Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: strućna pomoć  (Posjeta: 3491 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brko

strućna pomoć
« : 18-02-2014, 19:30:09 »
  -Molim nekoga od forumaša tj. uzgajivaća bonsaia ,da mi kaže ili napiše kada se uzimaju reznicei od koje vrste drveća,tj. kao neki kalendar .Htio bi si napraviti jedan mali rasadnik pa me interesira
kada od kojeg drveta uzeti reznicu ,konkretno ;platana, roza dud i još puno toga da ne davim ,hvala unaprijed...

Offline Hoxy

Odg: strućna pomoć
« Odgovori #1 : 18-02-2014, 22:52:32 »
Ovo ti je jako teško pitanje za odgovorit, jer uz određeno vrijeme, moraju se primjenit i odgovarajuće tehnike zakorijenjivanja za određenu vrstu.
Neke vrste se niti ne mogu razmnožit reznicama, nego samo cijepljenjem, a kod nekih se razmnožavanje reznicama jednostavno ne isplati.
Možeš mi napisati točno koje vrste bi htio zakorijeniti, pa ću ti poslati stručnu literaturu?

Offline brko

Odg: strućna pomoć
« Odgovori #2 : 18-02-2014, 23:06:22 »
  -prunus trilob
   platana
   tisa
   dud
   jap. javor
   pirakanta
   borovice
   larix-ariš
   ginkgo
  -eto ako mi odgovoriš samo na ovo puno hvala ,inaće negdje sam bio prnonašo neki kao kalendar ,međutim nisam zapisao i sad nemogu naći tu stranicu ni da se ukokam,zato sam molio da neka dobra duša napiše nešto o tome...eto i puno hvala što si se tako brzo javio .

Offline Hoxy

Odg: strućna pomoć
« Odgovori #3 : 18-02-2014, 23:50:06 »
ubrzo ti proslijedim, sve potrebne podatke. za većinu vrsta neće bit nikakvih problema, sa dosta njih radim


Offline brko

Odg: strućna pomoć
« Odgovori #4 : 19-02-2014, 10:40:31 »
  -super,jedva ćekam odgovor pa da polako krenem u žetvu,prašak sam nabavio a ima i vrbe blizu pa ću probati i jedno i drugo....

Offline brko

Odg: strućna pomoć
« Odgovori #5 : 07-03-2014, 15:52:53 »
  -netreba hvala ,pronašo sam nešto malo pod;Vegetativno razmnožavanje drvenastog bilja- cvijet info.(pomozisi sam i bog će ti)