Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Slike nametnika - za prepoznavanje!  (Posjeta: 38400 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Slike nametnika - za prepoznavanje!
« : 03-05-2007, 15:30:37 »
Ajmo napraviti post o nametnicima, sa slikama za lakše prepoznavanje i eventualno sredstvo koje ste koristili za suzbijanje. sad je sezona rasta pa je tema aktualna! Evo prvog nametnika.

1. VUNASTE UŠI

Obično se zakukulje ispod listova u nekakve nakupine koje izgledaju vunasto.
Moji problemi su s njima isključivo na zelenikama i niti na jednoj drugoj vrsti.

Štapićem uklonim što mogu i poprskam s bijelim uljem  :P90:


Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Slike nametnika - za prepoznavanje!
« Odgovori #1 : 03-05-2007, 16:18:05 »
Meni veci problem zadaju one obicne, biljne vasi! Mada rijetko napadaju drvece, tesko ih se osloboditi jer su jaja izdrzljiva. Zive jedinke se lako ubijaju obicnim insekticidima... Od njig se mladi izdanci deformisu i cesto su gusto prekriveni ovim malim napastima.

Offline marinko beg

Odg: Slike nametnika - za prepoznavanje!
« Odgovori #2 : 03-05-2007, 16:25:24 »
Meni veci problem zadaju one obicne, biljne vasi! Mada rijetko napadaju drvece, tesko ih se osloboditi jer su jaja izdrzljiva. Zive jedinke se lako ubijaju obicnim insekticidima... Od njig se mladi izdanci deformisu i cesto su gusto prekriveni ovim malim napastima.
Confidor

Offline DonQuijote

Odg: Slike nametnika - za prepoznavanje!
« Odgovori #3 : 03-05-2007, 16:41:29 »
Canis vulgaris ili Hrvatski dvorišnjak :mdr: Izuzetno zainteresirana za moja drvca. Ponekad korisna jer umjesto mene kupi krpelje.

Offline DonQuijote

Odg: Slike nametnika - za prepoznavanje!
« Odgovori #4 : 03-05-2007, 16:44:06 »
P.S:
Samo izgleda bezazleno. Bolji promatrač će primjetiti da stoji na repu jednom mačku i ne dozvoljava mu da se udalji, glumi nevinost :whistle:...kao u crtićima

Offline Andrija Zokić

Odg: Slike nametnika - za prepoznavanje!
« Odgovori #5 : 03-05-2007, 20:29:42 »
Samo izgleda bezazleno. Bolji promatrac će primjetiti da lezi na jednom misu.

Inace, ta stetocina kadkada ima potrebu grebati nase biljke.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: Slike nametnika - za prepoznavanje!
« Odgovori #6 : 04-05-2007, 07:57:25 »
Malo drugčija vrsta vunastih uši koje napadaju četinare. Meni su napale crvene borove, ariše i borovce. Pošteđeni su ostali jedino crni borovi i borovice (comunisi). Suzbijaju se insekticidima kao kontaktni Basudin i posebno dobar sistematični Calipso SC 480.

Offline marinko beg

Odg: Slike nametnika - za prepoznavanje!
« Odgovori #7 : 04-05-2007, 10:23:31 »
Dobro ga je napalo. Da nisi mozda malo prekasno primjetio?

M

Offline gal

Odg: Slike nametnika - za prepoznavanje!
« Odgovori #8 : 04-05-2007, 10:27:51 »
Dobro ga je napalo. Da nisi mozda malo prekasno primjetio?

M

Moš mislit! Pojave se doslovce preko noći... :P90: odmah sam im poslužio koktel  :666:

Offline Marija

Odg: Slike nametnika - za prepoznavanje!
« Odgovori #9 : 30-04-2008, 17:46:46 »
Sezona je nametnika, pa da malo aktiviramo temu!

Evo što sam maloprije našla na hrastu. Primjetila sam da je lišće na par mjesta smotano i zalijepljeno... kad sam rastvorila imala sam što vidjeti .... male gusjeničice duge ni 1 cm.

Što predlažete za pokolj?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Slike nametnika - za prepoznavanje!
« Odgovori #10 : 02-05-2008, 07:47:48 »
Ja ih ručno tamanim, dođe mi ko meditacija, kad razvijam listove i tražim te mekušce.

Offline MARKO

Odg: Slike nametnika - za prepoznavanje!
« Odgovori #11 : 03-05-2008, 15:26:57 »
Meni su te gusjenice pojele pola iglica na boru, nebi vjerovali kojom brzinom.. i onda ih potamanim i isperem ova njigova jajašca sa mlazom vode i ujutro pogledam bor a ono opet one na istom mjestu.. nevjerojatna gamad..

Offline Marija

Odg: Slike nametnika - za prepoznavanje!
« Odgovori #12 : 03-05-2008, 19:05:48 »
Meni su te gusjenice pojele pola iglica na boru, nebi vjerovali kojom brzinom.. i onda ih potamanim i isperem ova njigova jajašca sa mlazom vode i ujutro pogledam bor a ono opet one na istom mjestu.. nevjerojatna gamad..

Ajmeee, mi smo ih imali lani .... evo slika u ovoj temi .... jel to? http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=156.0

A tu ti je i savjet kako ih sredit.... požuri jer su nenormalno proždrljive  :frown:

Mi smo ih sredili sa Fastac 10 SC, proizvođač -Chromos Agro.
Ako nema za kupit kod tebe javi pa ćemo ti poslat.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline MARKO

Odg: Slike nametnika - za prepoznavanje!
« Odgovori #13 : 04-05-2008, 12:20:55 »
Ma da... to su te gusjenice.. Borit cu se pincetom dok ne nađem jače oružje.. Vidit cu je li ima u Korčuli za kupit Fastec, ako nema javim se za pomoc. :smile:

Offline gal

Odg: Slike nametnika - za prepoznavanje!
« Odgovori #14 : 05-05-2008, 08:21:26 »
... pronađite uljeza!