Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Tršlja - trostruki literati  (Posjeta: 5969 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Tršlja - trostruki literati
« : 29-04-2012, 12:03:07 »
Nova tršlja, izvađena ove zime. :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline TIBIKA

Odg: Tršlja - trostruki literati
« Odgovori #1 : 29-04-2012, 12:16:43 »
Izgleda mnogo dobro, da li ces mozda odvojiti srednju i desnu granu malo, bar ja tako na slici vidim, mislim na krosnju?

Offline Andrija Zokić

Odg: Tršlja - trostruki literati
« Odgovori #2 : 29-04-2012, 12:33:57 »
Iz kuta koji je snimljeno te 2 krošnje izgledaju kao da su ušle jedna u drugu i ispreplele se ali u stvarnosti krošnja na trećem deblu se udaljuje od promatrača. Oblikovat ćemo krošnje tako da izgleda kao da je jedna.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Hrvat

Odg: Tršlja - trostruki literati
« Odgovori #3 : 29-04-2012, 20:54:22 »
e bogme ovo ce drvo biti light,bas po mome ukusu.bravo
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Tršlja - trostruki literati
« Odgovori #4 : 30-04-2012, 06:04:33 »
friška iz ELKa. 
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Andrija Zokić

Odg: Tršlja - trostruki literati
« Odgovori #5 : 30-04-2012, 08:34:18 »
Još je u ELK-u, bacila nove izboje i dobro izgleda. Skoro svaka grančica je ostala živa i olistala.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Tršlja - trostruki literati
« Odgovori #6 : 30-04-2012, 10:42:21 »
Virtual sa boljom posudom.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Hrvat

Odg: Tršlja - trostruki literati
« Odgovori #7 : 30-04-2012, 22:49:11 »
ufffff.dobro ajde imas vrimena za sicu,ali skinuja bi livi trup i ostavi oba dva na desnoj strani.
rekli bi francuzi (chapeaux bas)-skidan sesir ili kapu ovisi sto nosin. :happy2:
astalavista
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Andrija Zokić

Odg: Tršlja - trostruki literati
« Odgovori #8 : 30-04-2012, 23:01:01 »
ufffff.dobro ajde imas vrimena za sicu,ali skinuja bi livi trup i ostavi oba dva na desnoj strani.

To je bila i moja prva ideja i umalo sam to učinio već u prirodi, ali što je više gledam sa 3 debla čini mi se bolja.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Tršlja - trostruki literati
« Odgovori #9 : 03-05-2012, 21:06:19 »
e bogme ovo ce drvo biti light,bas po mome ukusu.bravo

Jedan tekstić o elegantnim drvima koja su često nepravedno u drugom planu zbog ekstremno snažnih grdosija:
http://hoyokubonsai.cmail3.com/t/ViewEmail/r/6299E0A7C18FC238/720664F8128C2A5AFCACEB58A033025D
Pall često zna spomenuti da veličina i snaga bonsaija također ovisi o modi. Trenutno su moderna veoma moćna drva ali moda se mijenja ...
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Hrvat

Odg: Tršlja - trostruki literati
« Odgovori #10 : 03-05-2012, 22:32:43 »
et znam da su stabla radjena po trendu, ali ne za mene.stablo je ka cura padne u oko i pa sto sad.
slike takodjer;neko voli,Picasa,neko Van goga a ja Miro i Kadinski,to je samo stvar ukusa,i sto se mene tice modu ne pratim u nicemu samo vlastiti osjecaj ili ukus.
kao na primjer juniperus na blogu sto si stavio link desna varijanta je uvik lipsa jer postotak krosnje vise se uklapa sa debljinom trupa.pocetna slika stabla ili lijeva vise izgleda na grm nego na stablo i kod tog tipa stabala nemozes lako(neznam jeli dobar izraz-citati cijelinu rada)mada na desnom drvcu ima previse jin-ova i shari-ja,izgleda plasticno.a sto se tice drvaca od Johna i Sandra,po izboru bi volija imati ovog od John Nake.
astalavista i puno srice,a kad smo kod zelja rekli bi stari-unda moze vise soldi i pameti.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Hrvat

Odg: Tršlja - trostruki literati
« Odgovori #11 : 03-05-2012, 22:47:00 »
eto zarazija si i ti mene s ovon smrdikom :whistle: sto je vise gledas nemas pojma jeli grana viska ili ne :question:
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Marija

Odg: Tršlja - trostruki literati
« Odgovori #12 : 04-05-2012, 08:31:02 »
ah ti bonsaisti, prvo mole boga da se sve tri grane prime, a kada se prime onda su nedoumici koju treba otkinut .... :idiot: :zamisljen:

P.S. svaka sličnost sa stvarnim događajima je slučajna  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Tršlja - trostruki literati
« Odgovori #13 : 04-05-2012, 08:37:50 »
ah ti bonsaisti, prvo mole boga da se sve tri grane prime, a kada se prime onda su nedoumici koju treba otkinut .... :idiot: :zamisljen:

Ne, išlo je obrnutim redoslijedom. :hihihi:
andbonsai.com ~ andbonsai studio