Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Celtis australis-air layering  (Posjeta: 3252 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zagortnj

Celtis australis-air layering
« : 02-09-2011, 17:52:22 »
Imali tko iskustva sa zakorjevanjem spomenutog jer pronašao sam jednog solidnog ali raste iz stjene pa vađenje nije opcija.
Zanima me kako se ponaša i itd.Ovako mi se čini da nebi smjelo bit problema s obzirom na teksturu kore i sl.
Ali isto bi volio ako je netko pokušao a krije se neki trik da me upozori da ne napravim nepotrebnu štetu.

Offline jurica

Odg: Celtis australis-air layering
« Odgovori #1 : 02-09-2011, 20:21:24 »
Imali tko iskustva sa zakorjevanjem spomenutog jer pronašao sam jednog solidnog ali raste iz stjene pa vađenje nije opcija.
Zanima me kako se ponaša i itd.Ovako mi se čini da nebi smjelo bit problema s obzirom na teksturu kore i sl.
Ali isto bi volio ako je netko pokušao a krije se neki trik da me upozori da ne napravim nepotrebnu štetu.
Ja sam na jednom svojem Celtisu ( po naše Ladonji ) napravio margotu da bih dobio kakav takav Nabari. Meni je uspjelo , izbacio je žile sve ukrug, samo ga nisam još odvojio od prvobitnog korjenja i to mislim napravit pred proljeće.
Sistem je jednostavan, skini jedan prsten oko drva (koru i kambij ) široko cca 2 cm , posipaj malo hormona , obloži sa dosta mahovine i sve onda dobro omotaj sa streč folijom. Izbuši odozgora i na dnu par rupa sa nožićem ( da bi mogla voda ulazit a i izlazit ) .
Bitna stvar je da mahovina bude uvjek vlažna.
Ako napraviš margotu u 3 mj. već bi na jesen mogao odvojiti od ostatka drva.
Puno sreće ti želim.

Offline zagortnj

Odg: Celtis australis-air layering
« Odgovori #2 : 02-09-2011, 20:37:20 »
Zahvaljujem na detaljnom odgovoru.

Offline jurica

Odg: Celtis australis-air layering
« Odgovori #3 : 08-09-2011, 20:37:10 »