Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: problem s javorom  (Posjeta: 14396 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline grabar

problem s javorom
« : 29-05-2014, 20:15:13 »
danas našao na klenu mrlje po lišću a ispod lista  :zamisljen: mislim da je crveni pauk ne da mislim već sam i siguran da bi mogao bit juče sam pošpricao sa bjelim uljem pa pitam kad da ponovim sljedeće špricanje,jel poželjno sklonupi takvo lišće s drveta kad se ga nađe ili nije potrebno

Offline DonQuijote

Odg: problem s javorom
« Odgovori #1 : 29-05-2014, 23:33:15 »
Siguran si? Meni to više liči na pepelnicu. Doduše malo je rano za tako jak napad

Offline grabar

Odg: problem s javorom
« Odgovori #2 : 30-05-2014, 05:15:46 »
pa nisam ali sam našao ova stvorenja po betonu dali su to smradovi lili nisu :dunno:

Offline Adrian

Odg: problem s javorom
« Odgovori #3 : 30-05-2014, 17:33:33 »
Fleke na gornjoj strani, a prevlaka konidiofora na donjoj strani je tipičnije za grupu peronospora, no nisam čul da bi javor imal peronosporu. Pepelnica je više skoncentrirana na gornju stranu lista, a kak veli Don, još je prerano za pepelnice. Uzmi klasik, Dithan i lagani Chromosul i prskaj svakih 10 - 14 dana, koncentracijama navedenim za lozu.
Ovaj mali crveni slatki što se nalaze po betonskim zidićima nipošto nije štetna grinja koja napada biljke. Spada u grupu nevinih malih crvenih kamenojedaca......

Offline grabar


Offline grabar

Odg: problem s javorom
« Odgovori #5 : 31-05-2014, 17:04:19 »
čitao sam na netu malo o toj peronospora za neki eko proizvod špricanje pa pišu ljudi da je dovoljno smiksat mljeko  sa vodom u omjeru 1:1 i špricati i da je efikasno, jel netko provao tako nešto ili neko prirodno sretstvo umjesto kupovnih kemija

Offline brko

Odg: problem s javorom
« Odgovori #6 : 31-05-2014, 20:55:15 »
  -e,pa dečki baš vam hval ,što ste pisali o tome ,sutra ću probat sa mlijekom pa ćemo vidjet ako neide onda ćemo kod susjeda po sredstvo za lozu.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: problem s javorom
« Odgovori #7 : 02-06-2014, 12:22:02 »
Protiv peronospore koristim miks mljeko voda (1:1) za zaštitu paradajza, i kao preventivu ali i na prve znakove ako se pojave !! To je starinski ekološki preparat koji su koristile još naše bake !

a protiv buba i biljnih ušiju miks:  pola litre vode, jedan srednji špric tekučeg sredstva za pranje suđe i jedan pecilni prašak, prije upotrebe dobro promučkati  :smile:

Offline grabar

Odg: problem s javorom
« Odgovori #8 : 02-06-2014, 16:20:10 »
Protiv peronospore koristim miks mljeko voda (1:1) za zaštitu paradajza, i kao preventivu ali i na prve znakove ako se pojave !! To je starinski ekološki preparat koji su koristile još naše bake !

a protiv buba i biljnih ušiju miks:  pola litre vode, jedan srednji špric tekučeg sredstva za pranje suđe i jedan pecilni prašak, prije upotrebe dobro promučkati  :smile:
moja pokojna susjeda močila je koprivu za biljne uši mislim da je to toćala 24h a isto tako  par dana više (neznam koliko) za gnojivo je isto koristila pa reducirala s vodom

Offline grabar

Odg: problem s javorom
« Odgovori #9 : 02-06-2014, 18:59:58 »
eto pred 1h našao i novo nešto neke crvene bobuljice šta je sad ovo :question:

Offline Adrian

Odg: problem s javorom
« Odgovori #10 : 02-06-2014, 21:41:15 »
Meni se čini kao gale na lišću od grinja. Proguglaj slike za Eriophyes padi pa vidi. :P90:

Je, i zanš kaj Done? Imam pepelnicu na javorima u pripremi. Nije rano!
Grabar, ako si sa gornje strane listova slučajno skinuo prstima sivobijelu prevlaku pa je ostala samo na donjoj strani onda imaš sigurno pepelnicu. Uzmi obični chromosul, cossan, cossavet.....
Uz to počinje i pepelnica na hrastovima, a začudo gusjenica Acantholyda hieroglyphica na silvestrisima - NEMA!

Offline alexhor

Odg: problem s javorom
« Odgovori #11 : 03-06-2014, 00:12:36 »
a protiv buba i biljnih ušiju miks:  pola litre vode, jedan srednji špric tekučeg sredstva za pranje suđe i jedan pecilni prašak, prije upotrebe dobro promučkati  :smile:
Čekaj malo, i ovo ti funkcionira za lisne uši?? :surprised:

Offline grabar

Odg: problem s javorom
« Odgovori #12 : 03-06-2014, 05:28:07 »
Meni se čini kao gale na lišću od grinja. Proguglaj slike za Eriophyes padi pa vidi. :P90:

Je, i zanš kaj Done? Imam pepelnicu na javorima u pripremi. Nije rano!
Grabar, ako si sa gornje strane listova slučajno skinuo prstima sivobijelu prevlaku pa je ostala samo na donjoj strani onda imaš sigurno pepelnicu. Uzmi obični chromosul, cossan, cossavet.....
Uz to počinje i pepelnica na hrastovima, a začudo gusjenica Acantholyda hieroglyphica na silvestrisima - NEMA!
da malo sam proguglao danas ujutro prije posla nabrzinu  tačno kažeš da je eriophyes e nema mi druge nego kupit chromosul i natofat to reci mi jel isti princip prskanja 10-14 dana za redom ko šta si prije napisao

Offline Adrian

Odg: problem s javorom
« Odgovori #13 : 03-06-2014, 16:56:49 »
Ako je eriophies, to je grinja i te vrste se riješavaju jedino sa Demitanom.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: problem s javorom
« Odgovori #14 : 03-06-2014, 17:46:33 »
a protiv buba i biljnih ušiju miks:  pola litre vode, jedan srednji špric tekučeg sredstva za pranje suđe i jedan pecilni prašak, prije upotrebe dobro promučkati  :smile:
Čekaj malo, i ovo ti funkcionira za lisne uši?? :surprised:

Za sve vrste biljnih ušiju :jupije: (zelene a pogotovo one crne) najbolje ubija špricanje vodom u kojoj se preko noći namakao duhan !!! :worthy:

I uvijek imam namočene koprive, pa prema potrebi ili protiv ušiju (24sata namakanja) ili za prihranu i zaštitu za povrtnjak (mješanje s vodom) !