Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Oblikovanje juniperusa  (Posjeta: 7192 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Petar95

Oblikovanje juniperusa
« : 14-03-2013, 22:09:06 »
Treba mi pomoc oko oblikovanja ovog juniperusa, star je oko 2 godine. Ovo je moj prvi bonsai, orezao sam ga i ozicio sto ce reci da sam imao kao neku ideju o tome kako bih voleo da izgleda, ali me interesuje misljenje i savet starijih i svakako iskusnijih bonsaista na forumu. Evo nekoliko slika i bio bih zahvalan ako vas ne bi mrzelo da i sami napraviti neki virtual kao predlog!  :hihihi:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #1 : 14-03-2013, 22:38:03 »
Mlada sadnica-nije bonsai.Omotati sa debljom žicom i savinuti u obliku spiralnog slova S tako da vrh ponovo vratiš iznad korjena-kad povučeš okomicu.Tako ostaviti i pustiti da raste.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Petar95

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #2 : 14-03-2013, 22:51:58 »
Ispravka: "ovo ce biti moj prvi bonsai" nadam se  :hihihi:  Tako nesto sam i planirao, ali ne znam sta da radim sa ovim granama sa strane?

Offline zen

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #3 : 15-03-2013, 10:26:28 »
Na juniperusu starom 2 godine se ne oblikuju  grane nego deblo kako bi se dobila interesantna forma! Ako si iz Zagreba ili okolice navrati na bonsai radionicu u subotu pa ćeš dobiti potrebne informacije  :hihihi:

Offline Luc de Fuc

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #4 : 15-03-2013, 10:34:21 »
evo, virtual u minutu samo da dobiješ okvirnu viziju kaj moš dobit za par godina...
gore rez, dolje desno oblikovanje u budućnosti...
ali znaj da će za to trebati vremena...kao prvo da odeblja, a kao drugo da dobiješ dosta zelenila tamo gdje ga trebaš...
sad oblikuj, u kasno ljeto/ranu jesen, ako dobro reagira presadi u dobar supstrat a ne u ovo u čemu je sada...

L

Offline Petar95

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #5 : 15-03-2013, 11:34:24 »
Hvala na ponudi, ali nisam iz Hrvatske uopste... :)

Offline Marija

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #6 : 15-03-2013, 13:26:42 »
evo, virtual u minutu samo da dobiješ okvirnu viziju kaj moš dobit za par godina...

 :histerical:

baš si optimista, uz brzinu kojom čeninari rastu za to bi trebalo cca. 66 godina  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Luc de Fuc

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #7 : 15-03-2013, 14:53:35 »
evo, virtual u minutu samo da dobiješ okvirnu viziju kaj moš dobit za par godina...

 :histerical:

baš si optimista, uz brzinu kojom čeninari rastu za to bi trebalo cca. 66 godina  :hihihi:

ma nije baš tak... :zamisljen:
može se on dobiti ovakav ali bude miiići, maaali...za par godina bez frke moš dobiti krošnjice blizu a i odebljal bu malčice...
s time da je sada još dovoljno tanak da se može bruutalno spigat, dobiti dramu, pa završiti i kao kaskadica, polukaskadica itd...

Offline DonQuijote

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #8 : 15-03-2013, 19:38:25 »
Luka ti si optimista :rofl:
Ovakvim rezanjem neće zadebljati do ovog virtuala nikada pa ni tada. Ukratko za 50 godina neće imati ovo što si nacrtao.
Da bi drvo tako zadebljalo morao bi ga pustiti, onda nakon par godinarezati na prvu granu pa opet pustiti par godina pa opet... inaće nikada neće dobiti taj omjer visine i debljine koji si nacrtao

Offline Petar95

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #9 : 15-03-2013, 19:55:41 »
Hocete da kazete da treba da ostavim ovo i odem da trazim neki yamadori?  :hihihi:

Offline Luc de Fuc

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #10 : 15-03-2013, 20:47:05 »
Niste me skužili...a možda sam i sam kriv ak je Petar skužio tj. zamišlja si krivo...kad sam napisao da će drvo biti "miiiće" onda sam mislio fakat miiiiiiiće iliti faakat malo, majušno...ova škrabotina u minutu u Paintu daje krivi dojam...to kaj je naškrabano zamislite u omjeru veličine ostaloga na slici...tj ove mladice i teglice i štenge i svega...na tak malome drvetu "oblačić" krošnje je veličine kovanice od 5kn. A za to ne treba 10 godina ramifikacije nego 2. nisam ja baš tak naivan da zamišljam tu deblo od 5cm i drvo visoko pola metra...nee, dapače, neg majušno drvo...pogledajte, i moguće je... :mdr:
A ovo kaj ti veliš petre, da, odi nać neko "drvo" ak očeš pravu stvar... ;)

Offline Luc de Fuc

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #11 : 15-03-2013, 20:49:29 »
A 'ste vidli jin?  :idiot: za to bu trebala velka makita :haaaahaaaaa:

Offline Hrvat

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #12 : 15-03-2013, 23:06:26 »
mozes i slicno ovom.kad ostaris sijetit ces se mene i mojih savjeta,jer ces bit zdrav ko dren bez problema sa kicmom :histerical:.ovo je drvo fakat miiiiiice i nije zavezan za posudu :turpija:.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Petar95

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #13 : 16-03-2013, 08:58:20 »
Pa ja i zelim malo drvo, 30-ak cm najvise, nasao sam ovo negde na netu i probacu da uradim slicno... malo drvo=zdrava kicma!  :lol:

Offline batke

Odg: Oblikovanje juniperusa
« Odgovori #14 : 12-04-2013, 20:40:01 »
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje, da li kod juniperusa prilikom vađenja treba da ostane bala zemlje oko korjena ili se može isprat korijenje.Molim vas nemojte odgovorit u stilu  IMAŠ NA FORUMU jer mi je od silnih postova glava ko cocin bubanj