Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Zelenike  (Posjeta: 19394 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brko

Odg: Zelenike
« Odgovori #30 : 30-04-2014, 20:14:09 »
Još uvijek ništa obećavajućeg ( vani je suncu ali ...) , ali nisu krenula ni druga drva tako da ...

Zašto na suncu???  :mad3:

  -svejedno ,dali na suncu ili polusjeni ,bitno je da se primila i da još dugo dugo živi ,a meni je osobito drago kad vidim da pratite temu i sudjelujete i nadam se da se skupa samnom radujete što drvce živi ,živili vi meni svi skupa..

Offline brko

Odg: Zelenike
« Odgovori #31 : 30-04-2014, 20:16:46 »
  -ovo sam baš dobro reko jel da  :cheer:

Offline Marija

Odg: Zelenike
« Odgovori #32 : 01-05-2014, 15:37:42 »
Još uvijek ništa obećavajućeg ( vani je suncu ali ...) , ali nisu krenula ni druga drva tako da ...

Zašto na suncu???  :mad3:

  -svejedno ,dali na suncu ili polusjeni ,bitno je da se primila i da još dugo dugo živi ,a meni je osobito drago kad vidim da pratite temu i sudjelujete i nadam se da se skupa samnom radujete što drvce živi ,živili vi meni svi skupa..

Nije svejedno jel na suncu ili u sjeni jer se radi o novoizvađenom stablu. Ona idu u sjenu ili polusjenu prvu sezonu. A kada se stablo primilo - kada uspješno preživi prvu sezonu rasta .... to što su krenuli pupovi na početku vegetacije, na žalost ne znači da se stablo primilo, pred njim je oporavak korijena i balansiranje krošnje ... ako stablo dočeka jesen možemo reći da se primilo. Iako neka stabla znaju progurat 1. sezonu na jedvite jade, pa treba čekat 2. sezonu da bi obilno krenule i da bi bili sigurni u njegovo zdravlje.  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline brko

Odg: Zelenike
« Odgovori #33 : 01-05-2014, 19:56:38 »
  -sve pet  draga Marija,potpuno ste u pravu,no ja sam i dalje sretan što je krenula a vjerujem da će se jurica i dalje truditi i da će drvce uspjeti opstati a to je najvažnije.
Ćitam ja uglavnom sve objave svih vas koji ste top 10 u hrvata i davno sam svatio da je to puno više od igre,no pošto znam da još nemam šta pokazati a volim biti na forumu
onda napišem tako ponekad nešto kad me neko oduševi.
  -eto npr. sad poslije vaše izložbe i walterovog posjeta jurici jedva ćekam sebin video i ćajkove slike onog mamutskog gloga ,jer me iznimno veseli nešto lijepo i novo a vrhunski odrađeno ,jedino što sve to vjerojatno neću vidjeti uživo ,al nema veze ja sam zadovoljan i ovako .... :mdr: and  :hvalaaa:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Zelenike
« Odgovori #34 : 01-05-2014, 21:49:47 »

Jurice....zanemari malo ovo plačanje u naturi  face i promisli: imaš li koji posao za mene u vrtu .....koji bi mi platio jednom...pomanjom zelenikom !!   Da Brko zapiše u rokovnik termin za molitve !   
Pošto nema ništa od "u naturi" , Dvije vreće florapora od tvog susjeda  Agro hoblaja i dobiješ već sigurnu zeleniku od predlani.  :mdr:

DOgovoreno !!!! :jupi: :jupi:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Zelenike
« Odgovori #35 : 01-05-2014, 21:52:34 »
  -draga lilia, brko navija za sve vas i za nova drvca koja su posađena ove godine da se sva prime ,naime ja znam koliko ja volim svoje šiblje pa onda mogu predpostaviti koliko oni sretnici koji imaju vrhunske primjerke uživju u njima.
  -a,molitva to pomaže sigurno ,ja u to vjerujem i ne libim se to reći a,ti si prva na spisku poslije jurice ,on je dokaz da ima dobrih ljudi... :smile:

prva na spisku poslije Jurice.... :girl:...baš ma zanima čime sam to zaslužila !! :haaaahaaaaa:

Offline brko

Odg: Zelenike
« Odgovori #36 : 01-05-2014, 22:11:08 »
  -pa kako neznaš lilia,mi na poćetku moramo podupirati jedni druge ,držati palce i navijati da neko od nas novih nađe kako dobro drvce,osim toga još jedna sitnica  ,mislim da tako treba biti kad su dame u pitanju ... :smile:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Zelenike
« Odgovori #37 : 01-05-2014, 22:55:38 »
 :mdr: :mdr:  sada mi je žao kaj nema smajlića...koji trepće okicama !! :haaaahaaaaa:  ovo je najbliže ovome !  :hvalaaa:

Naravno da se početnici drže zajedno, mole zajedno....a možda se i sretnemo jednom !!!

Za tvoju poz. vibru....... i od mene dobivaš jedno drvce...bukvicu ! :whoot:

Offline sanjinko

Odg: Zelenike
« Odgovori #38 : 02-05-2014, 21:21:01 »
  -pa kako neznaš lilia,mi na poćetku moramo podupirati jedni druge ,držati palce i navijati da neko od nas novih nađe kako dobro drvce,osim toga još jedna sitnica  ,mislim da tako treba biti kad su dame u pitanju ... :smile:
brko dragi moj,kupili ste me ovom izjavom,svaka vam čast.pošto vam je jurica poklonio jednu zeleniku(krasnu),ja ću vam kada budete dolazili po nju pokloniti(ukoliko ste zainteresirani)jednog carpiniusa("manjeg" u odnosu na one druge).

Offline brko

Odg: Zelenike
« Odgovori #39 : 03-05-2014, 01:26:00 »
  -nema se tu šta puno reći sanjinko ,ovo me je je toliko ganulo i iznenadilo da sam bez texta a to je kod mene jako rijetko :hvalaaa:
  -da,volio bi imat drvce orijentalisa bez obzirakoliko je veliko ili staro ,ta drvca su moj zasebni svijet tu punim baterije za dalje .
 (ima li negdje koja slika tvog vrta da vidim bar dio tvoje zbirke ) .

Offline sanjinko

Odg: Zelenike
« Odgovori #40 : 04-05-2014, 11:23:08 »
brko vaš orientalis,krenuo je ko lud,krcat je mladog lišća.nije top klasa,ali uz drilanja bit će nešto od njega.

Offline brko

Odg: Zelenike
« Odgovori #41 : 04-05-2014, 13:35:59 »
  -najljepša koju sam vidio :mdr: :jupije:,olimpijski pobjednik se može roditi i u obitelji gdje se prije niko nije bavio sportom ,npr. moj pokojni školski prijatelj matija ljubek....

Offline grabar

Odg: Zelenike
« Odgovori #42 : 04-05-2014, 13:45:12 »
ča reć moćno drivo :great: :great: :great: :great: :great:

Offline sanjinko

Odg: Zelenike
« Odgovori #43 : 04-05-2014, 20:33:24 »
  -najljepša koju sam vidio :mdr: :jupije:,olimpijski pobjednik se može roditi i u obitelji gdje se prije niko nije bavio sportom ,npr. moj pokojni školski prijatelj matija ljubek....
smišljajte brko moj šta će te s njim.uz drilanje,plus 5-6 godina razvoja grana moglo bi biti lijepo drvo.sad je na meni da ga pazim i mazim dok ne dodje u vaše ruke.neka mare ne brine u debeloj je hladovini i za sada buja ko lud.

Offline brko

Odg: Zelenike
« Odgovori #44 : 04-05-2014, 20:47:18 »
  a,bušilice imam 2-3 jedino se moram snać za nastavke ,pa ćemo trenirat ,ćim dođem do nastavaka režem grane u šumi i trening da vidimo kako ruke slušaju,mogu si mislit kako će me sinovi zekit kad skuže šta treniram.. :smile: