Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Mastodont + napjevi o bolnim leđima  (Posjeta: 5561 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonQuijote

Mastodont + napjevi o bolnim leđima
« : 06-04-2014, 15:08:08 »
Već ga pomalo mrzim. Prošle godine sam razbio posudu od 200 i nešto Eura u kojoj je bio. Ove godine sam tako ukliještio leđa da sam već 10 dana na bolovanju. Istovremeno ga mrzim i volim, ovisno o godišnjem dobu i stanju mojih leđa :lol: ... mislim da sada prevladava mržnja...duboka :threatening:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Mastodont + napjevi o bolnim leđima
« Odgovori #1 : 06-04-2014, 23:38:56 »
To ti je profesionalna bolest svih ostarjelih bonsaista :)
Ja se više i ne sjećam vremena kada me nisu boljela leđa. Stvar samo varira od podnošljive kronične boli i ukočenosti kroz sezonu zalijevanja i žicanja do akutne luđačke  kada ne mogu ustat ujutro iz kreveta već se nekako koprcam nakon par seansi presađivanja :)
Već sam se tako srodio s tom dragom boli leđa da mi ponekad u trenucima remisije nedostaje.
Don, ajmo kopat još velikih drva! Aaaaajdeeeee  :idiot:

Offline gal

Mastodont + napjevi o bolnim leđima
« Odgovori #2 : 07-04-2014, 09:56:23 »
...ignorirao sam i ja prošle godine bol u leđima, uzeo godišnji, 12 sati kopao, presađivao i uređivao okoliš za bonsaie, gutao analgetike. I onda je nešto "puklo". Počeo mi se trzati biceps kao da je spojen na jedan od onih elektrostimulatora sa tvtopprodaje, i eto trzao se punih 8 mjeseci. Trenutno je u remisiji i svako jutro se budim i osluškujem oće li poćet opet. Najgore od svega su bili mučni pregledi, snimanja i čekanja rezultata u zavodu za neuromuskularne bolesti sa otvorenom dijagnozom... Sad sam poprilično siguran da sam jednostavno pretjerao i pitam se koji je vrag to meni trebao.  uglystupid Dakle, dečki uskladite aktivnosti sa godinom proizvodnje, i nikako ne ignorirajte bol u leđima, tamo je sa razlogom!  :hihihi:

Offline Marija

Odg: Mastodont + napjevi o bolnim leđima
« Odgovori #3 : 07-04-2014, 14:17:38 »
Preimenovala sam temu, da netko greškom ne zaluta  :happy2:

Andriju je uštaklo jedne godine baš prigodno pred sezonu vađenja, pa je Matija došao na 20 dana kod nas da ja i on povadimo sva stabla, dok je bolesnik s kauča svako malo zvao na mobitel radi kontrole radova  uglystupid uglystupid uglystupid uglystupid
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Mastodont + napjevi o bolnim leđima
« Odgovori #4 : 07-04-2014, 19:43:38 »
Nije Marija on kontrolirao radove,već se bojao za tebe što si sama sa Matijom. :tlab:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline gal

Odg: Mastodont + napjevi o bolnim leđima
« Odgovori #5 : 08-04-2014, 08:57:17 »
...eto svi o svačemu nitko o drvu, dakle Done drvo je mrak, jedino čini mi se previše grana, očeš li to rijedit?
I mogao bi nadosipat supstrata...  face

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Mastodont + napjevi o bolnim leđima
« Odgovori #6 : 08-04-2014, 11:28:10 »
Nije Marija on kontrolirao radove,već se bojao za tebe što si sama sa Matijom. :tlab:
I ja mislim.

Offline DonQuijote

Odg: Mastodont + napjevi o bolnim leđima
« Odgovori #7 : 08-04-2014, 11:54:59 »
To ti je profesionalna bolest svih ostarjelih bonsaista :)
Don, ajmo kopat još velikih drva! Aaaaajdeeeee  :idiot:
A kad je to jače od pameti.  Moraš i ne možeš protiv toga :)
Dvaput godišnje se zakunem da više nikada ne budem ali točno znam da budem. lud lud

Offline DonQuijote

Odg: Mastodont + napjevi o bolnim leđima
« Odgovori #8 : 08-04-2014, 12:01:13 »
...eto svi o svačemu nitko o drvu, dakle Done drvo je mrak, jedino čini mi se previše grana, očeš li to rijedit?
I mogao bi nadosipat supstrata...  face


 Da, jako je zapušteno, ovu jesen budem krenuo od početka jer su mi neke grane već predebele za piganje. Supstrat fali jer mi se raspao i ovaj sanduk, zapravo više ne fali, pokrpao sam i dodao :ashamed: :ashamed: :ashamed:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Mastodont + napjevi o bolnim leđima
« Odgovori #9 : 11-04-2014, 11:33:46 »
Sad znam zakaj su tvoja leđa u takvom stanju !!!  Moji svi yamadorii nemaju takvu masu kao ovaj jedan tvoj !!   Da ja imam ovakva drvca....nebi se bunila zbog bolnih leđa ! Kod mene takvih drvaca....jednostavno nema, za što nisam sigurna....jel dobro ili loše !

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Mastodont + napjevi o bolnim leđima
« Odgovori #10 : 12-04-2014, 13:37:24 »
Ima Draženka! Javora od 30-50 kg,samo takve još nismo vadili.Treba dobre posude i puno sati za kvalitetno vađenje.Dobro dođe flašencug ali samo za kraj,kad mu treba išćupati onaj korijen koji raste prema Kini. :tlab:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Mastodont + napjevi o bolnim leđima
« Odgovori #11 : 19-04-2014, 21:15:14 »
Samo želim vidjeti jednog takvog, samo vidjeti.....da se malo napalim !!!  Bio bi mi živi gušt....kopati 5 sati oko njega !!  Hvala Bogu na našoj mekanoj zemljici bez kamenja i kamenih gromada !!!

Bil ti mene vodio na jedan takav poligon !!! :turpija:  Da ih samo gledan ??  :haaaahaaaaa:  Imam i ja jedan takav poligon u blizini....ali ga prvo ti moraš vidjeti !!  Ove godine sam samo pilila debla...glumila sam velike koze i ovce ! :quiet: