Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pinus - molim prijedloge  (Posjeta: 15912 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Libero

Pinus - molim prijedloge
« : 29-04-2007, 15:43:30 »
Evo malo slikao...

Pinus, 3 godine u mom dvorištu. Kako se na slikama vidi, ima neobičan rast debla (u krug). Pronađen i "ubran" na Ivanšćici. Malo me muči što dalje, pa molim savjete iskusnih.

Pozdrav!

Offline gal

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #1 : 30-04-2007, 07:42:47 »
Pa prije svega čestitke na yamdoriju! Uspješno izvađeno, relativno staro i vidim nije ti se žurilo sa oblikovanjem. Dakle te tri stvari su za pohvalu, drvo (sylvestris) ima svojih nedostataka (o tome će više dežurni kritičari... :mdr: ) no iz teškog materijala mogu nastati interesantne stvari. U oblikovanju sam poprilično zelen (a i trebalo bi slike sa više strana - sve četiri..), pa bi moja sugestija bila literati ili možda vjetrom šibani oblik.  :chinaman:

Offline istefano

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #2 : 30-04-2007, 10:20:44 »
i meni se cini da bi vjetar bio najbolji stil , drvo kao na prvoj slici nakosis u lijevo imas dobar jin vec za pocetak

Offline marinko beg

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #3 : 30-04-2007, 15:52:35 »
Ja upravo ne bi koristio stil vjetra, iz razloga sto je onakav kolut neprirodan takvome stilu.U prirodi su ti koluti prije posljedica lavina nego vijetra.
Trebao bi stavit fotku sa sve cetiri strane i najradije malo ukosene na lijevo i desno. Dakle osam slika molim.Mislim da bi od ovoga nesto bilo, da bi trebalo radikalno promijenit polozaj citavog vrha(odmah oznad koluta pa sve do vrha).Tu je potrebna bakrena zica,bolnicki zavoj i vulkanizirana traka. Problem je u tome, ako ti to nije nitko pokazao kako se radi, imat ces itekakovih problema.
Ovo ti je moja ideja...

M

Offline istefano

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #4 : 30-04-2007, 16:29:08 »
gle meni se bas cini ako ga nakosi na lijevo ima vec dosta dobru krosnju nagnutu tako da bi tvoj japanski stil oblikovanja krosnje kakvog volis :jap: vec bio dosta i napravljen i bio pun pogodak, a i jin bi bio kao da ga je vjetar pomeo ,zar ti se ne cini , to kaj ga je lava zajebala mislim da nema veze majka priroda se vec puno puta nasalila s zelenim stanovnicima zemlje , ali kako ti kazes najbolje je jos par slikica staviti   8)

Offline Libero

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #5 : 30-04-2007, 18:24:43 »
Hvala na prijedlozima!

Sutra ću ponovno postaviti za slikanje, pa zaslikati kako je rekao Marinko. Al prvo moram promijeniti box - raspao se kod prenošenja za slikanje (kao što se sa slika i vidi).


Offline hknezovi

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #6 : 02-05-2007, 10:00:27 »
Ja bi ipak drvo napravio u umjetničkom (literati) stilu.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline marinko beg

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #7 : 02-05-2007, 10:13:06 »
Ja bi ipak drvo napravio u umjetničkom (literati) stilu.
A sta je ovo gore, kaskada? :loco: Daj, stavi taj tvoj crtez ako imas nesto bolje na umu. Bilo bi mi drago da vise ljudi ucestvuju u tim stvarima.

M

Offline veljko

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #8 : 02-05-2007, 11:23:49 »
Ja upravo ne bi koristio stil vjetra, iz razloga sto je onakav kolut neprirodan takvome stilu.U prirodi su ti koluti prije posljedica lavina nego vijetra.
Trebao bi stavit fotku sa sve cetiri strane i najradije malo ukosene na lijevo i desno. Dakle osam slika molim.Mislim da bi od ovoga nesto bilo, da bi trebalo radikalno promijenit polozaj citavog vrha(odmah oznad koluta pa sve do vrha).Tu je potrebna bakrena zica,bolnicki zavoj i vulkanizirana traka. Problem je u tome, ako ti to nije nitko pokazao kako se radi, imat ces itekakovih problema.
Ovo ti je moja ideja...

M

S ovim bi se i ja složio, a negdje sam i vidio nešto slično, u svakom slučaju, literati stil.

Offline hknezovi

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #9 : 02-05-2007, 11:32:18 »
Bum poslal kad se vratim sa posla doma.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline gal

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #10 : 02-05-2007, 13:35:12 »
Ja prije svega vrtim u glavi u kojim smjerovima je moguće presavinuti grane, gdje su jinovi, korjenje.. Ovo mi se čini izvedivo, a koji je stil ispao  :dunno: nemam pojma! Recimo bor na strmoj litici po kojem puše, padaju lavine i kamenje...bla..bla.. Ovako sve svi jinovi vide, a ružno zadebljanje je malo izgubilo na težini.....  :chinaman:

Offline marinko beg

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #11 : 02-05-2007, 21:58:41 »
Ovo mi se čini izvedivo, a koji je stil ispao  :dunno: nemam pojma!
Ovo je itekako izvedivo, bravo Gal!!! 8) 8)Sta se stila tice,ovo je jedna "lagani" Han-kengai.I izbor posude ti je izvrstan.

M

Offline marinko beg

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #12 : 02-05-2007, 23:02:51 »
Na tvom virtuallu je krosnja sa dugackim svijecicama koje se u biti skracuju(postoje vise tehnika).Radi bolje vidljivosti i harmonije izmedju stepenica sam krosnju nacrtao, ako nemas nista proiv.Eh, da barem imam olovku za kompjuter, ovako se moram zajebavat sa misem.

M

Offline Marija

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #13 : 02-05-2007, 23:08:55 »
 :sarcastic: meni to izgleda iščašeno što ste napravili, nekako mi je kut nagiba prejak zbog kojeg stablo izgleda dobro samo iz jednog kuta.

Kao što kaže jedan lik koju ipravo sada pakira kofere, bonsai se formira tako da nema samo jednu prednju stranu, već da dobro izgleda iz svih kuteva....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #14 : 02-05-2007, 23:11:02 »
:sarcastic: meni to izgleda iščašeno što ste napravili, nekako mi je kut nagiba prejak.

Zasto?I ona zelenika od onog Spanjolca ima takav nagib.

M