Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Konopljika - Vitex agnus-castus  (Posjeta: 5466 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Konopljika - Vitex agnus-castus
« : 11-07-2012, 13:35:51 »
Konopljika je izrazito rijetka vrsta u bonsai svijetu. Jedini Vitex od njih šezdesetak koji raste kod nas, ostali u tropima. Korijen je ekstremno invazivan i zato se lako prima. Internodiji se veliki pa je potrebno drastično rezati unatrag do zadnjeg pupa ako želite nekakvu razgranatost. Grane su prilično dobro savitljive.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Konopljika - Vitex agnus-castus
« Odgovori #1 : 11-07-2012, 13:36:55 »
...
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Luc de Fuc

Odg: Konopljika - Vitex agnus-castus
« Odgovori #2 : 11-07-2012, 15:07:04 »
WOW!!
Čista egzotika...pretpostavljam da ne bi rasla na kontinentu...

Offline jurica

Odg: Konopljika - Vitex agnus-castus
« Odgovori #3 : 11-07-2012, 19:43:00 »
Konopljika je izrazito rijetka vrsta u bonsai svijetu. Jedini Vitex od njih šezdesetak koji raste kod nas, ostali u tropima. Korijen je ekstremno invazivan i zato se lako prima. Internodiji se veliki pa je potrebno drastično rezati unatrag do zadnjeg pupa ako želite nekakvu razgranatost. Grane su prilično dobro savitljive.
zanimljiva vrsta i lijep primjerak  8)
Di to raste uz more , vlazi (blizu potoka) , kamenjaru ... ?

Offline Marija

Odg: Konopljika - Vitex agnus-castus
« Odgovori #4 : 11-07-2012, 19:51:10 »
Konopljika je izrazito rijetka vrsta u bonsai svijetu. Jedini Vitex od njih šezdesetak koji raste kod nas, ostali u tropima. Korijen je ekstremno invazivan i zato se lako prima. Internodiji se veliki pa je potrebno drastično rezati unatrag do zadnjeg pupa ako želite nekakvu razgranatost. Grane su prilično dobro savitljive.
zanimljiva vrsta i lijep primjerak  8)
Di to raste uz more , vlazi (blizu potoka) , kamenjaru ... ?
U mediteranskoj i zalazi ponekad malo i u submediteransku zonu. Raste gdje ima podzemnih voda.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jurica

Odg: Konopljika - Vitex agnus-castus
« Odgovori #5 : 11-07-2012, 20:04:27 »
Konopljika je izrazito rijetka vrsta u bonsai svijetu. Jedini Vitex od njih šezdesetak koji raste kod nas, ostali u tropima. Korijen je ekstremno invazivan i zato se lako prima. Internodiji se veliki pa je potrebno drastično rezati unatrag do zadnjeg pupa ako želite nekakvu razgranatost. Grane su prilično dobro savitljive.
zanimljiva vrsta i lijep primjerak  8)
Di to raste uz more , vlazi (blizu potoka) , kamenjaru ... ?
U mediteranskoj i zalazi ponekad malo i u submediteransku zonu. Raste gdje ima podzemnih voda.
Još ne vidjeh toga kod nas.

Offline TiTech

Odg: Konopljika - Vitex agnus-castus
« Odgovori #6 : 01-12-2014, 19:38:56 »
Jako lijep primjerak!  :great:

Naisao sam danas na jedan zanimljiv, vrijedilo bi ga iskopat!  :hihihi:

Kazete da se dobro prima, to mi je jako drago. Kad bi bilo najbolje vrijeme za vadjenje? Inace sam iz Pule i taj kojeg sam vidio nema uopce lisca, samo su oni grozdici kao papar gore. Mozda imate koji savjet, novije saznanje...  :chinaman:

Offline Marija

Odg: Konopljika - Vitex agnus-castus
« Odgovori #7 : 02-12-2014, 12:33:53 »
Kazete da se dobro prima, to mi je jako drago. Kad bi bilo najbolje vrijeme za vadjenje? Inace sam iz Pule i taj kojeg sam vidio nema uopce lisca, samo su oni grozdici kao papar gore. Mozda imate koji savjet, novije saznanje...  :chinaman:
Može sada pa sve do 3. mjeseca.
Mi smo poslije vađenja ga držali u plasteniku u vlažnim uvjetima.
Nema niček posebnog, sve kao i kod ostalih vrsta.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline TiTech

Odg: Konopljika - Vitex agnus-castus
« Odgovori #8 : 02-12-2014, 15:25:52 »
Ok, hvala.

Nema druge nego ga ici iskopati!  :mdr: