Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Što smo do sada radili...  (Posjeta: 28357 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zen

Odg: Što smo do sada radili...
« Odgovori #15 : 03-08-2013, 23:08:15 »
Posjetili smo naše bonsai prijatelje u nastavku pogledajte fotografije njihovih drvca...

Offline Hrvat

Odg: Što smo do sada radili...
« Odgovori #16 : 04-08-2013, 11:58:03 »
wow!!!!!!! :surprised: 1 i 3 pravi dragoni :worthy:.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline zen

Odg: Što smo do sada radili...
« Odgovori #17 : 04-08-2013, 13:22:02 »
Da, drva su doista kvalitetna, zanimljivo je da se Roland počeo bonsaijem baviti prije cca. 2-3 godine.. Nastavljamo dalje sa fotografijama, drugi na redu je kolega Tanko...

Offline zen

Odg: Što smo do sada radili...
« Odgovori #18 : 05-08-2013, 08:20:45 »
Još jedan od naših prijatelja je Janez Oblak...

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Što smo do sada radili...
« Odgovori #19 : 05-08-2013, 13:37:55 »
malo mi je to za nepovjerovat al NE kažem da nije istina, to da čovjek može u tako kratkom vremenskom periodu postič takav rezultat odnosno ako se može posvetit stoposto bonsaiu onda ima takva drva. Koliko je Rolandovih drva tek riknulo!
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline zen

Odg: Što smo do sada radili...
« Odgovori #20 : 05-08-2013, 15:26:29 »
odnosno ako se može posvetit stoposto bonsaiu onda ima takva drva.

Sam si napisao odgovor! Samo ću se nadovezati, za napraviti bonsai sa velikim B, potrebno je znanje, vrijeme, trud i naravno novac! Možda se sa ovim zadnjim većina neće složiti, ali kad malo bolje pogledate koliko košta kvalitetan alat, žica svih dimenzija, kvalitetna posuda, održavanje (voda, gnojiva itd) ...?

Koliko je Rolandovih drva tek riknulo!

Koliko ja znam niti jedno polugotovo ili gotovo drvo! Neću komentirati yamadorije jer su oni sirovi materijal od kojeg tek treba nastati bonsai! Najveći svjetski lovci na yamadorije imaju određeni postotak neuspjeha!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Što smo do sada radili...
« Odgovori #21 : 05-08-2013, 16:35:55 »
no kako god bilo. Bili to njegovi materijali ili kupljeni yamadori, rezultati su mu odlični u 2 do 3 god bavljenjem bonsaiem.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Andrija Zokić

Odg: Što smo do sada radili...
« Odgovori #22 : 05-08-2013, 17:52:56 »
odnosno ako se može posvetit stoposto bonsaiu onda ima takva drva.

Sam si napisao odgovor! Samo ću se nadovezati, za napraviti bonsai sa velikim B, potrebno je znanje, vrijeme, trud i naravno novac! Možda se sa ovim zadnjim većina neće složiti, ali kad malo bolje pogledate koliko košta kvalitetan alat, žica svih dimenzija, kvalitetna posuda, održavanje (voda, gnojiva itd) ...?

Novac je potreban ali po meni nije stavka. Čime god se želiš iti malo ozbiljnije baviti trebaš dati koju kunu, odnosno kako dobiti ako ne uložiš? Marija i ja bi sa svojih oko 150 većih drva trebali biti milijarderi da je potreban neki veći novac, ali oboje imamo prosječnu državnu plaću.

Inače, bravo za Rolanda i ostatak ekipe :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Luc de Fuc

Odg: Što smo do sada radili...
« Odgovori #23 : 06-08-2013, 08:48:42 »

Novac je potreban ali po meni nije stavka. Čime god se želiš iti malo ozbiljnije baviti trebaš dati koju kunu, odnosno kako dobiti ako ne uložiš? Marija i ja bi sa svojih oko 150 većih drva trebali biti milijarderi da je potreban neki veći novac, ali oboje imamo prosječnu državnu plaću.

Inače, bravo za Rolanda i ostatak ekipe :smile:
:great:

Offline zen

Odg: Što smo do sada radili...
« Odgovori #24 : 06-08-2013, 11:15:28 »
Još jedan bonsai prijatelj kojega smo posjetili i mogao bi reći najzaslužniji  za razvoj bonsaija u Sloveniji, predsjednik Slovenskog bonsaij kluba i osnivač TORA bonsai škole je ujedno i posljednji u ovoj seriji fotografija. Najavio bi ovom prilikom daljnu suradnju sa TORA ateljeom za umetnost in filozofijo bonsaja te skorašnji napredni bonsai tečaj.
U nastavku pogledajte dio fotografija...

Offline jurica

Odg: Što smo do sada radili...
« Odgovori #25 : 18-08-2013, 12:13:50 »
Početkom 8. mj. posijetio me je Nikola (dixtra) sa svojom dijevojkom Vedranom.

Offline Marija

Odg: Što smo do sada radili...
« Odgovori #26 : 18-08-2013, 12:46:16 »
Bogami se našetao,  koliki ti  to je to razmak između bonsaija???   :loco: (blago ti se!  :mdr:)
Mogao si mu barem dati biciklu....
kod nas ni muha ne može proletjet između dva bonsaija  :mad3:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jurica

Odg: Što smo do sada radili...
« Odgovori #27 : 18-08-2013, 14:38:25 »
Bogami se našetao,  koliki ti  to je to razmak između bonsaija???   :loco: (blago ti se!  :mdr:)

2,3 m. je možda je malo prerijetko , ali sad...

Offline DonQuijote

Odg: Što smo do sada radili...
« Odgovori #28 : 19-08-2013, 15:49:11 »
A gdje su oni kameni stupovi? Odustao si od njih?
Kod mene j isto prevelika gužva jer ih sve želim držati pod sjenilom preko ljeta a ne da mi ih se seljakati pa su nagužvani i uopće ne dolaze do izražaja. Ti ih ne natkrivaš uopće?

Offline Adrian

Odg: Što smo do sada radili...
« Odgovori #29 : 19-08-2013, 18:12:27 »
Ma ima on još dva put tolko u sjeni kraj kuće u šumici, pa seli sim pa tam.......