Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Syringa vulgaris  (Posjeta: 8451 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Syringa

Odg: Syringa vulgaris
« Odgovori #15 : 12-04-2013, 09:44:25 »
...ah da, zaboravih staviti fotografiju na kojoj se vidi koliki su primjerci..

Offline donna

Odg: Syringa vulgaris
« Odgovori #16 : 12-04-2013, 10:47:38 »
Olalaaaa, pa ti ćeš štrudlu peći  :mdr:

Offline Syringa

Odg: Syringa vulgaris
« Odgovori #17 : 16-04-2013, 20:29:27 »
Olalaaaa, pa ti ćeš štrudlu peći  :mdr:
Da samo štrudlu peći i pekmez od šljiva delati  :mdr: ..evo jedne od šljiva. Malo kasni vegetacija ali naziru se listići.

Offline Erdelec

Odg: Syringa vulgaris
« Odgovori #18 : 16-04-2013, 20:51:46 »
a daj ova kepec drvca su prekrasna  :hi:

Offline Syringa

...mališani...
« Odgovori #19 : 25-04-2013, 21:27:50 »
...još mojih minijatura -  šljiva i  višnja...  :mdr:

Offline Hrvat

Odg: Syringa vulgaris
« Odgovori #20 : 25-04-2013, 22:58:26 »
 :worthy:bas su fina,svaka cast :chinaman:.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline DonQuijote

Odg: ...mališani...
« Odgovori #21 : 26-04-2013, 08:43:22 »
...još mojih minijatura -  šljiva i  višnja...  :mdr:

Superje. Kako riješavaš problem prevelikih listiva?

Offline Syringa

Odg: Syringa vulgaris
« Odgovori #22 : 26-04-2013, 12:19:20 »
...još mojih minijatura -  šljiva i  višnja...  :mdr:

Superje. Kako riješavaš problem prevelikih listiva?

Zahvaljujem. Iskreno, ne brinem se oko većih listova. Pazim da ima dovoljno manjih i ako koji na vrhu (veći) zaklanja ili smeta odfikarim ga. Imam sreće, ovi primjerci su igrom slučaja formirani u voćnjaku prilikom konstantne kosidbe a da pritome nisu bili dio većeg korjenskog sustava drveta već su razvili dovoljno vlastitoga korjenja za presađivanje. Eto, da se nisam posvetio ovom hobiju sigurno bi ih izlopatario i vužgao jer su mi smetali za noževe kosilice  :hihihi:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Syringa vulgaris
« Odgovori #23 : 26-04-2013, 13:05:43 »
Ja bih da sam na tvojem mjestu išao na malo veče posudice.Neznam koliko imaš iskustva sa bonsaima,ali u takvim malim posudama moraš konstantno kontrolirati vlagu i zaljevati.Pogotovo ljeti.Tu ti je dosta jedan dan i ode biljčica.Teško češ održavati stabalca u sadašnjim dimenzijama.Zato jer to nisu vrste koje imaju kratke internodije.Nek ti je sa srećom.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Syringa

Odg: Syringa vulgaris
« Odgovori #24 : 26-04-2013, 13:17:33 »
Ja bih da sam na tvojem mjestu išao na malo veče posudice.Neznam koliko imaš iskustva sa bonsaima,ali u takvim malim posudama moraš konstantno kontrolirati vlagu i zaljevati.Pogotovo ljeti.Tu ti je dosta jedan dan i ode biljčica.Teško češ održavati stabalca u sadašnjim dimenzijama.Zato jer to nisu vrste koje imaju kratke internodije.Nek ti je sa srećom.

Hvala na savjetu.
Što se posudica tiče ova malecka višnja je jedina u tim proporcijama koju posjedujem. Ne namjeravam imati više takvih primjeraka jer znam koju brigu to nosi. Što se zaljevanja tiče, radim na malom sustavu sa kapaljkama čisto iz znatiželje pa kad stavim u opticaj podjelim fotografije.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Syringa vulgaris
« Odgovori #25 : 26-04-2013, 15:01:10 »
kad sam počeo sa stvaranjem đungle na balkonima, te prve godine sam imao 3 azrelinke kao materijale za mame bonsai. I jednog ljetnog jutra sam otišo a da ih nisam zalio, nakon toga su počele kopnit i nije im bilo spasa. Nakon toga sam počeo sa shohinima. Da imam uvjete vadio bi i komade kakve ima sanjinko i M&A.    SRETNO
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline grabar

Odg: Syringa vulgaris
« Odgovori #26 : 27-04-2013, 13:38:44 »
šta si to posadio u čep od boce i ja bi stavio u malo veću posudt tako mala posuda morat ćeš zaljevat svakih 5minuta po ljeti i još u plastiki ima da zakuha ko expres lonac :mdr: nek ti je sa srećom ak preživi

Offline Syringa

Odg: Syringa vulgaris
« Odgovori #27 : 29-04-2013, 13:34:16 »
šta si to posadio u čep od boce i ja bi stavio u malo veću posudt tako mala posuda morat ćeš zaljevat svakih 5minuta po ljeti i još u plastiki ima da zakuha ko expres lonac :mdr: nek ti je sa srećom ak preživi

Tako nekako.  :hihihi: Keramički čep kojemu sam izbušio dno.