Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: tisa  (Posjeta: 4941 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mislav

tisa
« : 26-09-2011, 19:10:18 »
Evo, tisa koju sam bio uzeo u vrtnom se primila.

Sad me zanima imate li kakvih prijedloga što da režem, a što da ostavim. Kako bi trebala izgledati krošnja...

Offline Andrija Zokić

Odg: tisa
« Odgovori #1 : 28-09-2011, 21:06:17 »
Najdonje 2 grane možeš slobodno odmah odstraniti. Ne znam točno kako tisa baca povratno pa ti za dalje ne mogu pomoći.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mislav

Odg: tisa
« Odgovori #2 : 29-09-2011, 10:25:34 »
Malo me strah ispilit je cijelu kao listopadno drvo pa da ostane samo deblo bez grana. Znam da su one dosta žilave i da dobro bacaju pupove, ali je ne bih volio dokrajčit kad se odlično primila. Ima novog rasta od proljeća dužine 15 do 20 cm.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: tisa
« Odgovori #3 : 29-09-2011, 11:33:16 »
Malo me strah ispilit je cijelu kao listopadno drvo pa da ostane samo deblo bez grana. Znam da su one dosta žilave i da dobro bacaju pupove, ali je ne bih volio dokrajčit kad se odlično primila. Ima novog rasta od proljeća dužine 15 do 20 cm.
Ne smiješ joj maknut sve grane kao na listopadnom stablu.  :halt: Ubit ćeš ju.To tako ne funkcionira kod tise.  :zabezeknut: Vjeruj, ja probao.

Offline Mislav

Odg: tisa
« Odgovori #4 : 29-09-2011, 17:24:29 »
Ne smiješ joj maknut sve grane kao na listopadnom stablu.  :halt: Ubit ćeš ju.To tako ne funkcionira kod tise.  :zabezeknut: Vjeruj, ja probao.

Neću maknuti sve, mislim odrezati najdonju desnu i najdonju lijevu koje se vide na slikama.

Ima još jedna debela grana, nisko postavljena s druge strane koja se ne vidi. Tu ću za sada ostaviti.


Offline DonQuijote

Odg: tisa
« Odgovori #5 : 29-09-2011, 17:32:36 »
Ostavi si mogučnost da kasnije napraviš jinove, dakle nemoj rezat preblizu deblu, to uvijek možeš napraviti

Offline Marija

Odg: tisa
« Odgovori #6 : 29-09-2011, 21:39:15 »
Ne smiješ joj maknut sve grane kao na listopadnom stablu.  :halt: Ubit ćeš ju.To tako ne funkcionira kod tise.  :zabezeknut: Vjeruj, ja probao.

Neću maknuti sve, mislim odrezati najdonju desnu i najdonju lijevu koje se vide na slikama.

Ima još jedna debela grana, nisko postavljena s druge strane koja se ne vidi. Tu ću za sada ostaviti.



ja oblikovanje i rezanje ne bih radila sada nego kad prođe zima, pred kretanje vegetacije.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: tisa
« Odgovori #7 : 30-09-2011, 07:19:31 »
I ja se slažem sa Marijom.Drvo uvijek prije kretanja ima puno snage i neki procesi su nezaustavljivi,tako da može lakše prebroditi šokove na sebi i naše zahvate.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Luc de Fuc

Odg: tisa
« Odgovori #8 : 30-09-2011, 08:50:08 »
slažem se sa marijom i radovanom...rez ostavi za proljeće...
ali, mogao bi nabacit neku fotku iz veće udaljenosti, možda bi mogao ostaviti i koju dulju granu za neki drugi nekonvencionalniji stajling...tisa se da dobro pigat kad nisu predebele grane...

Offline Mislav

Odg: tisa
« Odgovori #9 : 30-09-2011, 09:40:30 »
Odrezao sam lijevu granu.
Ostatak neću dirati do proljeća, ali volio bih do tada imati nekakav plan.

Poslikat ću je iz više kuteva da se bolje vidi.