Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: ZEOLIT KAO SUBSTRAT ZA BONSAI  (Posjeta: 8223 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mansa12

ZEOLIT KAO SUBSTRAT ZA BONSAI
« : 26-07-2013, 19:28:57 »
Postoi jedan rudnik u Makedoniji koi je počeo da prodaje ZEOLIT. Znam da se preporučuje kao substrat za bonsai, ali interesuje me dali ga neko sa foruma koristi. Nabavio sam malo probne količine i prvo šta sam primetio je da je teži nego pumis (Pumice), ali odlično upija vodu. Nadam se da če ovo rešiti problem sa nabavkom substrata kod nas u Makedoniji.

Offline zen

Odg: ZEOLIT KAO SUBSTRAT ZA BONSAI
« Odgovori #1 : 26-07-2013, 22:22:19 »
 Možeš ga slobodno koristiti za bonsai,ja ga koristim u svojim mješavinama supstrata u količini od 10%. Zeolit sadrži dosta mikroelemenata potrebnih za zdrav razvoj biljaka, dobro veže i akumulira vodu što je jako važno za biljke u plitkim posudama, navodno  djeluje antiseptički, antibakterijski i antivirusno, te veže na sebe teške metale.

Offline Marija

Odg: ZEOLIT KAO SUBSTRAT ZA BONSAI
« Odgovori #2 : 27-07-2013, 17:47:56 »
Postoi jedan rudnik u Makedoniji koi je počeo da prodaje ZEOLIT. Znam da se preporučuje kao substrat za bonsai, ali interesuje me dali ga neko sa foruma koristi. Nabavio sam malo probne količine i prvo šta sam primetio je da je teži nego pumis (Pumice), ali odlično upija vodu. Nadam se da če ovo rešiti problem sa nabavkom substrata kod nas u Makedoniji.

Fenomenalno, to će ti puno olakšati!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Luc de Fuc

Odg: ZEOLIT KAO SUBSTRAT ZA BONSAI
« Odgovori #3 : 29-07-2013, 08:21:26 »
ja evo već treću godinu koristim zeolit, ali ne kao supstrat nego samo kao dodatak supstratu zbog njegovih suuuper svojstava...
kao supstrat mi je malo preeeviše svjetli tj. prebijel...
No, u nedostatku boljeg, mislim da može poslužiti kao dobar supstrat...

Offline zen

Odg: ZEOLIT KAO SUBSTRAT ZA BONSAI
« Odgovori #4 : 29-07-2013, 12:24:41 »
kao supstrat mi je malo preeeviše svjetli tj. prebijel...
No, u nedostatku boljeg, mislim da može poslužiti kao dobar supstrat...

Zeolit kao supstrat za trening drveta je skroz uredu, čak i kasnije  kada je drvo  rafiniranijeg izgleda i spremno za show.  Perlit je npr. od zeolita koji je zelenkaste boje skroz bijeli  pa se koristi za bonsai, hoću reći da boja nema apsolutno nikakve veze. Druga je priča kada se drvo priprema za izložbu pa čak i tad se na površinu može postaviti  npr. akadama, mahovina i sl. te se na taj način kamuflira boja.

Offline Aragorn

Odg: ZEOLIT KAO SUBSTRAT ZA BONSAI
« Odgovori #5 : 30-07-2013, 14:10:08 »
A gdje ima zeolita za nabaviti kod nas u Hrvatskoj?Meni već duže vrijeme treba dobar substrat.
Take me down
To the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty
Oh, won't you please take me home

Offline DonQuijote

Odg: ZEOLIT KAO SUBSTRAT ZA BONSAI
« Odgovori #6 : 30-07-2013, 20:45:02 »
Vi iz Hogwartsa bi to trebali znati, uperiš štapić i kažeš: Creare bonum substratum!  :molitva:


No ako si samo čarobnjak početnik škicni ovdje http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=3226.0

Offline Marija

Odg: ZEOLIT KAO SUBSTRAT ZA BONSAI
« Odgovori #7 : 31-07-2013, 14:26:35 »
Vi iz Hogwartsa bi to trebali znati, uperiš štapić i kažeš: Creare bonum substratum!  :molitva:

 :histerical: :histerical: :histerical:

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline zlaten dab

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Lokacija: prilep, Macedonia
  • Total likes: 0
  • .... e pivo
Odg: ZEOLIT KAO SUBSTRAT ZA BONSAI
« Odgovori #8 : 18-10-2013, 20:13:40 »
koj rudnik go prodava vo MKD ova zeolitov,kaj da pobaram?

Offline mansa12

Odg: ZEOLIT KAO SUBSTRAT ZA BONSAI
« Odgovori #9 : 19-10-2013, 18:54:38 »
Ke ti pratam na PP, pozdrav.