Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015  (Posjeta: 67281 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alexhor

Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« : 03-11-2014, 21:20:36 »
Evo jednog prijedloga, koji već jedno vrijeme planiram negdje smjestiti. Udruga cvjećara ludbreške regije već desetak godina početkom svibnja (1 vikend) organizira trodnevni sajam i izložbu cvijeća Flora Centrum mundi. Drugi po veličini i posjećenosti, poslije Flora arta u Zg. Zvake godine uz sve druge điđe ima i jedna izložba, pa je tako bila izložba orhideja, pa bugenvilija, pa topiarija, pa brumelija itd.  Razgovarao sam s njima  jesu zainteresirani za izložbu bonsaija. Svakako jesu. Meni preostaje da to nekako povežem. Izložba bi se postavila u cinktoru župne crkve, dakle na otvorenom, ali natkrivenom. Slika cinktora je na slici lijevo od crkve. Na drugoj slici je crkva izvana. Cinktor se nalazi s unutrašnje strane zide koji opasuje dvorište crkve i ima dva ulaza. Iz udruge su rekli da su voljni dijelomično i participirati u troškovima smještaja (no to ovisi o tome koliko će biti ljudi). Naravno vrijedi za ove koji su dalje od Ludbrega, a npr, međimurci i ovi bliže bi se već nekako snašli. Voljan sam se pozabaviti time da svima nekako bude ok a da naravno svi skupa imamo vremena za nekakvo druženje. Naravno uključeni su i mediji u cijelu priču.No prije svega, zanima me ima li zainteresiranih. Ako ima može svatko donijeti tek nekoliko primjeraka koje može dovesti autom ili kako već. Iako sajam traje tri dana otvorenje je obično u petak popodne, (onda izložbu posjećuju i svi uzvanici iz politike i ostali), te je otvorena cijelu subotu, a u nedjelju bi mogla biti lagana posprema.
Što mislite o tome.
Slika u prilogu

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #1 : 04-11-2014, 07:13:34 »
Meni bi to odgovaralo.Nije daleko i ja bi mogao dofurati više komada,koliko imam izložbenih stalaka.Čini mi se 6.Dobar je i vremenski termin. 8)
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline gal

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #2 : 04-11-2014, 07:14:49 »
Evo jednog prijedloga...
Ja sam za.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #3 : 04-11-2014, 07:21:08 »
Da i ambijent i lokacija su savršeni,po kvaliteti odmah iza Marijine Dioklecijanove palaće.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Luc de Fuc

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #4 : 04-11-2014, 10:55:29 »
JA SAM ZA!!

Offline Adrian

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #5 : 04-11-2014, 17:13:45 »
Za kaj je Gal sam i ja.

Offline jurica

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #6 : 04-11-2014, 17:42:18 »
Ja sam za , samo su mi 4. i 5. mjesec dosta popunjeni sa planovima, pa za sad još ću vidjeti kako popunim termine i što će se u ta dva mjeseca uspijet realizirat a što će se izjaloviti. U svakom slučaju na vrijeme ću potvrdit svoj dolazak ...

Offline DonQuijote

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #7 : 04-11-2014, 19:15:54 »
ZA!
 To će me napokon natjerati da se primim posla, ožicam. potkrešem, presadim, zglancam i tak

Offline dijxtra

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #8 : 04-11-2014, 19:48:33 »
Wohohow, događaj! :jupi: :jupije: :whoot: Konačno nešto. Niti 100km od Zagreba, sjajno. Jedino mi termin nikako ne odgovara (u 5. mjesecu 2015. ću morat bit raspoloživ 0-24), al moooožda uspijem isposlovat sa šefom da mi da jedan dan slobodno. A dam se kladit da će se i bar 4-5 drugih zenovaca pojavit na događaju, već dugo se nadamo nekom širem druženju :-) U svakom slučaju, svaka čast za inicijativu, to se traži, toga nam fali. Svaka čast!

Offline alexhor

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #9 : 04-11-2014, 21:06:02 »
Ova tema je razdvojena i prebačena evo u događanja. Evo drago mi je da ima interesa. Kontaktirao sam predstavnike udruge cvjećara  i suglasni suo da se ovakva izložba može održati. U narednim danima ću vam dati još neke podatke oko izložbe čim ih prikupim. Provjerit ću kolimo ukupno ima mjesta za drvca kako bismo mogli biti optimalni. Ovaj ambijent će odlično poslužiti, potrudit ću se napraviti što više fotki poprišta događanja tako da se možete po tome ravnati. Imat ćemo i nekakav popratbni sadržaj u vidu predavanja, a moći ćete ponešto i prodati ako budete željeli.
I još napomena za one koji planiraju. FCM se održava iduće godine točno za 1 svibanj (petak) i traje petak subota i nedjelja. petak je neradni dan. No u petak prije podne bi izložba trebala biti već postavljena.

Dakle definitivno idemo u to i preuzimam organizacijske obaveze s moje strane kao predstavnik organizatora cjelokupnog sajma. S obzirom da imamo još vremena za sad je sve otvoreno za komentare no kasnije ćemo morati napraviti detaljni plan kojeg se treba držati. Možda sam početnik u bonsai hobiju ali u organizaciji sam uglavnom veteran. Unaprijed vam želim dobrodošlicu u Centar svijeta.

Offline Marija

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #10 : 05-11-2014, 09:35:20 »
Wohohow, događaj! :jupi: :jupije: :whoot: Konačno nešto. Niti 100km od Zagreba, sjajno. Jedino mi termin nikako ne odgovara (u 5. mjesecu 2015. ću morat bit raspoloživ 0-24), al moooožda uspijem isposlovat sa šefom da mi da jedan dan slobodno. A dam se kladit da će se i bar 4-5 drugih zenovaca pojavit na događaju, već dugo se nadamo nekom širem druženju :-) U svakom slučaju, svaka čast za inicijativu, to se traži, toga nam fali. Svaka čast!

Jedan od "nestalih" se vratio -Dijxtra
Možda tu leži tajna, moramo ih namamit nekim dodađajem   :zbunjen:

P.S. Prostor izgleda fenomenalno!

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline alexhor

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #11 : 05-11-2014, 10:35:04 »
U ovoj pripremnoj fazi ću detaljno pregledati i posnimati prostor pa ću podatke objaviti ovdje. Drvca bi bila izložena ispod onih lukova, trebam vidjeti koliko ukupno imamo polja na raspolaganju i koje su točno dimenzije svakog polja, da izračunamo koliko možemo drvca tamo postaviti (jedno po polju ili dva...) . I onda kad budemo znali koliko je izlagača, možemo odrediti koliko će tko imati drvaca, da ih bude na broj. Cinktor je kako sam rekao u dvorištu crkve s unutarnje strane zida, a navečer se oba ulaza zaključavaju, tako da su drvca sigurna preko noći. Isto računajte da ćete trebati imati i poneki stalak ako to nije problem. Ja ću do tada vjerojatno imati pokoji (ali neću imati drvo :), ali neću to moći osigurati za sve. S obzirom na arhitekturu prostor osigurava da se drvca gledaju s prednje strane i da ih se ne može obilaziti. zas navečer će se osigurati neka rasvjeta
Marketing je osiguran kroz cjelokupni događaj, plakati, najave na 5-6 radijskih postaja u u SZ hrvatskoj, bit će i televizije i svega. Izvan glavnih događanja (otvorenja itd) izložba je otvorena za posjetitelje, pa ćemo osigurati dežurstva, to može biti netko od nas, a može nam dodano ljudstvo osigurati i organizator. Nitko doduše ne bi ukrao drvo ali treba spriječiti da si neka bakica poželi uzeti "pelcer" :) Stavit ćemo vjerojatni i neku barijeru ispred (ono uže sa stupićima) da se drvcu ne može prići na dohvat ruke. Dvorište se inače zaključava oko 20 sati ali u vrijeme sajma bit će vjerojatno oko 21. Nakon toga smo slobodni pa možemo organizirati zajedničko druženje. Pivnica je 50 metara dalje kao i hotel. Neka zajednička večera bi bila super. Za prehranu mislim da ću teško osigurati sredstva, da je neka samostalna izložba vjerojatno ne bi bio problem ali s obzirom da nas je više mislim da se možemo snaći o svom trošku za kakve čevape, pizzu, lignje ili gulaš. Nadam se da se stim slažete a ja ću svakako nastojati od organizatora iskamčiti makar jedan obrok (ručak ili večera).

Offline alexhor

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #12 : 05-11-2014, 12:46:31 »
Evo i par svježih fotki s pogledom od centralnog ulaza lijevo i desno, te izgled jednog "polja" ispod jednok luka. Ovo polje je oko 3 metra široko i 2 duboko, mislim da stanu dva drva. U pozadini se vidi i mala niša (ali nisu sve prazne), tako da se i tamo može postaviti neki shohin, jer nije jako duboka. U cinktoru se nalaze i klupe, za koje mislim da ćemo ih moći maknuti ili iskoristiti kao barijeru ispred, ali se nalaze i ispovjedaonice koje vjerojatno nećemo micati :(

Imat ćemo na raspolaganju oko 15 ovih "lukova" gdje vjerujem stane i do 30-ak drvaca.

Offline TiTech

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #13 : 05-11-2014, 12:49:12 »
Prostor izgleda super, ideja je jako dobra, svakako cu nastojati doci.  :great:

Offline alexhor

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #14 : 05-11-2014, 14:05:55 »
Super TiTech.
Da spomenem, ako netko nema drvo za izložiti, poput mene, svakako može doći na razgledavanje i druženje.