Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Postolja za suiseki  (Posjeta: 103188 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jurica

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #195 : 05-08-2012, 09:24:13 »


 :gigle: Nisi dobro pročitao uvjete. :gigle: ... ali vidim da radiš posude, pa budemo nešto lako dogovorili. Hoćeš li možda prolaziti kroz Zgb u neko dogledno vrijeme?

Jesam dobro sam pročitao , samo se od tog baš nebih htio odvojit  :mdr:
Što se tiče posuda ,može se nešto napraviti ,ako te " takve"zadovoljavaju , jer nisu to posude "Made in Japan"
Kroz Zagreb prolazim u Ponedjeljak ujutro oko 8 ujutro i idem za Čazmu i tamo sam do Petka ujutro.

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #196 : 05-08-2012, 16:10:58 »
Isto terenac :tup: Ha niš. vidimo se onda krajem ljeta kad tereni završe. Ja naime u ponedjeljak odlazim iz Zgb oko 5 i vraćam se u Petak oko 18.

Offline Stardust

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #197 : 10-10-2012, 15:44:04 »
@DonQuijote
Koliko sati rada ti je trebalo za napravit postolje? Pitam da znam što me čeka ako se upustim u avanturu

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #198 : 10-10-2012, 18:59:04 »
Najmanje dvadeset ako hoćeš da bude kako treba, ponekad i više

Offline Stardust

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #199 : 10-10-2012, 20:04:02 »
Ok, to je prihvatljivo. Sad još treba naći dobar kamen. Što kažeš na topolu za izbor drveta?

Offline DonQuijote

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #200 : 11-10-2012, 09:04:26 »
Ne znam, ne poznajem je,mislim da je mekana i lako se obrađuje, bitno da se ne cufa i nema puno kvrga

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #201 : 11-10-2012, 14:11:22 »
Ako želiš raditi u mekanom drvetu,onda ti je najbolja lipa.Od malo tvrđih orah,koji zna imati i lijepu teksturu i boju.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline borac

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #202 : 25-10-2012, 14:48:57 »
Ah, da. Ako kamen nije ravan s donje strane, malo ga skrešite da smanjite kvrge, manje ćete morati dubiti dasku i onda ona može biti pliča. Kamen je najbolje tucati ovakvim, čekićem. Mislim da je to baš čekić napravljen za rad na kamenu, uopće nemam pojma odakle mi taj čekić.  :dunno:Vjerovatno sam ga nekom ukrao.
A jel se smije kamen odrezat s donje strane...mislim tako da donja strana bude ravna......ili se to ne smije tako raditi. Ja na poslu imam dosta kamenja koje je ravno odrezano, doduše nisu preveliki komadi.....mislim da se može odrezat kamen od 20do25 cm promijera u komadu, donja strana kamena bude savršeno ravna. U tom slučaju se ne bi trebalo ručno rezbarit postolje, odnosno dio postolja na koji ide kamen...ili sam u krivu?

Offline Adrian

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #203 : 25-10-2012, 15:22:50 »
Ukoliko kamen zbog prilagodbe drvenom postolju – DAIZI, obrađujemo, tada ga nazivamo BISEKI, a kao takav je uvelike manje vrijedan od originalnog nedirnutog prikaza prirode – SUISEKIJA.

Što ne znači da neki biseki može biti daleko ljepši od nekog suisekija. Samo nemojmo brkati pojmove i sve je OK.


Offline borac

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #204 : 25-10-2012, 15:25:12 »
Ukoliko kamen zbog prilagodbe drvenom postolju – DAIZI, obrađujemo, tada ga nazivamo BISEKI, a kao takav je uvelike manje vrijedan od originalnog nedirnutog prikaza prirode – SUISEKIJA.

Što ne znači da neki biseki može biti daleko ljepši od nekog suisekija. Samo nemojmo brkati pojmove i sve je OK.
aaa....onda bi to bio BISEKI  8)

Offline Adrian

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #205 : 25-10-2012, 18:06:52 »
I ja sam našao dosta prekrasnih, ali nisam imao kako odrezati, t.j. zravnati spodnji dio, pa sam nažalost od njih odustao. Jednom sam jednog odneo klesaru da zaravna dno i uspio ga je razlomiti u 3 dijela. Ništa mi nije zaračunao.

Eto, malo sam doradio zadnju daizicu za jedan mali crni. Teško je savršeno izraditi tak male daize. Dno pod kamenom je tanko tek 2 mm. Meni je lijep i to mi je dovoljno. Za kompoziciju malih kamena na stalku. Po klasifikacije bi to bilo:

1. YAMAGATA-ISHI   - Kamen koji potsjeća na planinu
2. TOYAMA-ISHI/ENZAN-SEKI  -  Planina sa velike udaljenosti
3. KURO ISHI  - Kamen tamno crne boje

Offline alexhor

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #206 : 25-10-2012, 22:57:27 »
Ovo je zgodno :)
Nakon malo razmišljanja i gledanja ovoga, pitam: jel ima varijanta da postolje (daiza) ne mora uopće imati dno nego samo okvir s nogicama ako on uredno pridržava kamen na rubovima i da se donji dio kamena ne vidi, tj. ne strši ispod?

Offline Adrian

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #207 : 26-10-2012, 05:58:16 »
Može, eto jedan jako lijepi suiseki iz kategorije viewing stones iz Yangtze River bez nogica."Bamboostone".  Moje mišljenje je ako nema nogice onda to mora biti s jako, jako, valjanim razlogom, u ovom slučaju tu je imitacija bambus šume. Inače 99% daiza je sa nožicama čiji raspored na dnu daize ovisi o jako puno elemenata. Samom kamenu, prednjoj strani - pogledu, kompoziciji, rubovima....

Offline Adrian

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #208 : 28-10-2012, 16:20:38 »
Eto, to bi bilo otprilike ovak. Duljina sa daizom 11 cm, visina 3,8 cm. Sad slijedi jedan jako malii crveni pa jedan mali kristalno bijeli.

Offline Adrian

Odg: Postolja za suiseki
« Odgovori #209 : 21-01-2013, 18:26:44 »
Sam nek mi neko proba reći da je trešnju lagano zažagati.....