Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Novi član, pomoć pri orezivanju  (Posjeta: 2665 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ugla

Novi član, pomoć pri orezivanju
« : 23-03-2014, 15:26:05 »
Prije svega pozdrav svima, unaprijed se zahvaljujem na savjetima.
Početnik sam i malo sam prosao kroz forum prije ovog posta, te sam za početak kupio Buxusa iz rasadnika i trebao bih malo pomoći pri orezivanju te biljke
Svjestan sam da nije bas najbolji materijal za bonsai i da je dosta velika ali barem cu se malo nauciti do sljedece biljke
Evo i par slika



Od svih strana ova mi se cini najbolja zato sam i stavio sliku iz tog kuta, samo bih trebao par drugih misljenja
Hvala

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Novi član, pomoć pri orezivanju
« Odgovori #1 : 23-03-2014, 19:24:26 »
Teško ti je na temelju slika preporučiti što odrezati.Drvce bi trebalo prikratiti cijelo za 10-15 centimetara i prorijediti.Pustiti ga da raste i ponovo druge godine vidjeti što dalje.Možda eventualno kakav metla stil.Drvce nije vrhunsko i trebat će ti godine da se nešto izvuće iz njega pa da polako poćinje ličiti na bonsai.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline alexhor

Odg: Novi član, pomoć pri orezivanju
« Odgovori #2 : 24-03-2014, 09:27:23 »
Eh, meni se sviđa ovo drvce, ali pretpostavljam da ovo daš profesionalcu vjerojatno bi ostalo na 3-5 grana. Više od pola lišća u krošnji je zasjenjeno i ne dobiva sunca. Probaj vidjeti kako možeš krošnju bolje otvoriti, riješi se grančica koje rastu prema unutra, koje se križaju, i gdje iz jednog mjesta rastu dvije, ili gdje iz stabla rastu dvije nasuprotne. Takve će ti kasnije ionako smetati pa ih ne treba žaliti. Tako ćeš dobiti bolji pregled potencijala. Kad orežeš drvce sasvim sigurno će izgledati malo ružnije nego sad ali to je dio procesa. Čini mi se i da imaš suhi vrh koji strši iznad krošnje ali se ne vidi odakle to ide i dokle ga treba prikratiti.

Offline Ugla

Odg: Novi član, pomoć pri orezivanju
« Odgovori #3 : 24-03-2014, 09:41:03 »
Inace ovo je 1/3 drvca, vec sam ga capnuo za dosta  :jezik:
Ali eto skratit cu ga jos za 15ak cm i da, razmisljao sam da ga ostavim na 3-5 grana, malo drasticno rezanje
 i prorijedit cu ga pa update slika danas navecer  :hihihi:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Novi član, pomoć pri orezivanju
« Odgovori #4 : 24-03-2014, 19:56:57 »
Prvo bi morao malo nešto znati o rezanju a onda i imati viziju kako bi drvce trebalo izgledati.Odrediti nekakav stil.Ovako češ sigurno pogrješiti.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!