Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pozdrav...  (Posjeta: 2234 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline moses

Pozdrav...
« : 18-04-2014, 13:45:32 »
.... svim ljubiteljima prirode i odgajivačima bonsaija.Zovem se Branislav i dolazim iz Novog Sada.Neko vreme sam već na forumu,čitam i informišem se.Ne bih želeo da pravim početničke greške,pa se još uvek ne upuštam u sam proces odgajanja.
  Čitajući o kupovnim stablima primetio sam sličnost sa kaktusima iz masovne proizvodnje,jer i njih "bilduju",pa me zanima da li je neko probao da biljku izvadi iz saksije,raščešlja koren i ostavi biljku 10-ak dana na suvom i tamnom mestu,a zatim presadi u novi supstrat.Kod kaktusa se ova tehnika vrlo uspešno sprovodi,ali ne znam kako bi drvo reagovalo na takav tretman.
  Obzirom da polako ovladavam osnovama teorije,nadam se skorom prelasku i na praktičan deo,a zatim i postavljanju fotografija na forum.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Pozdrav...
« Odgovori #1 : 18-04-2014, 14:55:33 »
Sa kaktusima to funkcionira,jer je njihovo tijelo kao rezervoar i spremnik hrane.Kad ga staviš u zemlju i počinješ zaljevati on potjera novo korjenje.Kod drvaca je to pogubno.Kad vadimo drvca iz prirode moramo ih čim prije posaditi u novi supstrat i zaliti.Kad se osuše i odumru sitne korjenove dlačice i sitni korjenčići,obićno ode i drvce.U vjećna lovišta ili peć.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Pozdrav...
« Odgovori #2 : 19-04-2014, 20:58:32 »
Sa kaktusima to funkcionira,jer je njihovo tijelo kao rezervoar i spremnik hrane.Kad ga staviš u zemlju i počinješ zaljevati on potjera novo korjenje.Kod drvaca je to pogubno.Kad vadimo drvca iz prirode moramo ih čim prije posaditi u novi supstrat i zaliti.Kad se osuše i odumru sitne korjenove dlačice i sitni korjenčići,obićno ode i drvce.U vjećna lovišta ili peć.

 :worthy:  Radovane !!!  Ovo ni meni nebi palo na pamet !! Moses........ Čista egzekucija prije izricanja presude !!