Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Dobio bonsai a ne znam vrstu  (Posjeta: 2119 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline malix

Dobio bonsai a ne znam vrstu
« : 04-05-2013, 00:26:24 »
Poštovanje i pozdrav svima na forumu !


Evo ja došo.  :jupije: potpuno novi u svijetu bilja I trebam koliko god savjeta mi mozete dati da mi ne umre bonsai u prvih tjedan dana.. da ne ubijem curu u pojam :) Iako je on vec 4 dana kod mene pa sam na pola puta :) salim se.  :tuptup:


Dakle ovo je bonsai koji sam dobio, samo, koja je vrsta? Ja sam ga već reznuo tu i tamo jer je došao sav nikakav iz vrtnog centra pa je oblik vise manje moj izbor, nisam htio previše jer nisam siguran da li bi mu to bio preveliki šok s obzirom da je promijenio mjesto boravka.

Pročitao sam negdje da znaju gubiti lišće kada ih premjestimo.. ali ima neke čudne crte crne po sebi .. i to me brine .. zna li netko što je to ?

Sljedeće pitanje .. posuda nema rupe za drenažu i nisam siguran kako to zalijevati.. dosao je suh kao barut.. pretpostavljam da to nije bas normalno i da je do centra u kojem je bio. Jel obavezno da imam rupe i kako da znam da je ta zemlja (ili supstrat u ovom slucaju) jos uvijek dobra?

Ima li još nešto što moram obavezno poduzeti u ovih par dana da ne umre? ja ga vec jako volim pa ne bih da ode tako brzo. Volio bih da bude velik i jak! Tatin sin  :takoTreba:

Hvala svima unaprijed na odgovorima :) !!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Dobio bonsai a ne znam vrstu
« Odgovori #1 : 04-05-2013, 13:09:58 »
Radi se o Ficus Retusa.Tropska biljka.U stanu kroz zimu jako propadne jer nema povoljne uvjete.Voli puno zračne vlage.Ljeti ga ja iznosim van u polu-sjenu gdje je izložen kiši i svjetlosti.Tako se ojača i oporavi do sljedećeg unošenja u kuću.Potraži postove o fikusima,ima ih puno.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline malix

Odg: Dobio bonsai a ne znam vrstu
« Odgovori #2 : 05-05-2013, 00:21:07 »
 :chinaman:

hvala puno na informaciji :) potraziti cu onda u postojecim postovima