Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: pOZDRAV ! Molim pomoć, što bi ovo bilo, dobih danas iznenada ?  (Posjeta: 59126 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline donna

idem odmah po škare i žicu.  :mdr:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Drvo na proljeće ima više snage i volje za rast nego sada.Pogotovo za fikus kojemu uvjeti u kući nisu dobri.Moji fikusi su u bonsai formi već duže vrijeme i ja ih inaće mogu orezati kad hoću jer su to samo sitne korekcije,ali svejedno to radim na proljeće.Donna će vjerojatno rezati fikus koji slobodno raste i time raditi veće i drastićne rezove.Moje mišljenje je da će mu tada biti lakše.No tvoje je drvo pa ti radi što hoćeš i kad hočeš. :mdr:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline donna

Ma neću sad ništa raditi sa fikusom, samo se raspitujem na vrijeme. Htjela bih si nabaviti Ficus Wiandi, i nigdje ga nema.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Ma neću sad ništa raditi sa fikusom, samo se raspitujem na vrijeme. Htjela bih si nabaviti Ficus Wiandi, i nigdje ga nema.
Ima ima al moraš na vlak do zg pa u lučko u Mbm ili do Rovišća u Bjelovar.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Ma neću sad ništa raditi sa fikusom, samo se raspitujem na vrijeme. Htjela bih si nabaviti Ficus Wiandi, i nigdje ga nema.
Fikus Wiandi na izgled izgleda najljepše,mali listići,malo valovite grane,ali...nemožeš sa granama ništa.Kako jesu,jesu.Čim ih malo savijaš ili preusmjeravaš odmah pucaju,toliko su krhke.Eventualno savijati grane odmah,dok su potpuno mlade.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline donna

Meni je F. Wiandi inače jako lijepa biljka, pa bih ga svakako htjela imati, bilo kao bonsai ili kao običnu biljku.

Offline donna

Evo mene opet: naime, danas sam dobila neki javor od prijatelja koji radi u rasadniku, posađen je u 15-litarsku plast posudu u pojmanemam kakvu zemlju. U bazi je oko 4 cm, nazire se simpatičan nebarij.
Pitam: što sad s njim? Presaditi u trening posudu? Odrezati deblo, ali na kojoj visini?

Offline Marija

Kristalna kugla mi se malo orosila iznutra, pa ne vidim dobro kako stablo izgleda, ajde ipak stavi sliku  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline donna

http://img194.imageshack.us/img194/9543/p2200061y.jpg
pOZDRAV ! Molim pomoć, što bi ovo bilo, dobih danas iznenada ?


Uploaded with ImageShack.us

Offline jurica

ajddde još koju cijelog drva plizzz .
Kristalna kugla mi se malo orosila iznutra, pa ne vidim dobro kako stablo izgleda, ajde ipak stavi sliku  :hihihi:

Offline donna

gore više nema ništa do nekih 1,5 m visine i tek gore se grana. Sutra po danu ću ga pokušati uloviti cijelog.

Offline grabar

moj prijedlog bi bio da na 30-40centimetra od dna korijenja  napraviš  margotu, pa ljepo gornji dio izrežeš i posadiš kao stablo u vrtu a dolnji imaš gotov dio od tih 30-40cm  pustiš za bonsai

Offline donna

Hm, Grabar, nećem ja to raditi, nije to za mene. Upropastit ću sve, a to ne bi bilo dobro.

Offline jurica

Hm, Grabar, nećem ja to raditi, nije to za mene. Upropastit ću sve, a to ne bi bilo dobro.
Nisam još vidio cijelo drvo , ali to treba odraditi na način kao što govori Grabar ili druga mogućnost je uzet pilu i odpilit na kojih 12 cm od tla i čekat novi izrast a gornji dio baciti.
Donna gle , margotu napravit na Javoru je jakooo jednostavno i ako ne uspije ništa ne gubiš jer ti opet ostaje ova druga opcija. A sliku cijelog drva sam pitao iz razloga da se vidi dali je drvo cijepljeno i di onda rezat ili margotirat ako želiš od drva radit Bonsai.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
I ja bi tak probo pa kaj bude. Ostaje ti nakon rezanja nada za ljepim shohinom. Ne vadi ga iz tegle nakon rezanja dok ne baci grana i grana.  Hoču reč dok grane ne porastu.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!