Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai kolumna u Večernjem listu  (Posjeta: 29475 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luc de Fuc

Bonsai kolumna u Večernjem listu
« : 21-11-2012, 10:24:43 »
pozdraff svima!

Samo da javim da je nakon prvog članka koji je bio početkom svibnja ove godine, eto prošli četvrtak, u prilogu Dom i Vrt u Večernjem listu izašao drugi broj, evo i elektronske verzije:
http://domivrt.vecernji.hr/clanak/uz-nekoliko-savjeta-mozete-napraviti-svoje-bonsai-drvce-okucnica-124

a sutra izlazi nastavak...

 živi bili pa vidjeli...

Ćuss

L

Offline dijxtra

Odg: Bonsai kolumna u Večernjem listu
« Odgovori #1 : 21-11-2012, 14:14:33 »
Aj šeraj to na svom fejsiću pa da mogu ja postat na našem tajmlajnu. Ako ti se ne da, mogu jednostavno stavit post na naš fejs pejdž, da raja vidi?

Offline Luc de Fuc

Odg: Bonsai kolumna u Večernjem listu
« Odgovori #2 : 21-11-2012, 14:21:12 »
eto, ima na fejsu pa šeraj...

Offline dijxtra

Odg: Bonsai kolumna u Večernjem listu
« Odgovori #3 : 21-11-2012, 14:32:20 »
eto, ima na fejsu pa šeraj...
Kul, superiška, bum sutra, danas sam već nekaj posto pa da ne bude gužvica :-D

Offline Luc de Fuc

Odg: Bonsai kolumna u Večernjem listu
« Odgovori #4 : 22-11-2012, 10:19:57 »
evo dvije sličke...
jedna od prošlog četvrtka, druga od danas  ;)

PS. naslove piše urednik iz novina  :buaaa:
plus kaj je lektor u današnjem broju napravio jednu kardinalnu grešku...kada netko napiše "nužno" umjesto "nepovoljno" to toootalno promijeni značenje rečenice...  :threatening:
pročitajte i prosudite sami...

Offline DonQuijote

Odg: Bonsai kolumna u Večernjem listu
« Odgovori #5 : 22-11-2012, 11:06:45 »
Sada tvoju kulumnu već i na televiziji reklamiraju kao posebno zanimljiv prilog  :jupi: :jupi:

Offline Luc de Fuc

Odg: Bonsai kolumna u Večernjem listu
« Odgovori #6 : 22-11-2012, 12:08:08 »
ma da???
di, šta, kako??
misliš na jučerašnju blic reklamu sa najavom priloga Dom i Vrt u večernjaku, ili??  :idiot:

Offline DonQuijote

Odg: Bonsai kolumna u Večernjem listu
« Odgovori #7 : 22-11-2012, 14:46:13 »
Vidio sam reklamu za dom i vrt. Kao posebnu vrijednost broja naglašavaju tekst o bonsaiu. Tvoj fotka u prvom planu. Pojma nemam na kojoj televiziji ali bio si jasno u prvom planu :jupije:

Offline Luc de Fuc

Odg: Bonsai kolumna u Večernjem listu
« Odgovori #8 : 24-11-2012, 10:34:05 »
Eto, izašlo je i elektronsko izdanje članka od 22. Studenog 2012. Slike su bolje i veće nego u novinskom izdanju....greška "nužno"-"nepovoljno" nije ispravljena, ali biti će ispravak u slijedećem broju Doma i Vrta ;)

 http://domivrt.vecernji.hr/clanak/foto-bonsai-drvce-docekalo-je-i-prvo-oblikovanje-okucnica-143

Offline Luc de Fuc

Odg: Bonsai kolumna u Večernjem listu
« Odgovori #9 : 29-11-2012, 08:56:57 »
eto...izašao i ispravak...tekst većinom ali ne skroz okej, fotka i naslov njet harašo...

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Bonsai kolumna u Večernjem listu
« Odgovori #10 : 29-11-2012, 18:32:48 »
Gdje vani u prašumi žumberka nači tu mahovinu :question: ili je to normalna mahovina kao i svaka u šumama
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Luc de Fuc

Odg: Bonsai kolumna u Večernjem listu
« Odgovori #11 : 30-11-2012, 08:24:13 »
upravo na Žumberku ju ja i berem....  ;)
Sphagnum raste na tlu ispod crnogorice, na kiselim sedimentima nastalim od iglica, ja ju berem na jednom proplanku gdje raste smreka...
raste u debelim mekanim tepisima, ali ju treba znati razlikovati od drugih vrsta mahovina koje nemaju njezina svojstva, a i imaju korijenov sistem što nije dobro jer onda počnu rasti i u tegli sa bonsaijem...
imaš ju na slici u ovom mom članku u Večernjaku od 15.11.2012.

Offline borac

Odg: Bonsai kolumna u Večernjem listu
« Odgovori #12 : 30-11-2012, 11:31:16 »
Da...ali meni ta mahovina ne izgleda lijepo, za razliku od one fine tanke mahoviune koja ima korijenčić ali izgleda ko tepih......ionak se ta drva gnoje i imaju hrane više nego im treba pa slobodno onda i mahovina uzme svoj dio ???? Ova mi izgleda doslovno ko špagete bačene pod drvo :P Ili se varam...u posudi možda izraste ljepše?

Offline DonQuijote

Odg: Bonsai kolumna u Večernjem listu
« Odgovori #13 : 30-11-2012, 12:02:47 »
Mahovina kao supstrat ili sastavni dio supstrata. Dakle ne služi za ukras, nije živa nego je dio tla u koju je drvo posađeno.

Ako želiš mahovinu kao ukras uzmi onu tebi najljepšu, samo pazi, brzo raste, pokriva nebari i teško ju je skinuti bez da se ošteti kora drva, tako da se uglavnom koristi samo kratkoročno za izložbe i slično.

Offline borac

Odg: Bonsai kolumna u Večernjem listu
« Odgovori #14 : 30-11-2012, 12:23:28 »
OK .... razumjemo se  :great: