Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Novi clan predstavljanje  (Posjeta: 11465 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #15 : 13-03-2014, 11:40:59 »
U kakav je to substrat posađena tvoja gospođa Simpson ??  Što bi joj sa guštom odčešljala korjenje i zasadila je u pravi substrat za bonsaije !  Ali ....daj prije pročitaj....kakav substrat, kako skratiti očešljano korjenje, kako ponovno posaditi...nemoj navrat nanos ! Polako !!  :zalijevanje: Samo brzo čitaj teme za početnike !!!

Offline DonQuijote

Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #16 : 13-03-2014, 12:42:02 »
Ovo nije šišanje i uređivanje već masakr motornom pilom  :pilanje:
Otprilike kao kad dijete dobije alat pa krene popravljati automobil.
No sreća je što to nije mercedes nego fićo pa nije neka šteta. Ipak, idući put moraš bolje razmisliti prije nego što uzmeš škare. Moraš znati što hoćeš i barem otprilike što radiš, ovo nema smisla ma kako bezvrijedno drvo bilo u bonsai smislu

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #17 : 13-03-2014, 13:20:19 »
Teško je riječima opisati kako se reže,pogotovo nekome tko to nikada nije radio.Onima koji se sa time bave to nije nikakav problem.Smisao za estetiku,sklad,oblikovanje i povratni rez sve to ide zajedno kod prvih oblikovanja drvaca.Gledaj videiće,a najbolje je kada vidiš kako se u živo reže.To ostaje trajno u sjećanju.Ako baci povratne pupove,nešto će se moći popraviti.Glavu gore.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline sanjinko

Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #18 : 13-03-2014, 13:45:57 »
A kome nije propalo drvce ???  Pa nitko nije proglašen štetočinom !!!  Daj. glavu gore !!  Ja sam zagrizla tek kad me je Donna bacila na tlo i sjela na mene !!

Iako sam i ja početnik, i moje želje su svakakve ali ni na pamet mi nije palo da ..... jednog dana budem velika u svijetu bonsaija !!  Biraj male i spore korake, kod svakog koraka se okreni iza sebe i prije nego opet napraviš korak unaprijed....duboko odahni, sjedni na sat vremena i tek onda napravi pola jako usporenog koraka....dalje ćeš stići u svijetu bonsaija nego da juriš 100 na sat !!

I ......daj na ovom tvom dečku  :mad3: ove čuperke na vrhu grančica, da ostane samo trečina grane !  Molit ću da baci mlade pupove !!

I želim ponekad naletjeti na tebe u čitanju tema koje svaki početnik Mora pročitati !!
nema se šta dodati na ovo što je lilla napisala i u onom prvom odgovoru nakon tvojih slika,sve potpisujem.čitaj,čitaj(forum),filmići,slike,kudi,moli,grebi za informacije i ako imaš nekog blizu starijeg bonsai curu ili dečkića odma ga hapsi da pomogne(kao ove dvije djevojčice lilla i donna,radovana)i da najvažnije poniznost,poniznost i samo poniznost,ali ovo ti je i lilla napisala.i nemoj se obeshrabriti glede ovih kritika svi smo ih mi početnici zasluženo dobili

Offline bobom87

Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #19 : 13-03-2014, 14:34:38 »
Hvala Vam puno svima,znam da sam ga unakazio ali valjda ce se popraviti nekad,a sto se tice supstrat pa to je o aj sto je i bio kad sam ga kupio tu jos nisam cackao :D sad me sramota ovog svega ali sta da radim :D dobro mi je rekao ujak da se drzim svog posla jer sam dipl ekonomista i hobija psi,a da ovo ostavim ljudima koji znaju :D ali necu odustati od bonsaija makar kupio novo drvce ovakvo pa poslije sa nekim novim ako budem naucio :) Vama svima hvala puno na pomoci,a tesko da ima ko u mojoj blizini da se bavi bonsaijem cuo bi sig za njega ili nju jer godinama zelim da ima bonsai i eto sad uzmem tog kineza i unistim,valjda mu nije sudjeno! Da je neko blize od vas ovdje pa da mi pokazate kako se sta radi,a isao sam u svoju sumu juce i nasao dosta lijepih i jako starih drvaca,,ali bojim se to cackati i pokusati vaditi da se poslije n budem kajao kad nesto naucim.

Offline sanjinko

Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #20 : 13-03-2014, 19:24:10 »
da te ohrabrim evo ti mog iskustva.ovo je moja druga godina bavljenja,ako mogu to nazvati bavljenjem.prošle godine šta sam napravio.JA kao nadobudan sve znam(glede poznavanja hortikulture,razumijevanja informacija s foruma,a još i prepoznavanja "dobrog materijala"u prirodi)i šta se dogodi
1.JA sav vesel stavim slike prvih drva na forum i sad ja baja očekujem salve dobrih kritika, dogodi se sasvim mom očekivanju druga,ali ispravna reakcija i najvažnija dobronamjerna.ovako je bilo:nije neki nebari(ja mislio čudo),nema sužavanja,u biti nula bodova.da znaš kakav udarac mome egu
2.JA sve ove hortikulturne stvari što sam mislio da sam sve "naučio" s ovog foruma sam krivo napravio,baš sve,rezultat slušaj sad:SVA DRVA MRTVA i vadjenje masti ovog gore iznad oblaka,ta stabla umiru jedan za drugim u pravilnim razmacima do jeseni,a ja se pola godine borim da ih spasim.znaš kako sam o pod tresnuo i neka sam da mi ovo gore 
napisano non stop u podsvjesti stoji da se nepobahatim u budučnosti.
moj ti je savjet,što ti je i lilla rekla čitaj,čitaj,čitaj i nesrami se pitat i nemoj se bojati neuspjeha,jer iz pogrešaka najviše učiš

Offline bobom87

Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #21 : 13-03-2014, 23:08:59 »
da te ohrabrim evo ti mog iskustva.ovo je moja druga godina bavljenja,ako mogu to nazvati bavljenjem.prošle godine šta sam napravio.JA kao nadobudan sve znam(glede poznavanja hortikulture,razumijevanja informacija s foruma,a još i prepoznavanja "dobrog materijala"u prirodi)i šta se dogodi
1.JA sav vesel stavim slike prvih drva na forum i sad ja baja očekujem salve dobrih kritika, dogodi se sasvim mom očekivanju druga,ali ispravna reakcija i najvažnija dobronamjerna.ovako je bilo:nije neki nebari(ja mislio čudo),nema sužavanja,u biti nula bodova.da znaš kakav udarac mome egu
2.JA sve ove hortikulturne stvari što sam mislio da sam sve "naučio" s ovog foruma sam krivo napravio,baš sve,rezultat slušaj sad:SVA DRVA MRTVA i vadjenje masti ovog gore iznad oblaka,ta stabla umiru jedan za drugim u pravilnim razmacima do jeseni,a ja se pola godine borim da ih spasim.znaš kako sam o pod tresnuo i neka sam da mi ovo gore 
napisano non stop u podsvjesti stoji da se nepobahatim u budučnosti.
moj ti je savjet,što ti je i lilla rekla čitaj,čitaj,čitaj i nesrami se pitat i nemoj se bojati neuspjeha,jer iz pogrešaka najviše učiš

Hvala puno, potpuno si u pravu,sto se tice razocarenja nisam se razocarao previse,jer iskreno sto je neko vec rekao meni se i ovakvo drvce svidja,kao laiku,ali vama koji poznajte bonsaije vama je ovo uzas i smijesno:D necu odustati i nastavicu dalje,a naravno da cu uvijek pitati i postavljati pitanja ovdje pa da me naucite,jer stvarno imam zelju da naucim. Tako mi je bilo i sa psima svi su bili ok dok se nisam bolje uputio u sve to i naucio sta je ispravno sta ne. Na greskama se uci,samo zao mi je drvca da bude kolateralna steta mom neznanju ;)

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #22 : 17-03-2014, 11:16:56 »
Pogledaj si malo moju poluživu mladicu pinus pinastera pokoj joj duši pa češ vidjeti kaj je užas!
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline bobom87

Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #23 : 19-03-2014, 19:45:12 »
Pogledaj si malo moju poluživu mladicu pinus pinastera pokoj joj duši pa češ vidjeti kaj je užas!

Evo odmah cu pogledati :D a evo oporavlja se ova gospodja simpson rastu nove grancice i listici  valjda ce se oporaviti i biti opet bujna kao nekad  :hi:

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #24 : 19-03-2014, 20:14:43 »
Bobo forum je velik kao enciklopedija.traži i čitaj
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline bobom87

Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #25 : 19-03-2014, 20:19:03 »
 :hvalaaa: :great:
Bobo forum je velik kao enciklopedija.traži i čitaj

Offline bobom87

Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #26 : 04-04-2014, 15:55:57 »
Pozdrav forumasi, evo polako se oporavlja ovaj moj tzv bonsai od masakra makazama :D i nasao sam u rasadniku kod drugarivine bake 6 thuja koje su posadjene u plitke posude bukvalno su bonsai posude i vec tako su 7-10 godina u njima pa bi mogao uzeti od nje to i pokusati napraviti bonsai ako uspijem, a visoke su oko 25-30cm , a ovaj grmic mi izgleda kao dobar za kaskadni stil ali opet da pitam vas iskusnije da li to ista valja? A inace taj grmic je preko 20 godina star

Offline bobom87

Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #27 : 04-04-2014, 15:57:31 »
Nisu mi se slike okacile jer su izgleda prevelike pa dok ih smanjim ali fino izgledaju u ti  plitkim posudicama