Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ficus Ginseng pitanja  (Posjeta: 4653 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hrq

Ficus Ginseng pitanja
« : 04-08-2011, 19:51:21 »
Halo dobar dan novi sam ovdje i imao bih par pitanja u vezi svog malog bonsaia ako bi se to malo valjda drvce moglo nazvati bonsai.
1):Kupio sam ga u supermarketu prije kojih 5 dana dosao je u dvije posude ja sam ga tijekom tog vremena jednom zalio i odrezao koju grancicu.Sad zanima me dali ga ja moram presaditi u kakvu novu posudu zbog toga sto sam vidio da su obicno svi u nekim posudama dugackih kojih 10-13cm,dok posuda u koju sam ga ja dobio je kojih 15 i pol a vanjska je koji 2-3cm veca od te u kojoj se biljka nalazi(ficus od zemlje do najviseg lista ima vise od 30cm sigurno)<--nisam nista bas mjerio ali htio bih neku ljepu posudicu za njega.
2):Ako da di bih u okolici Karlovca,Zagreba mogao naci neku jeftinu kvalitetnu posudu?
3):Ako bih da trebao presaditi di bih mogao naci zemju koja mi treba,takoder u okolici Karlovca,Zagreba(gledao sam na internetu neki video di stariji,valjda iskusniji gospodin ima dobru mjesavinu navodno i cini se da zna o tome sto govori link: Bonsai Soil   (Koristi istu zemlju za sve vrste koje posjeduje)
Bio sam u King Crusovom MBM vrtnom centru nisam našo nikakvu zemlju koju sam trazio a posude su se cinile dosta skupe(kojih 300kn)
4)Imao sam istu vrstu prije godinu i pol nazalost je umrlo jer sam ga ostavljao na propuhu,vjerojatno sam ga i previse i premalo zaljevao a mozda je bio i bolestan.Necu raditi iste pogreske pa sam dosao ovdje i malo se informirati ako tko ima kakav dobar link ili nekakve savjete neka samo kaze.
Ps.-Najvaznije mi je ako bi mi tko mogao reci di ima takve dobro propusne zemlje(ili neka mjesavina) i dobrih posuda jer sam bio u 3 cvijecare i u MBM-u i nisam nista nasao.

Offline Andrija Zokić

Odg: Ficus Ginseng pitanja
« Odgovori #1 : 05-08-2011, 10:53:25 »
Ako tvoje stabalce izgleda ovako onda to nije bonsai


Za održavanje fikusa lako ćeš naći savjete na webu i za to ti ne treba savjet bonsaista. Inače mi ovdje uglavnom uzgajamo domaće autohtone vrste biljaka.
Bonsaije sadimo u tkz. moderne substrate i s tom ide poseban režim ishrane i zalijevanja. Ako te zanima o čemu se radi evo članka.

Članak: Walter Pall - O modernim substratima, zalijevanju i prihranjivanju




andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Hrq

Odg: Ficus Ginseng pitanja
« Odgovori #2 : 06-08-2011, 08:01:45 »
Ok onda  :hihihi: