Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Tisa - konačno!  (Posjeta: 26505 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Odg: Tisa - konačno!
« Odgovori #15 : 10-10-2012, 18:56:49 »
Slobodno, samo nazovi prije

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Tisa - konačno!
« Odgovori #16 : 10-10-2012, 19:43:54 »
Kad smo navalili na tise, onda ima još jedna koja je pred 2 tjedna završila iz trening posude u prvoj bonsai posudi. Razlog? Kod provjere bale opet ispala sva pumica .... To mi je prva tisa iz 2007. koja se primila. Bezobraznica je ovog proljeća kak veli Gal jednostavno odbacila tri donje ožicane i to zamislite - osnovne trogodišnje grane, bez da smo o tome uopće raspravljali.  Za sad ništ posebno, al je živa.

prva slika tise sa fantastičnim nebarijem mi se sviđa.   Ako je nebari dobar sve drugo mi je manje bitno. Pričam o yamadoriju. Kak kupit drvo s nebarijem, nikak!!
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Adrian

Odg: Tisa - konačno!
« Odgovori #17 : 20-10-2012, 16:09:53 »
Ja pa se nadam da je i ova treća preživjela presadnju u prvu bonsai posudu. Jedinu koju sam doma našao po mjeri. Crnogorica je, pusti vraga.....tek je tri tjedna od presađivanja. Nadam se da ću narednog proljeća startati sa sve tri žive. Ajd, tu i tam koja grana.... da zadovolje sebe, al onda dalje moraju mene.

Offline Adrian

Odg: Tisa - konačno!
« Odgovori #18 : 29-05-2013, 20:09:53 »
Prva je lepo krenula. Fotka u prilogu. :jupije:
Druga je odbacila 1/3 kore debla zbog jačeg kraćenja korijenja sa iste strane, preusmjerava žile i za sad je solidno zelena, ali još nije krenula. Ne znam kaj čeka. :threatening:
Treća je u lošem stanju, al je još zelena. :nails:

Offline Adrian

Odg: Tisa - konačno!
« Odgovori #19 : 12-04-2014, 10:56:56 »
Samo ova je preživjela presadnju u bonsai posudu. Lijepo je krenula. Dvije nove su opet u pripremi.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Tisa - konačno!
« Odgovori #20 : 12-04-2014, 13:21:46 »
Meni je i više nego predobra !!   :lol:

Offline Adrian

Odg: Tisa - konačno!
« Odgovori #21 : 25-04-2014, 22:13:31 »
Baš sad sam skinuo stare žice i pincirao periferiju, pofotkao. Bude se i latentni po starijim granama.

Offline drigi

Odg: Tisa - konačno!
« Odgovori #22 : 26-04-2014, 22:00:39 »
Baš lepa! eh tisa,moja davnašnja želja,ali nikako me neće  :ashamed:

Offline Adrian

Odg: Tisa - konačno!
« Odgovori #23 : 08-06-2015, 09:04:54 »
Jutrošnje pinciranje, lagano zatezanje grana. Sad već konačno liči na nešto! :hihihi:

Offline Marija

Odg: Tisa - konačno!
« Odgovori #24 : 08-06-2015, 21:25:24 »
Jutrošnje pinciranje, lagano zatezanje grana. Sad već konačno liči na nešto!

E, to bi bilo dobro, digneš se ujutro i umjesto na posao ... pravac vrt  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline alexhor

Odg: Tisa - konačno!
« Odgovori #25 : 09-06-2015, 17:29:36 »
Ja sam sam sebi šef i sindikalac, dignem se ujutro, pravac vrt, onda tek idem kuhati kavu i čitati mailove....  kofi

Offline Adrian

Odg: Tisa - konačno!
« Odgovori #26 : 09-06-2015, 21:33:51 »
Jutrošnje pinciranje, lagano zatezanje grana. Sad već konačno liči na nešto!

E, to bi bilo dobro, digneš se ujutro i umjesto na posao ... pravac vrt  :smile:
A trenutno to mogu jer sam na bolovanju prvi put nakon 30 god posla zbog neke vrtoglavice i duplih slika u glavi.

Offline Adrian

Odg: Tisa - konačno!
« Odgovori #27 : 14-09-2015, 17:29:05 »
Konačno još jedna u tegli. Skresao sam joj pola bale, dalje se nisam usudio. Nadam se da će preživjeti. Morati će obaviti još dvije vegetacije u ovoj posudi, a onda ide opet na kresanje bale za pliću posudu.

Offline LONICERA

Odg: Tisa - konačno!
« Odgovori #28 : 14-09-2015, 19:37:48 »
Proljetos sam iz jednog rasadnika dobila 20 godina staru tisu, prethodne godine srezanu na panj. Dakle izvađena negdje u 3-ćem mj.i za sada u odličnoj formi.
Adrian, htjela bih sad od tebe savjete. Kada krenuti s postepenim čišćenjem zemlje iz bale, kraćenjem korijena povratnim rezom itd. Dakle kako postupati s njom u budućnosti?

Offline Adrian

Odg: Tisa - konačno!
« Odgovori #29 : 14-09-2015, 20:52:36 »
kad jednom razviješ dobru korijenovu balu više ništ nije problem. No od iskopane tise do dobre bale su strahote s poginulima....