Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Glog od kojeg me boli glava  (Posjeta: 19274 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LONICERA

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #45 : 03-03-2016, 14:25:29 »
Marija kad si početnik ništa ti nije očito. Sva sreća da sam imala vas i ovaj forum da mi ukažete na greške.

Offline sanjinko

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #46 : 03-03-2016, 20:24:50 »
. Ali bit je da sam izgubila dvije godine zbog toga što sam ga ostavila previsokog.

Sad znaš za ubuduće.  :great:
Nadam se da ovo vide ostali po forumu koji ostavljaju stabla nakon vađenja bez rezanja očitih viškova.  :hihihi:
e sad šta reći nakon šta Mare nešto kaže.ovo je moje iskustvo:prošle godine sam dva orientalisa recnuo kod vadjenja na "mijeru" i nije bacilo pup di sam očekivao.ubušio sam ove godine dvije grane na dva mijesta pa ćemo vidit.ja ću ubuduće (pa me makar Mare zbombardirala)radje pustit sve to malo duže pa neriskirat,jer na nekima prošlogodišnjim sam to napravio i bilo je sve po planu(došla grana di je trebala),mada ni to nije uvijek sigurno da će se dogodit.
mene malo iskreno i smeta ova trka za "gotovim drvim,bonsaima".svi mi početnici bi odma već jučer da je stablo gotovo,zar ne.po meni je ova umijetnost "maraton"a ne "sprint" i ja ću pomalo,za 5 godina 5,bitno ta sam se našao u svemu ovome.
i za kraj Lonicera drvo mi je vau!

Offline Marija

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #47 : 03-03-2016, 20:46:36 »
Sanjine ni ja ne režem na knap.  Naravno. I ostavim neke grane za rezervu.  :hihihi:
Samo sam htjela reći da ne treba stablo ostavit duplo više nego što će kasnije biti ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline sanjinko

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #48 : 03-03-2016, 20:53:25 »
kužim Mare,al moramo bit jasni,zbog ljudi koji će od ovog učit.neki dan sam mislim danijelu ili tako nekako napisao da stavi drvo u hladovinu ili već tako nekako.ma ne sad u hlad nego kad ljeto dodje to sam mislio

Offline mihaljkovic.danijel

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #49 : 03-03-2016, 21:01:00 »
e vis ti to.Drvce se selilo kako je tko napisao sad ce ici pod krov da se ocjede od ove kise i u subotu cemo vidjet kaj ce iskusni reci.

Offline sanjinko

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #50 : 03-03-2016, 21:04:50 »
hahaha,Danijel napisa sam ti za ljeto hlad da ga sunce ne prži.meni su drva vani,al ja sam na mediteranu,al gore kontinent,ja bi novoizvadjena negdje malo "sakrio"radi mraza ili ćega već,al za to ti je radovan i ovi iskusniji.uzurpirali smo loniceri temu sori lonicera ;)

Offline LONICERA

Odg: Glog od kojeg me boli glava
« Odgovori #51 : 03-03-2016, 22:43:14 »
Ništa zato, samo dajte, važno da je komunikacija i da razmjenjujemo iskustva. Ja svoje novoizvađene držim pod orahom. Sad ima dovoljno sunca , a kad prolista dobar hlad.