Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Orijentalisi  (Posjeta: 13460 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jurica

Orijentalisi
« : 06-02-2014, 21:11:51 »
Jedan vjetroviti

Offline jurica

Odg: Orijentalisi
« Odgovori #1 : 06-02-2014, 21:13:29 »
Dvoumim de između ovih posuda.
Koju biste vi izabrali?

Offline Trna2010

Odg: Orijentalisi
« Odgovori #2 : 07-02-2014, 01:18:13 »
svaka cast  :smile:

Offline grabar

Odg: Orijentalisi
« Odgovori #3 : 07-02-2014, 05:52:37 »
ova 2 definitivno :great: :great: :great: :great:

Offline zeko1986

Odg: Orijentalisi
« Odgovori #4 : 07-02-2014, 08:09:58 »
Nisam podoban za reć koja mu posuda odgovara ali mogu ti reć da ti je orijentalis :wow:

Offline brko

Odg: Orijentalisi
« Odgovori #5 : 07-02-2014, 10:10:13 »
  -Jurica,izgleda da si otkrio rajski vrt,yamadori su zaista prekrasni ,posude za njih ti nemogu posavjetovati koju da uzmeš ,jer nemam toliko iskustva iako mislim da za vjetrom šibani oblik odgovara što plića .
 sretno i da ti se SVE primi što si izvadio  :smile: :great:

Offline zen

Odg: Orijentalisi
« Odgovori #6 : 07-02-2014, 21:09:07 »
Iskreno baš mi se i ne sviđa taj dizajn drveta. Ali to je stvar ukusa! Što si ti zamislio u budućnosti s tim drvetom i zašto si se odlučio za taj dizajn?
Ako nemaš bolji izbor posuda onda bi izabrao prvu.  :mdr:

Offline jurica

Odg: Orijentalisi
« Odgovori #7 : 07-02-2014, 21:36:59 »
Iskreno baš mi se i ne sviđa taj dizajn drveta. Ali to je stvar ukusa! Što si ti zamislio u budućnosti s tim drvetom i zašto si se odlučio za taj dizajn?
Ako nemaš bolji izbor posuda onad bi izabrao prvu.  :mdr:
Izabrao sam taj dizajn iz razloga što to samo drvo traži po svojoj prirodi tj. tako je raslo u prirodi.
Što mu je budućnost ?
Očekujem da baci koju mladicu na glavnom deblu ili di drugdije na ova četri debla da bi onda nacijepio niže i onda skratio ova četri debla iznad nacijepljenih grana , ili skraćeno rečeno što bog da.
Imam još jednu puno bolju posudu od Bryan Albright-a , ali to drvo nije u svojoj zreloj fazi i po meni za sada ne zaslužuje bolju posudu od ovih (nadam se da će jednog dana zaslužiti i puno bolju). Recimo da je jedna od ovih posuda samo za prelaznu fazu  :hihihi:
I da ukusi se razlikuju , i dobro da je tako.

Offline zen

Odg: Orijentalisi
« Odgovori #8 : 08-02-2014, 07:35:42 »
Koja će biti prednja strana drveta? Jesi već nacjepljivao grane na nekom drvetu i koju tehniku ćeš primjeniti na ovom drvetu? Imaš li fotografiju  posude od Bryan Albrighta ?

Offline jurica

Odg: Orijentalisi
« Odgovori #9 : 08-02-2014, 12:30:30 »
Koja će biti prednja strana drveta? Jesi već nacjepljivao grane na nekom drvetu i koju tehniku ćeš primjeniti na ovom drvetu? Imaš li fotografiju  posude od Bryan Albrighta ?
Na prvoj slici je prednja strana.
Jesam tu ti je sve opisano i slikano (ne baš sva drva na kojim sam to radio) http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=2965.0
Nešto imam ali poslikat ću da se bolje vidi , posuda je svijetlo smeđa boja skoro ko bijela kava.http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=2973.msg47055#msg47055
To ti je posuda na prvoj slici desna gornja , na drugoj slici dole desno , na petoj slici skroz lijevo najdoljnja.

Offline Adrian

Odg: Orijentalisi
« Odgovori #10 : 08-02-2014, 13:06:33 »
Ideja vjetra je dobra, no stvarno moraš nekaj napraviti da se eliminira preuočljiva razlika starih debelih grana i novih ožicanih. Obrati pažnju da ti u zimskom izgledu ne bude preuočljiv odnos starih debelih ravnih grana i novih vjetrom ožicanih, a isto tako da se u ljeti vjetreni stil ne pretvori u zeleni grm di se ništ od vjetra ne vidi. Nadam se da se ne srdiš.

Offline Hoxy

Odg: Orijentalisi
« Odgovori #11 : 08-02-2014, 13:19:39 »
meni na ovom stablu nikako ne paše vjetreni  stil. ove 4 stare grane su mi preravne i predugačke. kada bi odstranio 3 grane i ostavio jednu kržljavu koju prati pad promjera debla i na njoj napravio finu ramifikaciju kao da je grane oblikovao vjetar, izgledalo bi mi puno bolje  :smile:

kad gledam ovo drvo imam opsječaj ko da je 100 godina raslo u nekoj planini gdje nikad nije bilo vjetra, razvilo je ove 4 grane i onda je najednom opalila bura i umjerila male grančice u smjer vjetra... 

Offline jurica

Odg: Orijentalisi
« Odgovori #12 : 08-02-2014, 14:43:20 »
Ideja vjetra je dobra, no stvarno moraš nekaj napraviti da se eliminira preuočljiva razlika starih debelih grana i novih ožicanih. Obrati pažnju da ti u zimskom izgledu ne bude preuočljiv odnos starih debelih ravnih grana i novih vjetrom ožicanih, a isto tako da se u ljeti vjetreni stil ne pretvori u zeleni grm di se ništ od vjetra ne vidi. Nadam se da se ne srdiš.
Adrian ovo je tek prvo oblikovanje , za sve treba vremena pa tako i za ovo drvo.
Da po ljeti će to biti jedna loptica i ništa se neće razaznati ali tako ti je to sa Orijentalisima.
Tvrdo sam odlučio bit će izlagan samo zimi tj. nikada.  :haaaahaaaaa:
Dali se srdim?
Nikada, sve sugestije su dobrodošle.  :bravoPrika:

Offline jurica

Odg: Orijentalisi
« Odgovori #13 : 08-02-2014, 14:48:57 »

kad gledam ovo drvo imam opsječaj ko da je 100 godina raslo u nekoj planini gdje nikad nije bilo vjetra, razvilo je ove 4 grane i onda je najednom opalila bura i umjerila male grančice u smjer vjetra... 
E vidiš baš to želim postići!
Samo ima 5 grana a ne 4 .  :lol:
A boga ti koju bi ti ostavio od ovih 5 ?

Offline Hoxy

Odg: Orijentalisi
« Odgovori #14 : 08-02-2014, 20:36:11 »
Očito mi matematika nije jača strana XD

stavim virtual uskoro  :happy: