Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Alat, ebay, molim mišljenje  (Posjeta: 4225 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline uhhmee

Alat, ebay, molim mišljenje
« : 27-03-2012, 12:20:20 »
Pozdrav ljudi, novi sam na forumu ali predstavljanje ćemo obaviti u drugoj temi :)

Dakle, imam namjeru kupiti ovaj set na ebay-u pa me zanima mišljenje iskusnijih :)

http://www.ebay.com/itm/390189098748?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Hvala!

Offline DonQuijote

Odg: Alat, ebay, molim mišljenje
« Odgovori #1 : 27-03-2012, 12:30:40 »
To je OK početnički jeftini komplet koji će biti dovoljan za večinu.
Ukoliko se ozbiljno, najozbiljnije namjeravaš baviti bonsaiem bolje je kupovati jednu po jednu alatku ali bolje kvalitete. Kužiš, troje škara ti ne treba jer osim što zanimljivo izgledaju i popunjavaju komplet, ne razlikuju se mnogo od najobičnijih škara.
Ali, kako sam već rekao ako namjeravaš imati nekoliko drvaca, ovo je sasvim OK.

Offline uhhmee

Odg: Alat, ebay, molim mišljenje
« Odgovori #2 : 27-03-2012, 12:34:03 »
To je OK početnički jeftini komplet koji će biti dovoljan za večinu.
Ukoliko se ozbiljno, najozbiljnije namjeravaš baviti bonsaiem bolje je kupovati jednu po jednu alatku ali bolje kvalitete. Kužiš, troje škara ti ne treba jer osim što zanimljivo izgledaju i popunjavaju komplet, ne razlikuju se mnogo od najobičnijih škara.
Ali, kako sam već rekao ako namjeravaš imati nekoliko drvaca, ovo je sasvim OK.

Hvala na brzom odgovoru :)

Pa, ovako, imao sam prije par godina bonsai ali je nažalost uvenuo :( Nakon toga nisam nikada imao vremena/dovoljno volje ali ljubav prema bonsai-ma je uvijek ostala. Jučer dobio od cure na poklon bonsai i ne želim da mi se dogodi priča iz prošlosti :)
Dakle, namjeravam sa vremenom nabaviti još drvca. Hvala za sada, uzeti ču onda ovaj alat.
Budem kasnije gnjavio u drugim temama :)
Hvala.

Offline DonQuijote

Odg: Alat, ebay, molim mišljenje
« Odgovori #3 : 27-03-2012, 12:48:48 »
Za bonsai koji si dobio na poklon ti ne treba ni takav komplet jer će vrlo vjerojatno riknuti.
Tako to ide s tim drvima iz masovne prodaje. Ukoliko se stvarno namjeravaš baviti tim hobijem malo prouči literaturu, ovaj forum, nabavi neko autohtono drvo i kreni. Nakon par takvih drva zatrebati će ti bonsai alat. Prije toga ne. Šteta baciti 50 dolara.

Offline jurica

Odg: Alat, ebay, molim mišljenje
« Odgovori #4 : 27-03-2012, 20:31:12 »
Ja sam na isti način kupio sličan komplet i vrijedi te novce. Japanski alat puno skuplji mada i puno kvalitetniji.
Ono što je napisao Don sve stoji  , neko domaće drvo , mada za Istru ova sezona vađenja je gotova tj. kasno je.

Offline uhhmee

Odg: Alat, ebay, molim mišljenje
« Odgovori #5 : 27-03-2012, 20:36:21 »
Shipping iznosi skoro koliko i cijena alata, tek kasnije sam vidio, tj. ukupno dođe $103. Makar koliko sam shvatio to i nije puno za ovaj set u odnosu na neke kvalitetnije. Škarice za bonsai već imam, davno bio kupio, za sada ču se služiti time pa čemo kasnije dalje.

I da traje sezona vađenja ne bi mi to puno pomoglo pošto sam tabula raza šta se vađenja drveća tiće  :svetac:

Dakle, alternative za nabavu autohtonog?

Hvala.