Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Novo drveće u mome vrtu i moja mačka  (Posjeta: 13278 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gale

Novo drveće u mome vrtu i moja mačka
« : 26-05-2007, 00:22:39 »
Izgled drveća koje je izvađeno u jesen 06. i proleće 07. Ovo je moja prva tema i bile bi mi korisne sve sugestije. Rado bih poslao još slika ukoliko ima interesovanja. Bavim se ovim hobijem 9 god. i imam oko 250 drveća.

Offline gale

Odg: Novo drveće u mome vrtu i moja mačka
« Odgovori #1 : 26-05-2007, 01:14:10 »
Ovo je naš vrt i drveće koje je prolistalo nakod vađenja iz prirode. Posrećilo mi se da mi se drveće primilo i sad uživam kao i naša mačka Kimi.

Offline Protagonist

  • Član
  • ***
  • Postova: 65
  • Lokacija: Našice
  • Total likes: 0
  • U divljaka luk i strijela
Odg: Novo drveće u mome vrtu i moja mačka
« Odgovori #2 : 26-05-2007, 09:21:23 »
 :yipi:

prekokrasni hrastovi!
a vidim da dvoriste postaje tijesno  :mdr:

Offline Marija

Odg: Novo drveće u mome vrtu i moja mačka
« Odgovori #3 : 26-05-2007, 09:28:48 »
Ovo je naš vrt i drveće koje je prolistalo nakod vađenja iz prirode. Posrećilo mi se da mi se drveće primilo i sad uživam kao i naša mačka Kimi.

Odlično  :yupi:

Gdje si li se samo do sada skrivao?  :tlab:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline drigi

Odg: Novo drveće u mome vrtu i moja mačka
« Odgovori #4 : 26-05-2007, 12:09:53 »
Marija,to je moj veliki prijatelj Gucunski Dragan s kojim planiram da dođem u martu na predavanje g-dina Palla. :yupi:

Offline istefano

Odg: Novo drveće u mome vrtu i moja mačka
« Odgovori #5 : 26-05-2007, 16:01:24 »
dobrodosao  :chinaman:

na prvoj slici mi je ona srednja grana malo predebela ili bi ju maknuo ili bi od nje napravio vrh ,ali onda ova desna je malo predugacka
na drugoj bi definitivno jinove malo bolje obradio jer ovako odrezani su neprirodni , ali mi se svidja materijal
a na trecoj desnu granu bih skratio do prve gane koja izbija na njoj

ali nemoj mene uzimati za ozbiljno jer sam totalni pocetnik u ovom sportu

Offline gale

Odg: Novo drveće u mome vrtu i moja mačka
« Odgovori #6 : 26-05-2007, 19:02:02 »
Marija- Veliko hvala, sticajem okolnosti na internetu sam od skoro. Prvi dan sam se registrovao na forum zahvaljujući DRIGI-ju koji mi je bio u poseti.

Protagonist-- Ovo je deo moga vrta, a sugestije su ti na mestu. Jinovi su bili takvi pri vadjenju i nisam ih dirao da ne izbaksuziram pa da mi se kleka ne primi. Ovo su bila orezivanja po vadjenju i sada sam siguran da su krenuli te ih treba nastaviti sa oblikovanjem.

Drigi- Veliko orezivanje u toku! Pozdrav!

Offline gale

Odg: Novo drveće u mome vrtu i moja mačka
« Odgovori #7 : 26-05-2007, 19:11:00 »
Istefano-- Oprosti, greškom sam tebi odgovorio u temi : Novo dr. u mome vrtu i moja mačka. Ja sam nov....dojenče

Offline DonQuijote

Odg: Novo drveće u mome vrtu i moja mačka
« Odgovori #8 : 26-05-2007, 20:52:02 »
Ohohoooo koje skriveno blago :great:  :yupi:
 Dobrodošao

Offline Andrija Zokić

Odg: Novo drveće u mome vrtu i moja mačka
« Odgovori #9 : 26-05-2007, 23:36:35 »
Super da vadis iz prirode, jer tu se definitivno nalaze najbolji materijali. Jako zanimljiivi hrastovi :yes: . Pregledao sam ti slike i u drugim temama i cini mi se da bi bi trebao malo vise pri trazenju obracat paznju na deblo i nebari. Ovaj "hrast 242" ima zanimljivo deblo koje vijuga, dobru koru, suzava se prema vrhu i ima zanimljivu rupu pri dnu (na kojoj bi se jos malo dalo poraditi). Nebari mu se na zalost ne vidi. To je primjerak izvadjen novijeg datuma?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Novo drveće u mome vrtu i moja mačka
« Odgovori #10 : 27-05-2007, 09:56:57 »
Imam i ja pitanja. Koliko se dugo baviš bonsaima i iz kakvih područja u prirodi vadiš...  krš, pijesak, planine... ??
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline istefano

Odg: Novo drveće u mome vrtu i moja mačka
« Odgovori #11 : 27-05-2007, 10:38:32 »
Imam i ja pitanja. Koliko se dugo baviš bonsaima i iz kakvih područja u prirodi vadiš...  krš, pijesak, planine... ??
9 godina , sa svih podrucja  :mdr:

Offline Marija

Odg: Novo drveće u mome vrtu i moja mačka
« Odgovori #12 : 27-05-2007, 11:44:34 »
Imam i ja pitanja. Koliko se dugo baviš bonsaima i iz kakvih područja u prirodi vadiš...  krš, pijesak, planine... ??
9 godina , sa svih podrucja  :mdr:

ma vidi ovog dosadnjakovića

ne pitam tebe  :grrrrrr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gale

Odg: Novo drveće u mome vrtu i moja mačka
« Odgovori #13 : 27-05-2007, 14:57:27 »
Andrijachi-- Izvadio sam ga u jesen 2006. Ovo mu je prva god. i u principu ne radim mnogo na drvetu dok nisam siguran da se primio,da se nebi razočarao. Možda to i nije u redu.. ?
Nebari je koren?

Offline Andrija Zokić

Odg: Novo drveće u mome vrtu i moja mačka
« Odgovori #14 : 27-05-2007, 22:33:41 »
Andrijachi-- Izvadio sam ga u jesen 2006. Ovo mu je prva god. i u principu ne radim mnogo na drvetu dok nisam siguran da se primio,da se nebi razočarao. Možda to i nije u redu.. ?

Sve je u redu :smile: .

Nebari je koren?

Nebari je korijen koji se vidi. Bitan je kod bonsaija jer mu daje osjecaj stabilnosti i deblo tada ne izgleda kao stap zaboden u zemlju. Kod vrsta iz Dalmacije cest je slucaj da stablo ima zadebljnje pri dnu (bankon) zbog toga jer raste u krsu, koje na neki nacin stablu daje ono sto i nebari.
John Naka cak kaze da je nebari najbitniji element kod bonsaija.
andbonsai.com ~ andbonsai studio