Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: PRODAJEM PREDBONSAI MATERIJAL - IDEALAN ZA POČETNIKE  (Posjeta: 37058 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: PRODAJEM PREDBONSAI MATERIJAL - IDEALAN ZA POČETNIKE
« Odgovori #15 : 22-03-2013, 16:21:25 »
br 61 mi se čini dosta dobar.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Luc de Fuc

Odg: PRODAJEM PREDBONSAI MATERIJAL - IDEALAN ZA POČETNIKE
« Odgovori #16 : 22-03-2013, 19:45:09 »
evo ga...
btw. 60 i 61 potječu iz živice na koju sam zakasnio kada se vadila, tj. šljakeri me nisu nazvali pa sam došao već nakon kaj su je posjekli motorkom...
no, ipak sam ih izvadio...iz tih panjeva u 3 godine su istjerali izboji od kojih je samo po jedan ostavljen za buduća debla...
debla se još uvijek nekim tehnikama mogu pigat tj. dobiti muving, tako da su mogućnosti za stajling pa čak i debla još uvijek tu...  ;)

ima ih još iz TE živice ali nisu za prodaju...

Offline Luc de Fuc

Odg: PRODAJEM PREDBONSAI MATERIJAL - IDEALAN ZA POČETNIKE
« Odgovori #17 : 25-03-2013, 22:54:19 »
evo jedan od inih, odabran ooonako naasumce i mali virtual napravljen u dvije minute...ali stvarno dvije...tek toliko...bez nekih piganja i kaj ti ja znam...makar i to se može...ovo se dobije u 2014...sada rez i usmjerenje...još 2 šišanja ove godine i daaa vidiš krošnje/grana/maa čuuda sto!  :haaaahaaaaa:
pa nabac žice i posložiti sliku...
pa promjena nagiba...u recimo uspravno drvo...još jedna opcija...
to je igranje...i to volim...
ako želite i vi, i volite se igrati, ima materijaaaala za igru...u prodaji...kao što vidite...i to faakat povoljno  :verycool:

Offline Luc de Fuc

Odg: PRODAJEM PREDBONSAI MATERIJAL - IDEALAN ZA POČETNIKE
« Odgovori #18 : 25-03-2013, 23:02:01 »
...uspravno...
(znam da većina vas ovo zna i radi, ali eto za one koji ne znaju i ne rade svaka slika malo otvori mogućnosti i pokaže stvari o kojima non stop pričamo)

Offline donna

Odg: PRODAJEM PREDBONSAI MATERIJAL - IDEALAN ZA POČETNIKE
« Odgovori #19 : 26-03-2013, 15:50:06 »
Eh, ja sad imam svoje kaline pa ti više nisam mušterija.
Nego, gledam ovaj tvoj virtual, pa bih nešto komentirala: nisu li dvije donje grane nasuprot jedna drugoj, u istoj razini ? A navodno to ne valja?
Sorry što se trpam tamo gdje mi možda i nije mjesto, al eto, pitam više zbog sebe, da vidim da li dobro zapažam.

Offline Luc de Fuc

Odg: PRODAJEM PREDBONSAI MATERIJAL - IDEALAN ZA POČETNIKE
« Odgovori #20 : 26-03-2013, 18:27:05 »
Od virtuala u 2 minute nemoj neš previše očekivat...a meni osobno niš ne smetaju nasuprotne grane tu i tamo...nekad i nemreš birat di će ti izbit grana...a ak ti smeta, jednu capneš...

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: PRODAJEM PREDBONSAI MATERIJAL - IDEALAN ZA POČETNIKE
« Odgovori #21 : 26-03-2013, 20:18:33 »
Drvo ne radi greške,ono raste kako želi.Stilove je netko izmislio i ne treba ih se kruto pridržavati.Ako je drvo dobro i ljepo onda niti dvije nasuprotne grane ne mogu biti ružne.Donna nemoj robovati nekim sitnicama.Tvoja drva moraju imati u sebi i dašak tebe-tvojeg stila. :smile:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline zen

Odg: PRODAJEM PREDBONSAI MATERIJAL - IDEALAN ZA POČETNIKE
« Odgovori #22 : 26-03-2013, 20:50:25 »
Drvo ne radi greške,ono raste kako želi.Stilove je netko izmislio i ne treba ih se kruto pridržavati.Ako je drvo dobro i ljepo onda niti dvije nasuprotne grane ne mogu biti ružne.Donna nemoj robovati nekim sitnicama.Tvoja drva moraju imati u sebi i dašak tebe-tvojeg stila. :smile:

Mislim da "STILOVI" i "FORME" početnicima stvaraju pomutnju.
STIL u umjetnosti označava cjelokupnost karakteristika jednog umjetnika (njegov rukopis), umjetničke škole, pravca (za koji je i sinonim, kao i „umjetnički smjer”), pa bi bio slobodan reći da to stoji i za bonsai umjetnost! izvor : http://hr.wikipedia.org/wiki/Stil
FORMA u bonsaiju je ono što neki nazivaju "stilovi bonsaija", jednostavno rečeno forma označava oblik drveta. Forma nije nekakv "zakon" po kojem se treba svako drvo oblikovati već služi početnicima da lakše izvuku maksimum iz nekog materijala. Neka od "pravila" koja pomažu u bonsaij formi su znanja o omjeru i razmjeri (proporcija). O tom ima nešto ovdje http://likovna-kultura.ufzg.unizg.hr/proporcije.htm

Mislim da se u ovom slučaju Lukinog virtuala radi samo o skladu i ne skladu koji bi se dao komentirati  :mdr:

Offline Hrvat

Odg: PRODAJEM PREDBONSAI MATERIJAL - IDEALAN ZA POČETNIKE
« Odgovori #23 : 26-03-2013, 21:04:29 »
dobro te cake su potribne,a sto se tice drva br 86 ja bih ga ostavio nagib kakav ja i napravio u FORMI-SJEBANSBUROM :happy2:.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Tim

Odg: PRODAJEM PREDBONSAI MATERIJAL - IDEALAN ZA POČETNIKE
« Odgovori #24 : 29-03-2013, 22:32:29 »
Molim vas, možete li mi dati veću sliku broja 40 i 58?

Offline Luc de Fuc

Odg: PRODAJEM PREDBONSAI MATERIJAL - IDEALAN ZA POČETNIKE
« Odgovori #25 : 01-04-2013, 12:09:01 »
evo ih...
ispričavam se kaj malo kasnim...

Offline Tim

Odg: PRODAJEM PREDBONSAI MATERIJAL - IDEALAN ZA POČETNIKE
« Odgovori #26 : 02-04-2013, 23:03:16 »
Hvala na informaciji. Niste ništa zakasnili. Nema žurbe s bonsaijima.

Offline Luc de Fuc

Odg: PRODAJEM PREDBONSAI MATERIJAL - IDEALAN ZA POČETNIKE
« Odgovori #27 : 03-04-2013, 10:57:57 »
Nema žurbe s bonsaijima.
Nema žurbe sa radom na bonsaijima...ali kod kupovine se nekada i treba požuriti, jer može se prodati pa nemaa višee... :whistle:

Offline zlaja

Odg: PRODAJEM PREDBONSAI MATERIJAL - IDEALAN ZA POČETNIKE
« Odgovori #28 : 11-06-2013, 11:16:07 »
Može se vidjet šta dolazi u kategoriju do neki 200kn,  s obzirom na trenutno uski buđet a i odgovaralo bi mi nešto do 30 cm visine.

Offline zlaja

Odg: PRODAJEM PREDBONSAI MATERIJAL - IDEALAN ZA POČETNIKE
« Odgovori #29 : 11-06-2013, 11:18:21 »
Zaboravih pitat di se to može vidjet uživo. Hvala!