Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)  (Posjeta: 88332 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sanjinko

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #165 : 05-04-2016, 11:06:15 »
gledaj Lonicer probat ću  šta više pisati o načinu rada kako sam ga ja shvatio.
1.traži se ajmo reći prva strana(strana gdje drvo izgleda najbolje)
2.pokuša se naći najbolji kut drveta(ono kad se pod sanduk ili vazu stavljaju kunjevi)
3.prvo uklanjaš sve suhe grane po stablu,pa sve šta ti u oko upada(negativno).
4.onda ono za šta nisi 100%skrivaš rukom ili nečime pa gledaš kako izgleda sa i bez.
ovo je ajmo reći rad kad je u pitanju prvi stayling,mislim da je tako nekako redoslijed,neka me ovi stariji isprave ako griješim.
meni je ovo treća academy i osijetiš da su ti stvari sve jasnije i jasnije,ali daleko sam ja na početku.

Je Gal ima zanimljivih drva kod mene,a i onih malo manje zanimljivih.ja si pomalo slažem kolekciju i mislim da sam na pravom putu,na početku tražiš jednu vrstu stabla,a kako seoko "trenira"pomalo otkrivaš nove oblike.Ma vi stariji to već znate.
Walter se ugodno iznenadio isto,kaže da je svijetla budučnost predamnom ako ne "prdnem u rosu",zato pomalo ponizno naprijed.

Offline DonQuijote

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #166 : 05-04-2016, 16:42:24 »

Walter se ugodno iznenadio isto,kaže da je svijetla budučnost predamnom

 Mi dižemo čelo, mi kročimo smjelo ...  :violina:

Offline LONICERA

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #167 : 05-04-2016, 20:01:54 »
Hvala Sanjine. Baš se veselim zbog tebe, sigurno je užitak čuti od takvog autoriteta da ono što radiš, radiš dobro. Sigurna sam da su ti krila još dodatno porasla vezano za bavljenje ovim hobijem.


Offline sanjinko

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #169 : 06-04-2016, 07:49:43 »

Walter se ugodno iznenadio isto,kaže da je svijetla budučnost predamnom

 Mi dižemo čelo, mi kročimo smjelo ...  :violina:
done uvijek me nasmiješ kad imaš slične komentare,da te nema forum bi bio pust totalno.

Offline sanjinko

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #170 : 06-04-2016, 08:04:01 »
Hvala Sanjine. Baš se veselim zbog tebe, sigurno je užitak čuti od takvog autoriteta da ono što radiš, radiš dobro. Sigurna sam da su ti krila još dodatno porasla vezano za bavljenje ovim hobijem.
je čovijek se baš napuni pozitivne energije i volje za radom.napočetku bavljenja ovim hobijem i ja sam razmišljao "da mi je biti na tim radionicama i to vidit u živo",evo hvala bogu dio sam njih.u mom slučaju je Igor najzaslužniji za ovo do kuda sam dogurao.prvo triježnjenje o kvaliteti materiala je bilo kad sam mu vidio vrt u živo,to je bilo nešto sasvim drugo za mene,a da nema njega neznam da li bi Walter i došao kod mene.
čuješ ovi "starosijedioci" foruma(znaju se oni),njima je bilo enormno teže nego nama.Mi ako imamo volje,samo volje(plus malo u glavi)nebo je granica,ja sam primjer za to.

P.S evo Igor stavia slike od drva prije kasnije,ova prva tri orientalisa su moja

Offline LONICERA

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #171 : 06-04-2016, 21:16:55 »
Odlične slike, djeluju edukativno, a i Pall je bolji fotograf od Jurice  :mdr: . Jurice kolekcija ti je mrak  :wow: . Koliko drva imaš?

Offline grabar

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #172 : 07-04-2016, 18:55:44 »
Evo da i ja stavim par fotka od druženja s valterom veliko hvala Igoru na svemu,veliko hvala i valteru koj nam svake godine neko novo iskustvo nauči i prenese nova znanja;Sanjine žao mi je da nisi ostao s nama na druženj ali bit če zato druge godine

Offline grabar

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #173 : 07-04-2016, 19:08:19 »
evo još malo ostatak ekipe moja draga buduća ženica :mdr:  igor, walter,ratko i  :question: zaboravio ime :smile:
slika 26 i 27 Walterovo razmišljane pa nakon nekog vremena kaže ovoj orientalis za par godina bit će međt top 10 u europi; :great:

Offline Andrija Zokić

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #174 : 02-04-2017, 12:16:38 »
Ovogodišnja dvodnevna radionica u Pazinu. Dobro društvo, fina nova stabla, vrijeme sunčano i priliv novog znanja.
Hvala Igoru na gostoprimstvu  :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #175 : 02-04-2017, 12:17:42 »
...
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Adrian

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #176 : 02-04-2017, 17:32:05 »
Lijepo društvo, samo naprijed naši...

Offline brko

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #177 : 03-04-2017, 09:24:25 »
         lijep dan ,dobro društvo i krasna drvca ,a dečkić u punom zamahu bravo,vjerujem da ste uživali u druženju i radu tako i treba bravo 8).

Offline alexhor

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #178 : 03-04-2017, 10:05:31 »
Lijepo je vidjeti ovakvu radnu atmosferu :)

Offline jurica

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #179 : 03-04-2017, 20:57:43 »
Ovogodišnja dvodnevna radionica u Pazinu. Dobro društvo, fina nova stabla, vrijeme sunčano i priliv novog znanja.
Hvala Igoru na gostoprimstvu  :smile:
Hvala svima koji su došli Andriji i Mariji , Sanjinu,  Boniniju, Mauriziu , Andrei , Robertu. Naravno  hvala i Walteru na svemu. Ja naravno nemam slika jer kad radiš a nešto se je i radilo ne možeš a i ne stigneš fotografirat.
Slike ću dobit od WP pa ću stavit ovdije.