Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pinus - molim prijedloge  (Posjeta: 15209 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #15 : 02-05-2007, 23:22:02 »
Zasto?I ona zelenika od onog Spanjolca ima takav nagib.

Ne sviđa mi se onaj vodoravni dio. Mislim da to bolje izgleda na virtualu, nego što bi izgledalo uživo.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #16 : 02-05-2007, 23:38:43 »
Zasto?I ona zelenika od onog Spanjolca ima takav nagib.

Ne sviđa mi se onaj vodoravni dio. Mislim da to bolje izgleda na virtualu, nego što bi izgledalo uživo.

To se moze popravit, napravi se veci nagib uz pomoc trake i nategne zicom, te pricvrsti za trenutacnu posudu.

M

Offline gal

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #17 : 03-05-2007, 09:20:52 »
Ovo svakako nije jedino riješenje, ali jedino ovaj nagib donjeg djela stabla koje se sužuje prema korjenju biva "zamaskiran" jinovima. Gornji dio bi se dao doraditi...

Offline Libero

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #18 : 03-05-2007, 10:03:44 »
Hvala svima na savjetima (viđu rime :mdr:).  Moram priznati da mi se ne sviđa ovo ekstremno naginjanje. Planiram ipak nešto kalsičnije (možda marinkov prvi virtual).

Osnovni problem kod ovog stabla vidim u deblu koje je nakon "serpentine" počinje sužavati prema korjenu. Da je to suprotno bilo bi  :worthy:. Postoji lio neka metoda da se deblo "udeblja" kroz nekih 5-6 godina? Nekakvo oštećivanje koje bi izazavalo reakciju "debljanja"?

Nisam stigao slikati ponovno kako sam obećao, ali budem u idućih par dana...

Offline DonQuijote

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #19 : 03-05-2007, 10:06:19 »
I meni se najviše dopada Marinkov prvi prijedlog :worthy: ali nije loše imati više opcija u vidu pa onda odabrati najprihvatljiviju.

Offline Libero

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #20 : 03-05-2007, 10:16:00 »
Da, naravno, ne želim ni na koji način obezvrijediti trud ljudi. HVALA SVIMA! Samo mi se ovo naginjanje ne sviđa...

Offline marinko beg

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #21 : 03-05-2007, 13:13:05 »
Osnovni problem kod ovog stabla vidim u deblu koje je nakon "serpentine" počinje sužavati prema korjenu.
O tome sam i razmisljao. Ako nagnes drvo kao u Galovu virtualu, nebari je manje vazan.Zato bih primjenio njegovu ideju.

M

Offline marinko beg

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #22 : 03-05-2007, 23:08:26 »
Bum poslal kad se vratim sa posla doma.
As ti gospe, ovaj vec dva dana nije dosa doma sa posla.  :tup: Sve pusta obecanja, ovo je vec ne znam koji put. :dunno:

M

Offline hknezovi

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #23 : 04-05-2007, 09:16:41 »
Neki i rade.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline helleborus

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #24 : 04-05-2007, 09:25:20 »
Bum poslal kad se vratim sa posla doma.
As ti gospe, ovaj vec dva dana nije dosa doma sa posla.  :tup: Sve pusta obecanja, ovo je vec ne znam koji put. :dunno:

M

 :mdr:  :histerical:

Offline Marija

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #25 : 04-05-2007, 10:35:42 »
Ako se ovo ovako nastavi morat ćemo ubacit u pravilnik HBForuma da se ne smiju postati prazna obećanja ....  :tlab:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #26 : 04-05-2007, 11:33:59 »
Ako se ovo ovako nastavi morat ćemo ubacit u pravilnik HBForuma da se ne smiju postati prazna obećanja ....  :tlab:

Eh sad... da se takva pravila uvedu i u seksu, onda bi ljudski rod izumro :mdr:

Offline marinko beg

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #27 : 04-05-2007, 14:56:15 »
Ako se ovo ovako nastavi morat ćemo ubacit u pravilnik HBForuma da se ne smiju postati prazna obećanja ....  :tlab:

Eh sad... da se takva pravila uvedu i u seksu, onda bi ljudski rod izumro :mdr:
Eh, pricaj za sebe!!!  :halt: :diablo:
Ti mozda svojoj zeni dajes prazna obecanja, ali to je zato sto se istrosis na svojoj Julki! :histerical: :histerical:

M

Offline veljko

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #28 : 04-05-2007, 17:33:07 »
Ako se ovo ovako nastavi morat ćemo ubacit u pravilnik HBForuma da se ne smiju postati prazna obećanja ....  :tlab:

Eh sad... da se takva pravila uvedu i u seksu, onda bi ljudski rod izumro :mdr:
Eh, pricaj za sebe!!!  :halt: :diablo:
Ti mozda svojoj zeni dajes prazna obecanja, ali to je zato sto se istrosis na svojoj Julki! :histerical: :histerical:

 :histerical: :histerical: :histerical:

M

Offline DonQuijote

Odg: Pinus - molim prijedloge
« Odgovori #29 : 06-05-2007, 21:02:25 »
Ako se ovo ovako nastavi morat ćemo ubacit u pravilnik HBForuma da se ne smiju postati prazna obećanja ....  :tlab:

Eh sad... da se takva pravila uvedu i u seksu, onda bi ljudski rod izumro :mdr:
Eh, pricaj za sebe!!!  :halt: :diablo:
Ti mozda svojoj zeni dajes prazna obecanja, ali to je zato sto se istrosis na svojoj Julki! :histerical: :histerical:

M
Ja svojo ženi ne dajem više nikakva obečanja...predobro me poznaje  :mdr: