Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Berberis mali goblin  (Posjeta: 14766 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline grabar

Odg: Berberis mali goblin
« Odgovori #15 : 26-02-2013, 14:49:37 »
tako sam ja imao neke bebice male koje sam držao na ormaru u sobi pa su u 1mj već počele pupat i rast grane nije zdravo to ipak moraju prezimit imati stanje mirovanja ponašat se ko da su u prirodi vani

Offline Luc de Fuc

Odg: Berberis mali goblin
« Odgovori #16 : 26-02-2013, 15:26:54 »
ma okej, ali proljeće je evo već pred vratima, pa mislim da bi ovo moglo proći...dio mirovanja je odradio...
kako recimo kod mare i andrije u plasteniku sve ranije kreće...baš zato kaj je toplije, plus još je na "toplim stolovima"... pa sve piči ranije i preživi...velim, šok bi bio puuno veći kada bi sada došlo opet na hladno...
sada nema nazad...zalijevat i prebacit van čim nebu više opasnosti od mraza...

Offline Adrian

Odg: Berberis mali goblin
« Odgovori #17 : 26-02-2013, 17:26:48 »
Meni je tako predlani krenuo NAR jer sam ga tijekom zime držao na pretoplom. To ljeto je imao najslabiji prirast. Tanki, dugi, bez grananja, dugi internodiji.....Kad sam ga izneo u martu na sunce, tolko ga je spržilo da je 1/3 odbacio. Ako ga držim do početka marta na 0-5°C, krene kad treba, krene vani, krene sa lijepim normalnim rastom. Mislim da nije dobro kad tako rano krenu i da to treba spriječiti držanjem tijekom zime u za to optimalnim uvjetima.

Offline jurica

Odg: Berberis mali goblin
« Odgovori #18 : 26-02-2013, 18:33:01 »
A pobogu što neprestano ponavljamo " zatvoreni negrijani prostor " može , ako ne onda vani .
Ali kako kaže Luka šta je tu je , sada nikako mjenjat sredinu dok vani ne zatopli , a onda šta bude!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Berberis mali goblin
« Odgovori #19 : 26-02-2013, 18:38:14 »
Stubište na temperaturi 8 do 10celzijanera! Lol ! Sljedeče sezone ide van gdje obitavaju drva koja duže od jedne sezone rastu u posudama.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Luc de Fuc

Odg: Berberis mali goblin
« Odgovori #20 : 26-02-2013, 21:12:36 »
 
A pobogu što neprestano ponavljamo " zatvoreni negrijani prostor " može , ako ne onda vani .
Ali kako kaže Luka šta je tu je , sada nikako mjenjat sredinu dok vani ne zatopli , a onda šta bude!
Baš tak...naravno da nije okej da sada bude u dnevnom boravku...
Ali ova varijanta stubište, prozor u špajzi i slično bi trebalo bit okej...i nije prečudno da je potjerao...
naravno da ga nebuš prebacio van drito na sunce da se prefriga ko na grillu, nego u neku sjenu drveta ili polusjenu da ima recimo jutarnjeg sunca a onda sjena...to bu mu oke i inače, ne samo sad...prva godina može biti kilava, kaj je tu je...sam da progura...

Offline dado001

Odg: Berberis mali goblin
« Odgovori #21 : 26-02-2013, 21:38:38 »
Vreča od 5 litara košta 15kn. Nisu neki novci a nije baš ni neka granulaža hvale vrijedna ,od 8 do 16mm . Ja ju kupujem za borove ili kad neam floreopora koji je puno sitniji al ista stvar.

hvala bocko za ovaj info pa to je bas povoljno,,,,,,,u karlovackom baumaxu nema liapora,,,e jesu luzeri nego sad moram ici u zgb baumax,,,,,

Offline Luc de Fuc

Odg: Berberis mali goblin
« Odgovori #22 : 26-02-2013, 21:48:07 »
Vreča od 5 litara košta 15kn. Nisu neki novci a nije baš ni neka granulaža hvale vrijedna ,od 8 do 16mm . Ja ju kupujem za borove ili kad neam floreopora koji je puno sitniji al ista stvar.

hvala bocko za ovaj info pa to je bas povoljno,,,,,,,u karlovackom baumaxu nema liapora,,,e jesu luzeri nego sad moram ici u zgb baumax,,,,,
možeš to, a možeš kupit i Agrohoblajev floreopor koji mi trebamo, a to je lomljeni, granulacije 2-8mm, diler je tvrtka RAVAGO d.o.o.
ovdje ih možeš naći:
http://www.ravago.hr/

Kontakt osoba je g. Ivan Balija, mob: 091/4635-500

cijena je nekih 42 kn za vreću od 40 litara... :zbunjen:

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Berberis mali goblin
« Odgovori #23 : 26-02-2013, 21:58:24 »
večeras je pao još jedan berberis ork! U stubištu je pa kaj bude :mdr:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Berberis mali goblin
« Odgovori #24 : 26-02-2013, 22:03:22 »
Vreča od 5 litara košta 15kn. Nisu neki novci a nije baš ni neka granulaža hvale vrijedna ,od 8 do 16mm . Ja ju kupujem za borove ili kad neam floreopora koji je puno sitniji al ista stvar.

hvala bocko za ovaj info pa to je bas povoljno,,,,,,,u karlovackom baumaxu nema liapora,,,e jesu luzeri nego sad moram ici u zgb baumax,,,,,
možeš to, a možeš kupit i Agrohoblajev floreopor koji mi trebamo, a to je lomljeni, granulacije 2-8mm, diler je tvrtka RAVAGO d.o.o.
ovdje ih možeš naći:
http://www.ravago.hr/

Kontakt osoba je g. Ivan Balija, mob: 091/4635-500

cijena je nekih 42 kn za vreću od 40 litara... :zbunjen:
ah radim do16 i 30 a oni do 16 pa nestignem do njih al bum u subotu.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline dado001

Odg: Berberis mali goblin
« Odgovori #25 : 26-02-2013, 22:30:37 »
Luc, hvala za taj info gdje kupiti kako da kazem nie zemlja vec to za sadnju ,heheh.. bocko pa ti vadis te biljke kao nitko svaki dan neka nova.....ha, znam sezona sada krece samo kod mene je 25cm snijega jos ,,,hehe

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Berberis mali goblin
« Odgovori #26 : 01-03-2013, 18:46:30 »
evo još jedan.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Berberis mali goblin
« Odgovori #27 : 22-03-2013, 20:44:05 »
krenio i Ork. :mdr:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Luc de Fuc

Odg: Berberis mali goblin
« Odgovori #28 : 23-03-2013, 09:20:09 »
A zakaj ta mala drvca sadiš u taj krupno granulirani supstrat ili kajgod?? Nekak su ti preigromni ti grumeni...mislim, brže ti se sve prosuši, nemreš dobro pratit potrebu za zalijevanjem itd etc...oke za neke velike yamadorije i slično, ali za ovo mi je tuu mač...

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Berberis mali goblin
« Odgovori #29 : 23-03-2013, 09:43:25 »
gotovo je sa takvim liaporom. Kako je onaj u sesvetama nesto tako nisam imao floreopora dok ti nisi našel novog dobavljača. Opskrbio sam se i to dobro. A ovo kaj vidiš su ti mješavine sa perlitom radi gustoče i suhoče. Nigre mi super rastu u tome. Svrati na rakiju :happy:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!