Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Postolja za suiseki  (Posjeta: 103146 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #180 : 29-07-2009, 13:02:12 »
Vlažan izgled dobijaš najobičnijim lakom za kosu. To se fino upije i kamen uvijek izgleda kao da je vlažan a ne sjaji se i nije masno. Prvo naravno probaj negdje gje se neće vidjeti.

Probao sam to prije, kad si mi rekao preko tel. no prije toga bi trebal očistiti kamen i kaj znam kaj... a da dođeš na kavu i vidiš iz prve ruke prije nego me savjetuješ?!??!  ... čuj mene kavu, i pivicu ofkorz  :idiot:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #181 : 29-07-2009, 13:11:19 »
ovisi i o vrsti kamena
može i bezbojni lak za drvo

....a prije bi ga trebalo nečim premazati da se naglase kontrasti i konture  :dunno: ?!?!?

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #182 : 29-07-2009, 20:31:28 »
Vlažan izgled dobijaš najobičnijim lakom za kosu. To se fino upije i kamen uvijek izgleda kao da je vlažan a ne sjaji se i nije masno. Prvo naravno probaj negdje gje se neće vidjeti.

Probao sam to prije, kad si mi rekao preko tel. no prije toga bi trebal očistiti kamen i kaj znam kaj... a da dođeš na kavu i vidiš iz prve ruke prije nego me savjetuješ?!??!  ... čuj mene kavu, i pivicu ofkorz  :idiot:

Može, drugi tjedan imam vremena

Offline Laugh

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #183 : 16-11-2009, 22:37:52 »
tu neki zubotehnicki alati vidim ja.. pri izradi posude... morat cu se okusati u ovome :D svida mi se....
zubni tehnicar sam pa imam mikromotor... i one nastavke za brusenje :D sjajno :D

Offline Markov75

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #184 : 30-11-2009, 16:29:14 »
Fenomenalno je ovo,kako sam samo i uzivao dok sam sve ovo citao i gledao svo ovo ljepo kamenje.....i mislim da ovo je dobar fol za ugostiteljske objekte...

Offline jurica

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #185 : 04-08-2012, 12:03:29 »
Nemam sada što raditi na tih svojih par jadnih drvaca pa sam odlučio raditi postolja za suiseki.
Imam alat, odlično drvo  i ponešto stolarskog iskustva.  Samo mi fale zanimljivo kamenje. To ću prikupiti s vremenom, ali za sada nudim pogodbu.
 Za dva kamena, nudim jedno postolje. Dakle ja si odaberem kamen za sebe, a za drugi napravim postolje i vratim ga zajedno s tim postoljem.
Nudim i garanciju, ako postolje ne odgovara iz bilo kojeg razloga, vraćam kamenje.
Za početak nešto jednostavnije, nešto ovako
Vrijedi još ova ponuda ?
Ja prihvaćam . :mdr:

Offline Marija

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #186 : 04-08-2012, 12:13:26 »
Jurica, ne kasniš puno, samo 5 godina .... za bonsaiste je to treptaj oka  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jurica

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #187 : 04-08-2012, 16:48:32 »
Jurica, ne kasniš puno, samo 5 godina .... za bonsaiste je to treptaj oka  :mdr:

Kažu nada umire zadnja !  :mdr:
Vrijedi pokušati zar ne ? :hihihi:

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #188 : 04-08-2012, 17:02:19 »
Zašto ne? Ako imaš dva dobra kamena a jednog po mom izboru si spreman prepustiti, možemo se dogovoriti... i ako nemaš neki kratki vremenski rok.
Zapravo sve što sam napisao prije par godina stoji i dalje. Što se nudi?

Offline Adrian

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #189 : 04-08-2012, 17:40:38 »
Zašto ne? Ako imaš dva dobra kamena a jednog po mom izboru si spreman prepustiti, možemo se dogovoriti... i ako nemaš neki kratki vremenski rok.
Zapravo sve što sam napisao prije par godina stoji i dalje. Što se nudi?
Bolje da ne pitaš! Imam doma dvadesetak kamena i nikad vremena dosta. Ja sam ti ionako samo sat vremena od tebe.
Jedan odabereš za sebe, ja odaberem jedan za mene. Ili još bolje, za neki moj napraviš novu, bolju daizu. Dam ti i oraha.   Juhuhuhuhu.....
AH

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #190 : 04-08-2012, 17:53:26 »
done ja ti donesem krokokamen  a ti napravi postolje , dogovorimo se oko cijene?!
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline jurica

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #191 : 04-08-2012, 19:53:32 »
Zašto ne? Ako imaš dva dobra kamena a jednog po mom izboru si spreman prepustiti, možemo se dogovoriti... i ako nemaš neki kratki vremenski rok.
Zapravo sve što sam napisao prije par godina stoji i dalje. Što se nudi?
Meni napraviš postolje za onaj prvi koji sam pokazao , a ja ti dajem ona druga dva .
Ako te to ne zadovoljava , idem još tražit pa ako što nađem ponudim .
Nije da ja nemam vremena ili ti ga što već , nego moj pokušaj izrade postolja je tako neslavno završio da sam odustao od daljnih pokušaja.

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #192 : 04-08-2012, 20:49:39 »
Zašto ne? Ako imaš dva dobra kamena a jednog po mom izboru si spreman prepustiti, možemo se dogovoriti... i ako nemaš neki kratki vremenski rok.
Zapravo sve što sam napisao prije par godina stoji i dalje. Što se nudi?
Meni napraviš postolje za onaj prvi koji sam pokazao , a ja ti dajem ona druga dva .
Ako te to ne zadovoljava , idem još tražit pa ako što nađem ponudim .
Nije da ja nemam vremena ili ti ga što već , nego moj pokušaj izrade postolja je tako neslavno završio da sam odustao od daljnih pokušaja.


 :gigle: Nisi dobro pročitao uvjete. :gigle: Dakle ja biram između ponuđenih jedan za sebe, kod tvojih bi svakako izabrao prvi, bez imalo razmišljanja.
... ali vidim da radiš posude, pa budemo nešto lako dogovorili. Hoćeš li možda prolaziti kroz Zgb u neko dogledno vrijeme?

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #193 : 04-08-2012, 20:54:12 »
done ja ti donesem krokokamen  a ti napravi postolje , dogovorimo se oko cijene?!

A gle, ne radim to za lovu, možda jednom kad budem u penziji... iako bi bilo zanimljivo napraviti drveno tijelo krokodila i na to uglaviti tvoj kamen, da, to bi svakako bio izazov, i jako puno uloženog truda.

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #194 : 04-08-2012, 20:56:12 »
Zašto ne? Ako imaš dva dobra kamena a jednog po mom izboru si spreman prepustiti, možemo se dogovoriti... i ako nemaš neki kratki vremenski rok.
Zapravo sve što sam napisao prije par godina stoji i dalje. Što se nudi?
Bolje da ne pitaš! Imam doma dvadesetak kamena i nikad vremena dosta. Ja sam ti ionako samo sat vremena od tebe.
Jedan odabereš za sebe, ja odaberem jedan za mene. Ili još bolje, za neki moj napraviš novu, bolju daizu. Dam ti i oraha.   Juhuhuhuhu.....
AH

Dogovoreno. Do kraja ljeta sam po terenima, nekako s početkom škole se i ja vraćam u Zagreb, pa se čujemo i vidimo, ionako bi rado vidio tvoju zbirku drva i kamenja, uživo