Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Problem jednog početnika  (Posjeta: 2336 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline paprat

Problem jednog početnika
« : 18-05-2013, 20:32:04 »
Uvijek sam željela da imam bonsai, i nakon toliko godina pregledavanja sadržaja ovog foruma i drugih, napokon sam se odlučila i da ga kupim  :whoot:

Ali imam jedan problemčić - ne znam koja je vrsta. Tražila sam svugdje, i ništa... imam osjećaj da je Serisa, ali nisam sigurna... stoga sam odlučila da prepustim ljudima koji više znaju od mene :D

I ne znam šta ću sada! Zemlja mi djeluje suho, ali ne znam trebam li je mijenjati, ili dodavati kakve minerale prije zalijevanja... Evo slika, nadam se da ćete mi pomoći :)

Offline zen

Odg: Problem jednog početnika
« Odgovori #1 : 18-05-2013, 22:42:33 »
Zdravo, po slikama mi se čini da se radi o Serissi foetidi ili "Stablo tisuću zvijezda". Porijeklo tog malog "bonsaija" je suptropska Azija. Radi se o osjetljivoj biljci koja treba puno sunca, minimalna temperatura zimi nebi smjela prelaziti 10 C, na nižoj temperaturi može početi opadati lišće. najbolje je održavati temperaturu oko 20 C. Podložna je gljivičnim infekcijama ako je drvo pretjerano zaljevano, a sa druge strane Serissa je jako žedna biljka, i nije dobro da joj se zemlja i malo osuši. U punom rastu osigurati podložak s vodom da se osigura stalna vlažnost zraka. Uglavnom radi se o sobnoj vrsti biljke koja zahtjeva izuzetno puno pažnje kako bi se održala živom. Puno sreće :molitva: 

Offline paprat

Odg: Problem jednog početnika
« Odgovori #2 : 18-05-2013, 22:54:50 »
Da, i ja sam mislila da je u pitanju Serissa, ali su me zbunjivali listovi Serisse koji su na slikama savršeno obli a kod ove moje su malo špicasti... Hvala mnogo na velikoj pomoći!  :chinaman: