Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Divlja maslina #5  (Posjeta: 23387 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Divlja maslina #5
« Odgovori #15 : 03-01-2014, 17:34:29 »
Ma bude mi krivo kad imam volje, a nemam mogućnosti. U ovim mojim ravnim Slavonskim šumama, mogu samo neki jad naći. No dobro, bar ću se zabavljati.
Nemoj još klonuti,tek si na početku.Na proljeće će mo ti malo osvjetlati lice i izmamiti osmjeh sa našim Međimurcima.Bit će nešto i za tebe.  :verycool:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Hrvat

Odg: Divlja maslina #5
« Odgovori #16 : 03-01-2014, 22:02:08 »
a zamisli dona kako je meni;imam volje ponekad,mogucnosti na terasama stana kuku lele ipak imam zbice drvcica i drvetina oko 80 komada(priznam da ova teraca od susijede dobro dodje)40% drva su iz rasadnika i normalo da to nece biti drva za KUFUTEN ali meni za proci vrijeme su dovoljna.moj problem je sto cesto pomazem u muzeju bonsai gdije maslina i borova i hibiskusa i da ne nabrajam cega nema preko stotinjak vrsta i dodjem kuci i gledam svoja i ipak sam sritan i s ovim.
http://www.museedubonsai-biot.fr/ evo ti link da pogledas malo.
rekli bi u dalmaciji KURAJ.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Hrvat

Odg: Divlja maslina #5
« Odgovori #17 : 03-01-2014, 22:04:29 »
I sad se moran izviniti Andriji sto sam zatrova njegovu stranicu pa ako Marija moze ovo malo procistiti nebi bilo zgorega.sory Mestre
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Hoxy

Odg: Divlja maslina #5
« Odgovori #18 : 13-01-2014, 22:59:29 »
Vidim da se ovo drvo sprema za jednu veliku izložbu, pa bih htio pohvaliti vlasnike drva na trudu što su uzgojili ovako prekrasan primjerak "drva" :)

Ali pošto vidim da ovdje nema kritičara, mene jedna stvar jako bode u oko. to je ova mala grančica koja je okrenuta prema gledatelju. od svih detalja meni je ona prva upala u oko. izgleda mi dosta neprirodno s tim ožiljkom

Offline Hrvat

Odg: Divlja maslina #5
« Odgovori #19 : 13-01-2014, 23:44:40 »
vjerovatno vlasnici ove masline koje ne poznajem ni ja :histerical:,nemaju vrimena da odgovore jer spremaju sleper za belgiju :lauhhing:.stablo na zalost slika ili u zivo daje drugi dojam.ponekad da nema tih ili takvih grancica drvo izgleda kao nacrtano na papiru 2D a s nekim slicnim potezima se povecava volumen krosnje.eto nadam se da sam dobro i razumljivo odgovorio.a mozda Marija preko noci uhvati skare pa je cvikne :lol:.
usput Mariji i Andriji sretan put i dobro cestovno stanje zelim :jupi:.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Hrvat

Odg: Divlja maslina #5
« Odgovori #20 : 13-01-2014, 23:50:47 »
i opet ja zaboravio jedno pitanje za MiA.ajte nam donesite slika sa izlozbe ako imate m..a :happy2:.za one koji nisu ukljuceni organizator i vise njegovih suradnika su odlucili da zabrane strogo slikanje stabala.po mom misljenju nesto sto mi ne ide u cuturu.zamislite da imaju ti isti kotrolu nad suncem vjerovatno bi ga ugasili zbog stetnih uv zraka.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Hoxy

Odg: Divlja maslina #5
« Odgovori #21 : 14-01-2014, 00:01:11 »
valjda mi neće ništa zamjerit, ali po prirodi sam prefekionista i držim se onog zlatnog pravila u bonsaiju da prva grana na deblu nikad nije direktno okrenuta prema gledaocu. mislim da bih se ta grana mogla bez problema odstranit, ne bi se izgubilo baš na volumenu, ili drilericom malo ublažiti taj ožiljak  :smile:

sretno na izložbi  hej

Offline Hrvat

Odg: Divlja maslina #5
« Odgovori #22 : 14-01-2014, 00:18:34 »
ja mislim da je kasno,vijerovatno je drvo vec u kamionu :lol:.a koliko ja znam bonsai je reprodukcija stabla iz prirode u maloj ili kako su kinezi poceli raditi u razbijenim posudama nisu bas svi perfektni a ipak su lijepi i mozemo ih gledati satima da grske i ne vidimo pa smatram da i bonsai ima pravo na neku gresku.druga osnovna baza je ;nesmije se viti rad ljudske ruke i trece za prvu granu vazi ako je na deblu dok je ova vec sprcena u krosnji pa ne smeta po mom znanju ni viziji(mozda se varam).i ne brini nece nam zamirit i oni su ljudi ka mi.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Marija

Odg: Divlja maslina #5
« Odgovori #23 : 14-01-2014, 08:20:08 »
vjerovatno vlasnici ove masline koje ne poznajem ni ja :histerical:,nemaju vrimena da odgovore jer spremaju sleper za belgiju :lauhhing:

 :turpija:

valjda mi neće ništa zamjerit, ali po prirodi sam prefekionista i držim se onog zlatnog pravila u bonsaiju da prva grana na deblu nikad nije direktno okrenuta prema gledaocu. mislim da bih se ta grana mogla bez problema odstranit, ne bi se izgubilo baš na volumenu, ili drilericom malo ublažiti taj ožiljak  :smile:

Prvo, ovo što ti pokazuješ je slika od prije par godina ... krošnja stabla izgleda puno drukčije, a drugo to što grana ide prema gledatelju nije nikakav problem, baš je na pravom mjestu i daje potrebni volumen i razbija plošnost. Treće, evo primjera, Sivac je jučer prvi put vidio uživo ovo stablo i komentar mu je bio da izgleda puno drukčije na slikama koje su 2D i brojne stvari se ne vide.... ma sve to već znate.

Hvala svima na lijepim željama.  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline zeko1986

Odg: Divlja maslina #5
« Odgovori #24 : 14-01-2014, 08:47:19 »
Meni suza krene kad vidim ovakvo nešto :worthy: :worthy:

Offline jurica

Odg: Divlja maslina #5
« Odgovori #25 : 14-01-2014, 14:38:03 »
valjda mi neće ništa zamjerit, ali po prirodi sam prefekionista i držim se onog zlatnog pravila u bonsaiju da prva grana na deblu nikad nije direktno okrenuta prema gledaocu. mislim da bih se ta grana mogla bez problema odstranit, ne bi se izgubilo baš na volumenu, ili drilericom malo ublažiti taj ožiljak  :smile:

sretno na izložbi  hej
To što govoriš nije zlatno pravilo kod listopadnog drveća i vazdazelenih listača .
Da se malo ulovimo japanaca postoji stil SHIZEN-ZUKURI ili zapadnjački prirodni stil gdije netreba se previše zabrinjavati položajem grana (Bonsai Tehniques I - Figure 270).
Inače drvo je  :surprised: :surprised: :surprised:

Offline brko

Odg: Divlja maslina #5.
« Odgovori #26 : 14-01-2014, 17:34:24 »
  -MiA  sretan put ivruhunski plasman,vaša drva su :wow: i svaka čast na trudu i umijeću koje ste stekli :worthy:

Offline Hrvat

Odg: Divlja maslina #5
« Odgovori #27 : 15-01-2014, 12:52:35 »
a zamisli dona kako je meni;imam volje ponekad,mogucnosti na terasama stana kuku lele ipak imam zbice drvcica i drvetina oko 80 komada(priznam da ova teraca od susijede dobro dodje)40% drva su iz rasadnika i normalo da to nece biti drva za KUFUTEN ali meni za proci vrijeme su dovoljna.moj problem je sto cesto pomazem u muzeju bonsai gdije maslina i borova i hibiskusa i da ne nabrajam cega nema preko stotinjak vrsta i dodjem kuci i gledam svoja i ipak sam sritan i s ovim.
http://www.museedubonsai-biot.fr/ evo ti link da pogledas malo.
rekli bi u dalmaciji KURAJ.



dobra novost ipak ;poslie velike presije od strane FFB i veliki broj francuskih bonsaista koji su htijeli bojkotirati izlozbu organizator i njegovi suradnici ipak dozvoljavaju slikanje stabala.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline zen

Odg: Divlja maslina #5
« Odgovori #28 : 15-01-2014, 13:02:47 »
 :yupi: Jedva čekam prve fotke :whoot:

Offline Marija

Odg: Divlja maslina #5
« Odgovori #29 : 15-01-2014, 13:14:19 »
i opet ja zaboravio jedno pitanje za MiA.ajte nam donesite slika sa izlozbe ako imate m..a :happy2:.za one koji nisu ukljuceni organizator i vise njegovih suradnika su odlucili da zabrane strogo slikanje stabala.po mom misljenju nesto sto mi ne ide u cuturu.zamislite da imaju ti isti kotrolu nad suncem vjerovatno bi ga ugasili zbog stetnih uv zraka.

Kako nema slika, morat ćete nam vjerovat da idemo sa stablom na izložbu.  face  :lol:
Časna pijonirska :blink:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai