Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Accent plants  (Posjeta: 16373 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko beg

Accent plants
« : 09-05-2007, 23:26:06 »
1 i 2;Hosta
3; pitaj boga kako se ovo zove kod nas?
4 i 5; Najmanja vrsta irisa na svijetu(velicina oko 10-12 cm.)
6; Najmanja vrsta azalee na svijetu

M

Offline veljko

Odg: Accent plants
« Odgovori #1 : 09-05-2007, 23:41:00 »
Kako presađuješ iris, padrezuješ mu korijen i svako koliko?

Offline marinko beg

Odg: Accent plants
« Odgovori #2 : 09-05-2007, 23:54:55 »
Kako presađuješ iris, padrezuješ mu korijen i svako koliko?
Imam ga 2 godine i ne namjeravam ga presadjivati koliko god moze da izdrzi.Sto je manje i punije, to bolje.
M

Offline gal

Odg: Accent plants
« Odgovori #3 : 10-05-2007, 07:32:25 »
3; pitaj boga kako se ovo zove kod nas?
M

..jagoda?  :mdr:

Offline marinko beg

Odg: Accent plants
« Odgovori #4 : 10-05-2007, 09:56:19 »
3; pitaj boga kako se ovo zove kod nas?
M

..jagoda?  :mdr:
Znam da lisce podsjeca na sumsku jagodu, ali nije.

M

Offline helleborus

Odg: Accent plants
« Odgovori #5 : 10-05-2007, 12:25:44 »
1 i 2;Hosta
3; pitaj boga kako se ovo zove kod nas?
4 i 5; Najmanja vrsta irisa na svijetu(velicina oko 10-12 cm.)
6; Najmanja vrsta azalee na svijetu

M

Jako slatke male biljčice. Čuj, ova broj 3 mi izgleda kao, kak se po naški veli, lozica. To je inače Parthenocissus quinquefolia. Spada u porodicu loza. Quinquefolia znači da joj se listovi dijele na 5 dijelova, što se dobro vidi na jednom od listova na slici. Da bi bila sigurna da je to ta...molim te reci jel raste kao penjačica?
Pokušala sam pronaći koja bi to vrsta irisa bila, ali nemam pojma. Znaš li latinski naziv?

Offline helleborus

Odg: Accent plants
« Odgovori #6 : 10-05-2007, 12:31:33 »
Kako presađuješ iris, padrezuješ mu korijen i svako koliko?

Irisima nikako ne podrezuješ korijen. To su jednosupnice koje imaju vrlo malo korijena, a irisi su lukovičasto bilje. Znači da pod zemljom imaš lukovicu i to je to. Ako želiš presaditi možeš vrlo lako nakon što ocvate i cvijet se skupa sa gotovo cijelom stabljikom osuši. Zašto? Da bi u lukovici bilo dovoljno hrane da potjera i idućih godina potrebno je da hranu uskladišti u lukovici, a to može nakon što hranu pomoću listova i fotosinteze napravi. Možeš i ovako kao što Marinko kaže- jednostavno pustiti da raste i ne dirati. Jedino ako želiš razmnožiti. Onda izvadiš iz zemlje i vidjet ćeš vjerojatno više lukovica koje treba pažljivo odvojiti jednu od druge, odnosno bolje je da više njih ostane zajedno (npr. ovo Marinkova na 2 ili 3 dijela), i svaku takvu hrpicu irisa posadiš u svoju posudicu.

Offline helleborus

Odg: Accent plants
« Odgovori #7 : 10-05-2007, 12:36:52 »
1 i 2;Hosta
3; pitaj boga kako se ovo zove kod nas?
4 i 5; Najmanja vrsta irisa na svijetu(velicina oko 10-12 cm.)
6; Najmanja vrsta azalee na svijetu

M

Hoste ti inače vole dosta hlada. To su jedne od rijetkih biljaka (trajnica) kojima paše sjena. I isto ih možeš razmnožiti, kao irise, vegetativno-razdjeljivanjem korijena. Pa... evo... možeš i nama donijeti malo.  :beurk:

Offline marinko beg

Odg: Accent plants
« Odgovori #8 : 10-05-2007, 16:16:00 »
To je inače Parthenocissus quinquefolia. Spada u porodicu loza. Quinquefolia znači da joj se listovi dijele na 5 dijelova, što se dobro vidi na jednom od listova na slici. Da bi bila sigurna da je to ta...molim te reci jel raste kao penjačica?
Pokušala sam pronaći koja bi to vrsta irisa bila, ali nemam pojma. Znaš li latinski naziv?
Gledao sam na trazilici pod tim imenom, i mogu da ti kazem da to ipak nije to. Vidio sam na slikama. Ta biljka je penjacica a ova moja nije.
Za iris ne znam latinski naziv, zao mi je.

M

Offline marinko beg

Odg: Accent plants
« Odgovori #9 : 10-05-2007, 16:19:16 »
Hoste ti inače vole dosta hlada. To su jedne od rijetkih biljaka (trajnica) kojima paše sjena. I isto ih možeš razmnožiti, kao irise, vegetativno-razdjeljivanjem korijena. Pa... evo... možeš i nama donijeti malo.  :beurk:
Ti znas kakvo veliko lisce imaju hoste. Samo da ti kazem da je na ovoj najdulje lisce 1 i po cm.Kod vecine accent biljaka i najvece lisce se treningom moze smanjiti do patuljastih proporcija.

M

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Accent plants
« Odgovori #10 : 10-05-2007, 21:09:54 »
Hoste ti inače vole dosta hlada. To su jedne od rijetkih biljaka (trajnica) kojima paše sjena. I isto ih možeš razmnožiti, kao irise, vegetativno-razdjeljivanjem korijena. Pa... evo... možeš i nama donijeti malo.  :beurk:
Ti znas kakvo veliko lisce imaju hoste. Samo da ti kazem da je na ovoj najdulje lisce 1 i po cm.Kod vecine accent biljaka i najvece lisce se treningom moze smanjiti do patuljastih proporcija.

M

Mi u botaničkom imamo hoste s lišćem veličine 20tak cm, i one s puno manjim lišćem oko 5 cm. Ali sigurno da nemamo s ovako maleckim listićima, naše su posađene u zemlju u vrtu i nisu prolazile nikakav trening, osim ponekad mučenja isušivanjem za ljetnih vrućina kad nikome nija dosta vode.

sad mi se ovaj Sandev tu ubacio na kompjuter i evo...krivo... ovo pišem ja Helleborus

Offline DonQuijote

Odg: Accent plants
« Odgovori #11 : 10-05-2007, 21:47:14 »
ovo pišem ja Helleborus

Pssst to sam ja Le Clerk :glasses:

Offline Aleksa

Odg: Accent plants
« Odgovori #12 : 10-05-2007, 21:49:48 »

Offline veljko

Odg: Accent plants
« Odgovori #13 : 10-05-2007, 22:41:44 »
ovo pišem ja Helleborus

Pssst to sam ja Le Clerk :glasses:


 :histerical: :histerical: :histerical: :histerical: :histerical: :histerical: :histerical: :histerical: :histerical: :histerical: :histerical: :histerical: :histerical: :histerical: :histerical: :histerical: :histerical: :histerical: :histerical: :histerical:

Offline marinko beg

Odg: Accent plants
« Odgovori #14 : 10-05-2007, 23:55:18 »
ovo pišem ja Helleborus

Pssst to sam ja Le Clerk :glasses:
Sta ovoj bi!??? Popizdila? a da nije malo popila? :histerical: :histerical: :histerical: :histerical: :histerical:


M