Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Carpinus orientalis "Octopus" ljetne fotke  (Posjeta: 10781 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Carpinus orientalis "Octopus" ljetne fotke
« : 31-07-2013, 13:18:15 »
Par fotki ljetnog izdanja orientalisa popularno zvanog "hobotnica"

Više fotki, video s Walterom Pallom, i povijest drveta od vađenja do danas ovdje:
http://sandevbonsai.blogspot.com/2013/07/carpinus-orientalis-octopus-summer.html
   :hvalaaa:

Offline zen

Odg: Carpinus orientalis "Octopus" ljetne fotke
« Odgovori #1 : 31-07-2013, 15:02:13 »
Seba drvo izgleda super  :great:, jel imas koje crnogorično drvo? E i pitao bi te zašto slikaš svaki put sebe ili Dudu pored drveta??

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Carpinus orientalis "Octopus" ljetne fotke
« Odgovori #2 : 31-07-2013, 17:51:46 »
Seba drvo izgleda super  :great:, jel imas koje crnogorično drvo? E i pitao bi te zašto slikaš svaki put sebe ili Dudu pored drveta??

Kratak odgovor bi bio:
Pa...možeš uvijek staviti i flašu pive. Samo to nije moj odabir.

A malo duži:
Pitanje je kompleksno jer postoji puno razloga različite vrste. Jedno su tehnički razlozi, a drugo posve subjektivni.

Osobno, uvijek mi je bilo drago vidjeti fotografiju bonsaija uz nekog čovjeka, nekakvo lice...najmanje uz kutiju cigareta ili slično. Kada ti netko napiše...vrsta ta i ta, starost toliko, visina 70cm, nikada ti nije čista slika koliko je to stablo, kakav mu je razmjer u odnosu na okolni svijet. Iz jednostavnog razloga što tada, ja ne vadim metar i ne crtam si to stablo ili posudu po stolu. Kada vidim fotku stabla s osobom u pozadini, sve mi je odmah jasno. Centimetri se ne moraju ni pisati. Ne samo to. Jasna mi je i debljina i opseg nebarija i razmjer listova u odnosu  na deblo i dužina iglica...itd

Slijedeći razlog je...pa valjda je najprirodnije da se uz moje stablo slikam ja...ako već nemam ljepši ili bolji model. Puno mi je draže fotkati moju djecu ili moju ženu. Ali, oni nisu uvijek dostupni ili raspoloženi za tako nešto. U slučaju slikanja moje žene s mojim drvećem...to mi je najljepši spoj što može biti. Nešto što toliko volim (bonsai) s nečime (nekim) koga najviše volim na svijetu...to je maksimum koliko moje srce može poželjeti. Isto je sa slikama s mojom djecom. I nema prirodnije stvari nego da imam želju nešto u što ulažem toliko sebe i svojega vremena i truda, i na što sam u krajnjoj liniji ponosan, fotografirati u kombinaciji s mojom djecom koju silno volim i na koju sam također silno ponosan. Meni to ide kao kruh i putar. Jednostavno ide zajedno.
Slijedeći razlog je....ja te fotke radim za sebe. Primarno za sebe i svoj gušt. Tako da je to moj obiteljski album od kojega samo neke detalje dijelim s drugim ljudima, ponajprije prijateljima ili barem ljudima koje doživljavam prijateljima..bar dijelom...bar dijelom svijeta koji volim..mislim na bonsai svijet. Osim toga, bonsai je na tim fotkama zapravo sporedan...on samo ima privilegiju slikati se s mojim djetetom ili mojom ženom. Oni su zvijezde...stvarne zvijezde, kako kadra tako i mojega života. Kada to tako malo pogledaš, neće ti biti čudno zašto toliko guštam u tim i takvim kombinacijama. U slučaju kada slikam samoga sebe...to je najbliže tehničkoj slici bonsaija kakva meni treba. Izvrsno mogu godinama kasnije procijeniti stadij razvoja stabla, omjere...a ruku na srce...i ja starim s tim stablom i mijenjam se. Na kraju, priznat ćeš, stablo je samo produžetak mene i bez mene i ne postoji. Zašto se ne bi slikao s njim kada se mi volimo i družimo svaki dan. Dođe mi kao dobar stari prijatelj, zar ne? Napokon, da završim s ovim tekstom, pretjerao sam, iako, mislim da bi mogao smisliti još desetke razloga...krajnji i finalni razlog nakon kojega sve daljnje diskusije padaju u vodu jest,,,zato što mi se tako sviđa.
Eto. Zato Zen :)
Kužimo se? :)

Offline zen

Odg: Carpinus orientalis "Octopus" ljetne fotke
« Odgovori #3 : 31-07-2013, 19:24:37 »
Ma naravno da se kužimo  :smile:

Offline gal

Odg: Carpinus orientalis "Octopus" ljetne fotke
« Odgovori #4 : 01-08-2013, 08:39:26 »
...flaša pive, upaljač, cigarete... (ja sam stavljao jaja) i sl. ni meni nisu neko mjerilo, sa metrom ili nekim mjerilom drvo ispada ko kriminalac iz dosjea, ovako uz Dudu ni ne primjetiš nedostatke na drvu, a uz tebe drva uvjek ispadnu savršena ;-)...

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Carpinus orientalis "Octopus" ljetne fotke
« Odgovori #5 : 01-08-2013, 17:06:19 »
...flaša pive, upaljač, cigarete... (ja sam stavljao jaja) i sl. ni meni nisu neko mjerilo, sa metrom ili nekim mjerilom drvo ispada ko kriminalac iz dosjea, ovako uz Dudu ni ne primjetiš nedostatke na drvu, a uz tebe drva uvjek ispadnu savršena ;-)...


Ovo je toliko dobro rečeno da nemam što dodati :)
Bravo Gal...I Dudi se sviđa  :idiot:  :bravoPrika:

Offline donna

Odg: Carpinus orientalis "Octopus" ljetne fotke
« Odgovori #6 : 02-08-2013, 21:17:24 »
  "U slučaju slikanja moje žene s mojim drvećem...to mi je najljepši spoj što može biti. Nešto što toliko volim (bonsai) s nečime (nekim) koga najviše volim na svijetu...to je maksimum koliko moje srce može poželjeti. Isto je sa slikama s mojom djecom. I nema prirodnije stvari nego da imam želju nešto u što ulažem toliko sebe i svojega vremena i truda, i na što sam u krajnjoj liniji ponosan, fotografirati u kombinaciji s mojom djecom koju silno volim i na koju sam također silno ponosan. Meni to ide kao kruh i putar. Jednostavno ide zajedno."

Sebastijan, ovo je jedan od naj.....ne znam kako bih rekla....tekstova koji sam ikad pročitala u svom, ne baš kratkom životu, a načitala se jesam ( što milom, što silom). Pozdrav tebi i Dudi !

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Carpinus orientalis "Octopus" ljetne fotke
« Odgovori #7 : 03-08-2013, 21:20:26 »
Ljepo je drvo a još ljepše ono živo pored drveta,mislim Duda.Nezna čovjek što bi prvo gledao.To nas Seba zavarava,skriva greške na drvetu i odvraća pažnju na Dudu. :bravoPrika:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Marija

Odg: Carpinus orientalis "Octopus" ljetne fotke
« Odgovori #8 : 04-08-2013, 21:01:21 »
Ljepo je drvo a još ljepše ono živo pored drveta,mislim Duda.Nezna čovjek što bi prvo gledao.To nas Seba zavarava,skriva greške na drvetu i odvraća pažnju na Dudu. :bravoPrika:

Duda razbija simetriju stabla  :mdr:
Treba vidjet stablo uživo.... ali svakako bi simetriju trebalo nekako razbit bez Dude  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Carpinus orientalis "Octopus" ljetne fotke
« Odgovori #9 : 05-08-2013, 00:31:51 »
Duda nije plod  :idiot:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Carpinus orientalis "Octopus" ljetne fotke
« Odgovori #10 : 05-08-2013, 22:03:38 »
Ljepo je drvo a još ljepše ono živo pored drveta,mislim Duda.Nezna čovjek što bi prvo gledao.To nas Seba zavarava,skriva greške na drvetu i odvraća pažnju na Dudu. :bravoPrika:

Duda razbija simetriju stabla  :mdr:
Treba vidjet stablo uživo.... ali svakako bi simetriju trebalo nekako razbit bez Dude  :hihihi:
Da Mare, o tom drvetu je već više manje sve rečeno...i Pall ga je iskomentirao puno puta...ono što bi trebalo napraviti može se napraviti samo kod presadnje...drvo će dobiti ponešto drukčiji kut u posudi. Dio plana koji sam mogao napraviti do sada sam napravio...desno stablo je značajno sniženo u odnosu na lijevo i konstruiran je novi vrh...suhi i odumrli dijelovi debla i grane su podrilani, prijelazi su uređeni, osnovna ramifikacija složena...i to je ispalo vrlo dobro, zadovoljan sam još kada promijenim posudu i kut izlaza iz posude ( što do sada nisam htio jer je moja procjena bila da bi stablu godilo dvije tri mirne sezone bez presađivanja), mislim da će to biti dobro i otprilike maksimum koji se može iz toga materijala izvući.
To će se nadam se dogoditi slijedeće godine

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Carpinus orientalis "Octopus" ljetne fotke
« Odgovori #11 : 05-08-2013, 22:05:28 »
  "U slučaju slikanja moje žene s mojim drvećem...to mi je najljepši spoj što može biti. Nešto što toliko volim (bonsai) s nečime (nekim) koga najviše volim na svijetu...to je maksimum koliko moje srce može poželjeti. Isto je sa slikama s mojom djecom. I nema prirodnije stvari nego da imam želju nešto u što ulažem toliko sebe i svojega vremena i truda, i na što sam u krajnjoj liniji ponosan, fotografirati u kombinaciji s mojom djecom koju silno volim i na koju sam također silno ponosan. Meni to ide kao kruh i putar. Jednostavno ide zajedno."

Sebastijan, ovo je jedan od naj.....ne znam kako bih rekla....tekstova koji sam ikad pročitala u svom, ne baš kratkom životu, a načitala se jesam ( što milom, što silom). Pozdrav tebi i Dudi !
Ah hvala ti donna na pozdravima.
Poslao sam ti mejl preko foruma...daj pogledaj!

Offline Marija

Odg: Carpinus orientalis "Octopus" ljetne fotke
« Odgovori #12 : 06-08-2013, 15:32:23 »
Poslao sam ti mejl preko foruma...daj pogledaj!

... nadam se samo da Donna nije dobila obnaženu Sebinu sliku s bonsaijem  :idiot: :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline zen

Odg: Carpinus orientalis "Octopus" ljetne fotke
« Odgovori #13 : 06-08-2013, 16:22:53 »
 :histerical: :histerical: :histerical:

Offline donna

Odg: Carpinus orientalis "Octopus" ljetne fotke
« Odgovori #14 : 06-08-2013, 16:59:41 »
Hm da  :verycool: pored slike obnaženog Sebastijana, drvo baš i nije nešto  :hihihi: