Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: CEDAR ???  (Posjeta: 3702 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jurica

CEDAR ???
« : 19-09-2012, 19:24:34 »
Jeli tko od vas vadio Atlanski Cedar ?
Kako se ponaša , kada vaditi , kao sve četinare ili ?
Ubiti kakva su vaša iskustva sa tom vrstom ?

Offline Adrian

Odg: CEDAR ???
« Odgovori #1 : 19-09-2012, 20:24:03 »
Ja sam jednog lijepog kupio u rasadniku, kod pokušaja rasplitanja bale u obliku klupka vune je odapeo. Gotovo je nejvjerojatno da sav dobar rasadnički materijal odrastao u plastičnim većim posudama ima balu koju je nemoguće rasplesti, a da drvo preživi. Toliko puta sa doživio krah da mi je toga dosta. Jedini uspjeh je jedna smreka maxwelli. I ta se namučila da preživi.
Kupio sam i jednog lijepog libanonskog, crko mi bez meni jasnog razloga nakon malo jačeg reza.
Još jednog sam ubio najvjerojatnije tako da sam skuhao korijenje jer sam ga držao u prehumusnom supstratu na cijelodnevnoj sunčanoj poziciji i prejako zalijevao.
Je, je i ja bi jako jednog lijepog u bonsai posudi.... ah Jurice znaš onu - Tiiiiime is on my siiiide, oh yes...

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: CEDAR ???
« Odgovori #2 : 19-09-2012, 21:51:12 »
Ja imam Libanonskog cedra već više od 10 godina,ali sam ga kupio u rasadniku malog i u maloj posudi.Posadio sam ga u bonsai posudu i do sada dva puta presadio,bez ikakvih problema.Prirast korjena mu je slab ali dobro napreduje.Vjerojatno treba početi od manjih primjeraka.Ovo drastično i naglo prikračivanje korjena mu vjerojatno smeta.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline jurica

Odg: CEDAR ???
« Odgovori #3 : 20-09-2012, 08:29:51 »
Ja mislim iskopat iz prirode , nekad davno neko je posadio par primjeraka u šumu , i u okolici ima par desetaka mlađih koji su niknuli zato me interesira kako podnose premještanje u posudu.

Offline Adrian

Odg: CEDAR ???
« Odgovori #4 : 20-09-2012, 18:22:01 »
Po mojem ako nađeš kojeg sa dosta mladog i mrežastog korijena može proći, ako ima samo debelo i jače korijenje kao neki borovi, biti će suza i plača.... mislim.... :zamisljen:
Iskopajih par kom. pa da i ja nešto naučim jer i ja imam jednog za iskopati nerednih godina.

Offline jurica

Odg: CEDAR ???
« Odgovori #5 : 20-09-2012, 21:23:40 »
Nisu to neki veliki i jako stari primjerci , možda najstariji ima 20 god.
Izvadit ću par komada pa ako se primiju jedan je tvoj Adrijane.

Offline Adrian

Odg: CEDAR ???
« Odgovori #6 : 21-09-2012, 07:36:29 »
Super, u zamjenu dobijaš silvestrisa iz pripreme.
Sretno!