Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pinus Silvestris 2  (Posjeta: 4509 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Adrian

Pinus Silvestris 2
« : 26-05-2012, 11:00:57 »
Da predstavim jednog malog silvestrisa koji je počeo kao mladica 1999. Visina na kojoj ga nastojim održati je do 35 cm, promjer debla 3,7 cm, nebari 9 cm. U slijedećim godinama zadaci su još malo ojačati cjelokupno stablo, nafilati povratne pupove koji moraju rasti prema gore i nakon toga krenuti na održavanje slabijih pupova i manjih iglica. Sad su kratke jer se tek počinju izduživati pa je dobar za fotku.

Adrian

Offline jurica

Odg: Pinus Silvestris 2
« Odgovori #1 : 26-05-2012, 16:22:28 »
Ti Silvestrisi počinju baš lijepo izgledat!  :great:
Da je moj (ovako gledajući fotku) možda bi razmišljao o uklanjanju ove najdoljnje desne grane , ali drvo treba vidjet uživo jer ni najbolja fotografija nemože dočarat kao kad ti drvo lijepo obiđeš sa svih strana .

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Pinus Silvestris 2
« Odgovori #2 : 26-05-2012, 16:40:52 »
 :haaaahaaaaa: :great: e mrak je drvce svaka čast.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Adrian

Odg: Pinus Silvestris 2
« Odgovori #3 : 26-05-2012, 18:15:25 »
...jer ni najbolja fotografija nemože dočarat kao kad ti drvo lijepo obiđeš sa svih strana

Je, da ga vidiš u živo ne bi micao donju granu.
Imam jednog koji mi je jako drag, isto je iz prve serije, ali kad god napravim fotku, zgrozim se. Nemreš vjerovati da drvo može biti na oko dobro, a na fotki baš - grozno.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Pinus Silvestris 2
« Odgovori #4 : 26-05-2012, 21:43:39 »
Joj kad se sjetim, ja sam počeo sa mladicom pinus pinastera za koju sam poslje skužio da je helapensis koja je jako brzo riknula . Dosta je teško nači materijal pinusa da je shohin dimenzija pa je za sve koji imaju strpljenja ovo dobar put. 13 godina je puno i rezultat se vidi pa se nadam još pokojem prikazanom uradku. Imaš li koji krupniji bor yamadori da je krače u treningu?
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Adrian

Odg: Pinus Silvestris 2
« Odgovori #5 : 27-05-2012, 07:23:59 »
...počeo sa mladicom pinus pinastera za koju sam poslje skužio da je helapensis....

Ja sam čak lani doneo sa mora i to iz jula, nekoliko mladica pinastera i halepensisa od kojih su preostale jedan+jedan. Isto tako i sad još vadim mladice nigra i silvestrisa jer me zanima koliko sa ovim znanjem mogu doći brže do boljih rezultata. Glavni razlog je da tu kod nas nema debelih jamadorija, kod mene doma baš i nema mjesta za velika drva i nekako sam se navikao na ove male 30 - 50 cm koje lako prenašam sa jednom rukom. Eto jedne Nigre iskopane 2007. kojoj je lani završen stajling, preživjela je jako kraćenje bale i presadnju u pripremnu posudu. Sad da nabacam malo povratne i to je to.

Pozdrav Adrian.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Pinus Silvestris 2
« Odgovori #6 : 27-05-2012, 15:11:52 »
super obavljeno. :jupije:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!