Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)  (Posjeta: 101776 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #45 : 20-09-2008, 14:03:51 »
Budući da sam ja ljena, vapno sam dala Sivcu i on je na selu nakuhao jin-tekućinu. Mi još koristimo neku splačinu koju sam napravila prije 4-5 godina i koja izjeda kistove kojima je mažemo ....

Kad mi je Sivac uručio bočicu, mislila sam da se radi o vinu. Koja boja, koja bistrina, ni traga talogu sumpora  :wow: .... vidi se da je to krčkao čovjek koji se kuži u priocese destilacija i sl.

Za mene to više nije jin-tekućina, nego Sivac-crveni .... znat će očemu govorum oni koji su probali Sivac-bijeli  :hihihi:  :yupi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #46 : 20-09-2008, 15:03:16 »
Budući da sam ja ljena, vapno sam dala Sivcu i on je na selu nakuhao jin-tekućinu. Mi još koristimo neku splačinu koju sam napravila prije 4-5 godina i koja izjeda kistove kojima je mažemo ....

Kad mi je Sivac uručio bočicu, mislila sam da se radi o vinu. Koja boja, koja bistrina, ni traga talogu sumpora  :wow: .... vidi se da je to krčkao čovjek koji se kuži u priocese destilacija i sl.

Za mene to više nije jin-tekućina, nego Sivac-crveni .... znat će očemu govorum oni koji su probali Sivac-bijeli  :hihihi:  :yupi:

Ajoj!  :wow: :wow: :wow:   Ima li isti efekat kao onaj stari smrad?

Sivac, kako si ovo kuvao? Šta si mu radio?  :ludilo:

Ovo definitivno ni malo ne liči na mojih 5 litara Sivca-bijelog...  :gigle:

Offline Marija

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #47 : 20-09-2008, 15:14:20 »
Ovo definitivno ni malo ne liči na mojih 5 litara Sivca-bijelog...  :gigle:

Ti imaš 5 litara razrijeđenog senfa ....

P.S. "Sivac-bijeli" je naziv prvoklasnog bijelog vina od istog prouzvođača. Više negdje u >ovoj temi
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #48 : 20-09-2008, 15:17:53 »
Ovo definitivno ni malo ne liči na mojih 5 litara Sivca-bijelog...  :gigle:

Ti imaš 5 litara razrijeđenog senfa ....

P.S. "Sivac-bijeli" je naziv prvoklasnog bijelog vina od istog prouzvođača. Više negdje u >ovoj temi

 :tup: :tup: :tup:


Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #49 : 27-09-2008, 12:15:17 »
Gdje se moze kupiti vapno?? Ako neko zna...  :dunno: :dunno:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline tomislav

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #50 : 27-09-2008, 13:14:32 »
vapna imaš u bilo kojoj trgovini građevinskim materijalom.... hidratizirano vapno, hidrat ili kreč kako god želiš.... a neznam dali može i ono vapno koje prodaju čike u tamiću i galame "KREEEEEEEEEČ, KREEEEEEEEEČ, KREČA...."  :mdr:

Offline stipa0123456789

  • Član
  • ***
  • Postova: 172
  • Lokacija: Sapci kod Sl. broda
  • Total likes: 0
  • Lud ko siba
Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #51 : 27-09-2008, 13:49:10 »
vapna imaš u bilo kojoj trgovini građevinskim materijalom.... hidratizirano vapno, hidrat ili kreč kako god želiš.... a neznam dali može i ono vapno koje prodaju čike u tamiću i galame "KREEEEEEEEEČ, KREEEEEEEEEČ, KREČA...."  :mdr:

To sto prodaju u tamicu je vapno.. Ali tek u proljece ga rade... Imam i ja Tamic jer treba mom starom za prevozit materijal i komade zeljeza za obradjivat.  :histerical: :histerical: :histerical:
Kad bi ljudi na svijetu govorili samo pametno
nastala bi tišina.

Offline helleborus

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #52 : 13-10-2008, 14:02:11 »
Nije čudno da ovo tako smrdi... vjerujem da se u ovom kemijanju stvara sumporovodik koji inače ima miris (užasan smrad) po trulim jajima... to je nešto prestrašno. Mislim da nije baš poželjno raditi doma, a pogotovo u zatvorenom... nije baš prezdravo.
Pa svemu kaj sam tu pročitala mislim da je najbolje javiti se prijateljima u sloveniji.

Offline Andrija Zokić

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #53 : 02-11-2009, 16:18:56 »
Saznao sam od Palla da natrij peroksid izbjeljuje odlično suhe djelove drva. Dobije se odlična prirodna bijela boja. Zna li netko gdje se može nabavit natrij peroksid?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Ivan B

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #54 : 02-11-2009, 16:46:10 »
Saznao sam od Palla da natrij peroksid izbjeljuje odlično suhe djelove drva. Dobije se odlična prirodna bijela boja. Zna li netko gdje se može nabavit natrij peroksid?
Ja imam iskustva sa radom u laboratoriju i baš ću ti reći da ga gotovo ne možeš nabaviti jer služi za izradu bombi(jer je jak oksidans) itd. A da ga proizvedeš zaboravi..... na našem tržištu ima samo vodik peroksid i to u najvećoj koncentraciji 30%(jer u višoj koncentraciji je eksplozivan), ali teško izbijeljuje drvo...pitaj ga gdje on nabavlja Na2O2.....

Offline Andrija Zokić

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #55 : 02-11-2009, 19:10:49 »
Saznao sam od Palla da natrij peroksid izbjeljuje odlično suhe djelove drva. Dobije se odlična prirodna bijela boja. Zna li netko gdje se može nabavit natrij peroksid?
Ja imam iskustva sa radom u laboratoriju i baš ću ti reći da ga gotovo ne možeš nabaviti jer služi za izradu bombi(jer je jak oksidans) itd. A da ga proizvedeš zaboravi..... na našem tržištu ima samo vodik peroksid i to u najvećoj koncentraciji 30%(jer više ne može se proizvesti), ali teško izbijeljuje drvo...pitaj ga gdije on nabavlja Na2O2.....

To mi je i on kazao da je problem za nabavit jer služi i za izradu eksploziva i da mu je trebala nekakva posebna dozvola. Mislio sam da su to samo na zapadu malo paranojičniji zbog terorizma. Čini mi se da je kazao da ga je kupio u apoteci. :question:
Ako netko nabavi, neka javi kako je uspio!
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Ivan B

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #56 : 02-11-2009, 19:42:30 »
Saznao sam od Palla da natrij peroksid izbjeljuje odlično suhe djelove drva. Dobije se odlična prirodna bijela boja. Zna li netko gdje se može nabavit natrij peroksid?
Ja imam iskustva sa radom u laboratoriju i baš ću ti reći da ga gotovo ne možeš nabaviti jer služi za izradu bombi(jer je jak oksidans) itd. A da ga proizvedeš zaboravi..... na našem tržištu ima samo vodik peroksid i to u najvećoj koncentraciji 30%(jer više ne može se proizvesti), ali teško izbijeljuje drvo...pitaj ga gdije on nabavlja Na2O2.....
Čini mi se da je kazao da ga je kupio u apoteci. :question:
Ja mislim da to nećeš naći na našem tržištu, pogotovo u aptekama....pokušat ću se raspitati pa možda nešto nađem.....

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #57 : 03-11-2009, 08:15:37 »
.... Zna li netko gdje se može nabavit natrij peroksid?

Znam ja  :turpija: ....nabaviti se može kod Waltera, kad završi testiranja  :tlab:
...u međuvremenu, meni uspjeva sa limesulphurom i ponešto ugljena  :svetac:

Offline Andrija Zokić

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #58 : 03-11-2009, 08:28:41 »
.... Zna li netko gdje se može nabavit natrij peroksid?

Znam ja  :turpija: ....nabaviti se može kod Waltera, kad završi testiranja  :tlab:

To sam htio ostaviti kao zadnju opciju. Mislio sam da se Na2O2 kod nas može lakše nabavit.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Ivan B

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #59 : 03-11-2009, 16:09:59 »
Danas sam se malo raspitao o Na2O2.....nema šanse da ga se nabavi(barem kod nas).....jer to nije kemikalija koja se koristi u školama za pokuse.....a na našem tržištu...ništa...