Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Hibiscus siryacus - update 2013  (Posjeta: 11001 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nkocbek

Odg: Hibiscus siryacus - update 2013
« Odgovori #15 : 15-04-2013, 16:46:07 »
oprosti alexhor.
vidjevši tvoje hibiskuse nisam razmišljao da bi mogao pridonjeti konfuziji.
je kriv sam.

Offline Luc de Fuc

Odg: Hibiscus siryacus - update 2013
« Odgovori #16 : 15-04-2013, 22:43:00 »
ajde ajde, kaaae' ovo sad??kakva svađa...alo?!?!
dal imate oboje hibiscus syriacus?
mislim da da...
onda?
pa tak se zove post...tema...wotevr...
kaj ne?
ja mislim da je i tim bolje da obojica krećete sa hibiskusima, pa se povežite prek ove teme...too oćemo vidit, a ne fajt... c c c c c
ovo je bonsai a bonsai je  :love:... :ljub:... :whistle:...pa još malo  :ljub: :ljub: :love:...pa malo  :na:...pa dobiš :tuptup:...pa vratiš :threatening: ali sa ukusom i dobrom namjerom...joooj mare i andro mislim da je vrijeme za malo  :tuca: :tuca:

 :idiot:

Offline alexhor

Odg: Hibiscus siryacus - update 2013
« Odgovori #17 : 16-04-2013, 00:18:46 »
Ma daj Luc, pa ovo uopće nije nikakav fajt, razjasnili smo slučaj u dva posta. Samo moj neuspjeli pokušaj moderiranja. Jer, dobio sam tri maila da je dan odgovor na ovu temu, očekujući da je još netko osim Dona dao kakav dobar savjet oko moja dva hibiscusa. Ali nije, nego prazna priča i nečiji drugi hibići. Ja se naravno mogu povezati s darijem preko hibiscus linije , ali njegovo pitanje je što treba odrezati, pa se mogu povezivati koliko hoću kad ni ja nisam siguran. I sad mi ne preostaje drugo nego da redovno pratim ovaj topic, možda se koji komentar bude odnosio na konkretno ona dva hibiscusa koji mene zanimaju. No i dalje mislim da su ovo dvije teme. Jedna je update moja dva koji su prošle godine bili u vrtu a sad su u posudi, a druga je što napraviti s ova tri darijeva koji su sad u vrtu a bit će možda u u trenngu nakon što mu netko da odgovore.. Obojica smo tražili pomoć za konkretni slučaj u Početnici pitaju.
 
dario ja ti mogu pomoći jedino tako da pogledaš topic od početka gdje je marija elaborirala što da ja napravim sa svojim (to je bilo ranije kad su živjeli u vrtu), pa dalje što sam napravio i kako to sad izgleda, i možda ti to otvori neke vidike što da napraviš sa svojim hibićima. Moji su, ako je  Don u pravu, napravljeni školski relativno dobro i sad ih trebam uz redovnu njegu pustiti na miru, pa ti evo prepuštam ovaj topic, da ti netko ako ima volje napravi virtual oko rezanja. A za sadnju ćeš ipak morati pretražiti forum jer se moguće nitko neće htjeti ponavljati. To već negdje piše.

Offline Luc de Fuc

Odg: Hibiscus siryacus - update 2013
« Odgovori #18 : 16-04-2013, 01:17:54 »
dario, za sada bi ja na tvome mjestu prikratio ovu zadnju etažu grana još na pola od ovoga kaj si ti ostavio...i ak potjeraju i prime se (ako ih misliš ove godine vaditi, što je možda malo već i kasno) biti će  :great:

Offline DonQuijote

Odg: Hibiscus siryacus - update 2013
« Odgovori #19 : 16-04-2013, 07:17:17 »
E da, vrijedi za obojicu. Česta  početnička greška je zamisliti si drvo s krošnjom i onda rezati grane u tim zamišljenim gabaritima. To je predugo. Morate još računati na prirast, na nove sitne grančice koje će zapravo činiti krošnju. Kada deblje grane ostaviš u prvozamišljenim gabaritima onda za dvije godine krošnja bude prevelika, tako da je bolje na početku napraviti puno premalu krošnju. Dakle drvo će izgledati smiješno na početku ali s prirastom će sve doći na svoje.

Offline alexhor

Odg: Hibiscus siryacus - update 2013
« Odgovori #20 : 16-04-2013, 11:00:23 »
Hmm, ovo s dužinom mi ima smisla sad kad to veliš, uopće sam krivo gledao cijelu sliku. Ispravit ću to...

Offline nkocbek

Odg: Hibiscus siryacus - update 2013
« Odgovori #21 : 16-04-2013, 15:54:19 »
zahvaljujem lucu i donu na odgovoru.
prikratiču ja to prikratit,no dvojba je bila dali se stigne presaditi u neku trening
posudu.dakle bilo bi bolje to ostaviti za jesen ili drugo prolječe možda?.

Offline DonQuijote

Odg: Hibiscus siryacus - update 2013
« Odgovori #22 : 16-04-2013, 17:09:02 »
Proljeće prije pupanja je najbolje vrijeme za presađivanje. Može se uvijek ali proljetno presađivanje je najmanji stres za drvo.
btw poznavao sam jednog Milivoja Kocbeka, radio je u Uniji

Offline nkocbek

Odg: Hibiscus siryacus - update 2013
« Odgovori #23 : 16-04-2013, 19:19:18 »
ok.don.
imam inače puno više hibiskusa nego na slici,tako da ču jednog recimo riskirati pa presaditi sada.
ako se primi dobro ako ne neče biti velika šteta.
što se tiče mog prezimena,mogu ti reči da je vrlo rijetko u hrvatskoj i jako nas je malo.moj djed rodom je iz malog
zagorskog gradiča "pregrada" nešto malo ima nas i u sloveniji.
osobu koju si naveo nije mi poznata.

Offline Marija

Odg: Hibiscus siryacus - update 2013
« Odgovori #24 : 07-07-2013, 11:56:12 »
može neki update vezano za sljezove iz posta?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline alexhor

Odg: Hibiscus siryacus - update 2013
« Odgovori #25 : 07-07-2013, 18:01:29 »
A evo, zalijevam i gledam, otkinuo sam par listova koji su previše narasli, ostalo puštam rasti kako mu drago...