema sa prekrivanjem bojom nekih djelova koje si, pretpostavljam, zakitao. Da bi to u budučnosti izbjegnuo pomiješaj malo boje u kit prije kitanja, ako smijem savjetovati i ako je to uopće razlog one svjetlije mrlje na nogi.

Ja bi to još jednom izbrusio i prelakirao, ali ja sam možda prepicajzlast za drvo :mdr:


Da,imaš pravo, ide još jedno brušenje, pa lak, pa brušenje, pa lak, radim ga malo po malo već godinu dana, malo manje, pa još par dana..., nego, vidim da se kužiš u boje i lakove, reci, koliko treba nakon lakiranja pričekati sa brušenjem?

A od čega je mrlja, ispričat ću ti na samo jednoga dana. :gigle:

Offline helleborus

Odg: Bonsai Postolje- moj ručni rad
« Odgovori #4 : 22-04-2007, 22:25:36 »
Ma super je!!! :yes:  Bravo Veljac!  :worthy: Sad nam možeš svima početi raditi stalke! Očekujemo isporuku uskoro, a nakon što se još malo ufuraš, kontejner! :yupi: :yipi:

Offline veljko

Odg: Bonsai Postolje- moj ručni rad
« Odgovori #5 : 22-04-2007, 23:01:08 »
Hvala, trebalo bi i meni još sličnih, volje imam, iskustvo se stječe ponavljanjem, samo da je vremena..., ali sretan sam, jer je prvi još malo pa gotov :yipi:

Offline Marija

Odg: Bonsai Postolje- moj ručni rad
« Odgovori #6 : 23-04-2007, 08:37:21 »
radim ga malo po malo već godinu dana, malo manje, pa još par dana...

Tempo ti je ubitačan :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Bonsai Postolje- moj ručni rad
« Odgovori #7 : 23-04-2007, 08:37:41 »
koliko treba nakon lakiranja pričekati sa brušenjem?

To ovisi o laku koji koristiš. Lakovi na vodenoj bazi se brzo suše i drugi sloj može ići već nakon nekoliko sati. Laku za Parkete treba dva dana da se osuši. Najbolje da pogledaš što piše na laku, koiko mu treba da se osuši do kraja i onda to vrijeme ako želiš nanovo brusiti, pomnožiš  sa dva. Jer  ako je lak suh izvana to ne znači da se može brusiti tj, ispod gornjeg sloja je još vlažan i radi.


Offline Marija

Odg: Bonsai Postolje- moj ručni rad
« Odgovori #8 : 23-04-2007, 08:42:14 »
Lakovi na vodenoj bazi se brzo suše i drugi sloj može ići već nakon nekoliko sati.

Nije Veljko jedini imao drvodjeljske radove ovaj vikend...  :tlab:
Koristila sam vodeni lak od belinke. Već je bio pomiješan s bojom. Zaista se brzo suši. Na pakiranju piše 4-6 sati pri temperaturi od 20, ali ide to i brže  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline veljko

Odg: Bonsai Postolje- moj ručni rad
« Odgovori #9 : 23-04-2007, 09:32:14 »
koliko treba nakon lakiranja pričekati sa brušenjem?

To ovisi o laku koji koristiš. Lakovi na vodenoj bazi se brzo suše i drugi sloj može ići već nakon nekoliko sati. Laku za Parkete treba dva dana da se osuši. Najbolje da pogledaš što piše na laku, koiko mu treba da se osuši do kraja i onda to vrijeme ako želiš nanovo brusiti, pomnožiš  sa dva. Jer  ako je lak suh izvana to ne znači da se može brusiti tj, ispod gornjeg sloja je još vlažan i radi.



Piše uretansko-akrilni lak, Hempel marinevarnish.  :dunno:
Nego, dali ga je obavezno lajfat, ili se drugi sloj može stavit direktno na prvi?

Offline veljko

Odg: Bonsai Postolje- moj ručni rad
« Odgovori #10 : 23-04-2007, 09:56:20 »
radim ga malo po malo već godinu dana, malo manje, pa još par dana...

Tempo ti je ubitačan :gigle:

Pa, čuj, nekima od nas nije prioritet otići svaki slobodni trenutak provesti u šumi, ja na sreću imam i drugih stvari, koje su mi važne u životu, djeca, njihove zadače i slobodne aktivnosti, radovi oko kuće i mnogo drugih stvari, pa mi za hobi ostaje, koliko mi ostane- malo, oni koji imaju djecu će me skužiti, a tvoje vrijeme tek dolazi. :mdr:

Offline marinko beg

Odg: Bonsai Postolje- moj ručni rad
« Odgovori #11 : 23-04-2007, 09:59:11 »
radim ga malo po malo već godinu dana, malo manje, pa još par dana...

Tempo ti je ubitačan :gigle:

Pa, čuj, nekima od nas nije prioritet otići svaki slobodni trenutak provesti u šumi, ja na sreću imam i drugih stvari, koje su mi važne u životu, djeca, njihove zadače i slobodne aktivnosti, radovi oko kuće i mnogo drugih stvari, pa mi za hobi ostaje, koliko mi ostane- malo, oni koji imaju djecu će me skužiti, a tvoje vrijeme tek dolazi. :mdr:
Veljkec je primjerni tata! :yupi:

M

Offline veljko

Odg: Bonsai Postolje- moj ručni rad
« Odgovori #12 : 23-04-2007, 10:05:19 »
radim ga malo po malo već godinu dana, malo manje, pa još par dana...

Tempo ti je ubitačan :gigle:

Pa, čuj, nekima od nas nije prioritet otići svaki slobodni trenutak provesti u šumi, ja na sreću imam i drugih stvari, koje su mi važne u životu, djeca, njihove zadače i slobodne aktivnosti, radovi oko kuće i mnogo drugih stvari, pa mi za hobi ostaje, koliko mi ostane- malo, oni koji imaju djecu će me skužiti, a tvoje vrijeme tek dolazi. :mdr:
Veljkec je primjerni tata! :yupi:

M

Jesam i ponosim se time, a ti nisi? :mdr:

Offline marinko beg

Odg: Bonsai Postolje- moj ručni rad
« Odgovori #13 : 23-04-2007, 10:10:48 »
Citat:
Jesam i ponosim se time, a ti nisi? :mdr:
Ne,ja nisam primjeren,ja sam diktator!!! :666: :666: :666: :666:

M

Offline marinko beg

Odg: Bonsai Postolje- moj ručni rad
« Odgovori #14 : 23-04-2007, 10:13:42 »

Jesam i ponosim se time, a ti nisi? :mdr:
Uskoro bih mogao da se ponosim njima,tjeranje na prisilni rad(kopanje yamadorija) :mdr:

M