Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Juniper bluestar ..  (Posjeta: 5067 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Juniper bluestar ..
« : 10-11-2012, 11:01:07 »
mali grmič iz rasadnika. Prije mjesec dana malo oblikovanje.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline DonQuijote

Odg: Juniper bluestar ..
« Odgovori #1 : 10-11-2012, 19:01:37 »
Bocko ima jedan stari  štos a to je da od vrha napraviš najvišu granu a od predzanje novi vrh, to daje vrhu uvjerljivost

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Juniper bluestar ..
« Odgovori #2 : 10-11-2012, 19:15:38 »
thanks. Bum napravil ;)
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Adrian

Odg: Juniper bluestar ..
« Odgovori #3 : 10-11-2012, 20:58:12 »
Juniperus squamata je nešto od čega sam odustao. Imao sam dvije koje sam izvadio na vrtu kad smo radili totalno preuređivanje dvorišta. Bez razloga su mi odbacivale granu po granu, ili dio grane, stalno sam radio male restajlinge. Manja je odjednom samo kihnula, a veća obacila ključne grane pa sam ja onda nju. Želim ti više sreće nek sam ja imal.

Offline DonQuijote

Odg: Juniper bluestar ..
« Odgovori #4 : 10-11-2012, 21:47:27 »
Ni ja baš nisam imao uspjeha s tim, ali sam si objašnjavao da sam previše prčkao po drvima, onako početnički nestrpljivo, tri, četri zahvata godišnje mora ubiti drvo

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Juniper bluestar ..
« Odgovori #5 : 11-11-2012, 15:04:26 »
ja sam od squemete  prošlo prolječe napravio raft i za sad se dobro drži kao i oxycedrus, bum vidio kako reagiraju  dalje u budučnosti.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Goran

Odg: Juniper bluestar ..
« Odgovori #6 : 12-11-2012, 16:25:35 »
Budi oprezan sa orezivanjem .Ne prejako , jer se u suprotnom događa da krepa cijela grana .

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Juniper bluestar ..
« Odgovori #7 : 12-11-2012, 18:47:51 »
to je mlado drvo debljine prtsa i visine 25cm.Nisam mu skidao skoro pa ništa na granama koje su ostale. Taj juniper neče bit bonsai još jako jako dugo vremena i pitanje je dal če preživit nakon što ga presadim u pliču tposudu.Skužio sam da nevoli često zaljevanje al kad je u zemlji pa nije ni čudo.Svejedno thanks za orezivanje.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Goran

Odg: Juniper bluestar ..
« Odgovori #8 : 13-11-2012, 21:52:50 »
Ja imam drukčija iskustva , zalijevm je u sezoni rasta poprilično i sve je ok. Problemi su bili sa zalijevanjem dok nije bila u floreoporu .Tada baš nije volila puno vode .

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Juniper bluestar ..
« Odgovori #9 : 13-11-2012, 23:00:08 »
Upravo to ti govorim. Radi prvog rezuckanja juniper nisam presađivo iz rasadničke zemlje. Nek se za sada drži tak kak je dok ne dođe vrijeme za floreopor i pliču posudu. Ajde stavi sliku svog ako imaš . Mislim si nači neki deblji za shohin jer mi je dobar zbog sitnih plosnih iglica pa je iluzija veča u stvaranju bonsia.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Goran

Odg: Juniper bluestar ..
« Odgovori #10 : 14-11-2012, 16:47:30 »
Ovo ti je primjer što nemoj napravit .Izvadio sam je iz vrta od roditelja i posadio sebi u vrt jer nisam imao veću posudu za nju. Dvije god uzalud vrlo mali pomaci , aonda sam je presadio u veću teglu zajedno sa zemljom u kojoj je bila u vrtu sa malim dodatkom floreopora ( nisam htio dirati korjen ) i na ljeto su počeli problemi sa sušenjem deblje grane . Kad sam je izvadio iz tegle i pročeprkao po korjenu vidio sam da je dobar dio korjena mrtav . Živi dio je bio samo onaj koji je bio u floreoporu . Trebale su mi dobre 2 god da se drvo oporavi ali nažalost bez deblje glavne grane . Sad treba nešto smislit kako nešto izvuč iz tog materijala .Prva slika prije , a druga sada.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Juniper bluestar ..
« Odgovori #11 : 14-11-2012, 17:26:24 »
da to su greške koje ubiju drvce.Ja u sve u zadnje vrijeme sadim pa skoro u čisti floreopor,a ako imam veči granulat onda stavim malo više treseta.Eto nadam se brzom oporavku tvog drvca.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Juniper bluestar ..
« Odgovori #12 : 16-04-2013, 18:53:26 »
ende :molitva:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!