Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pinus sylvestris - literati  (Posjeta: 14376 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Pinus sylvestris - literati
« : 28-05-2007, 12:18:48 »
Evo jučer mi je "došlo" pa sam nešto radio. Ovo je jedan primjerak koji nisam stigao vratiti u zemlju, pa sam ga malo oblikovao. Literati mi je bio nekako najlogičniji izbor, obzirom na visinu i debljinu. Prvo je slijedio izbor grane sa kojom ću raditi (bile su dvije žive i jedna suha), uz pomoć stare majce i fotića odloka je brzo pala....

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Pinus sylvestris - literati
« Odgovori #1 : 28-05-2007, 12:27:19 »
men´to baš super izgleda  :great:

Offline gal

Odg: Pinus sylvestris - literati
« Odgovori #2 : 28-05-2007, 12:27:44 »
...kad je uklonjen višak, slijedilo je traženje mogućeg oblikovanje krošnje. Slika 4. - "prirodni" oblik - krošnja koja bi sličila onoj kako je g.Pall oblikovao pinus na radionici u Kaštelama, slika 5. -  "japanski" oblik sa padajućom granom i slika 6. mala kompaktna krošnja....???  :bongggg:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Pinus sylvestris - literati
« Odgovori #3 : 28-05-2007, 12:32:27 »
Sve mi je dobro, 4 i 5 bolje od 6, između 4 i 5 mi se teško odlučiti !

Offline Marija

Odg: Pinus sylvestris - literati
« Odgovori #4 : 28-05-2007, 12:34:23 »
...kad je uklonjen višak, slijedilo je traženje mogućeg oblikovanje krošnje. Slika 4. - "prirodni" oblik - krošnja koja bi sličila onoj kako je g.Pall oblikovao pinus na radionici u Kaštelama, slika 5. -  "japanski" oblik sa padajućom granom i slika 6. mala kompaktna krošnja....???  :bongggg:

iiiiii ..... jesi ožicao, nemoj nas sad tu pržit?   :question:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Pinus sylvestris - literati
« Odgovori #5 : 28-05-2007, 12:35:12 »
...kako se nisam mogao odlučiti za krošnju, bacio zam se na jin, kako je padao dolje trebalo ga je "podignuti", probao sam sa promjenom položaja čitavog stabla...na kraju je bila dovoljna i malo deblja žica. Jin je oblikovan samo skidanjem kore i lomljenjem preostalih batrljaka. Slijedilo je ožicavanje....

Offline gal

Odg: Pinus sylvestris - literati
« Odgovori #6 : 28-05-2007, 12:36:52 »
...kad je uklonjen višak, slijedilo je traženje mogućeg oblikovanje krošnje. Slika 4. - "prirodni" oblik - krošnja koja bi sličila onoj kako je g.Pall oblikovao pinus na radionici u Kaštelama, slika 5. -  "japanski" oblik sa padajućom granom i slika 6. mala kompaktna krošnja....???  :bongggg:

iiiiii ..... jesi ožicao, nemoj nas sad tu pržit?   :question:
..ajte malo radit, ne visit na netu.... :no:

Offline Marija

Odg: Pinus sylvestris - literati
« Odgovori #7 : 28-05-2007, 12:42:06 »
..ajte malo radit, ne visit na netu.... :no:

  :halt:  a ti si kao nezaposlen ....  :histerical:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Pinus sylvestris - literati
« Odgovori #8 : 28-05-2007, 12:43:38 »
... i žicanje je bilo relativno brzo gotovo, usmjeravanje i konačni rezultat sa prednje i stražnje strane (još neznam koja će biti prva...). Rezultat i nije bogzna što, ali kod kritiziranja uzmite u obzir da sam radio sa tri grančice i deset izbojaka, a i drvce nema više od 20-ak godina....ali je zato bilo gušt!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Pinus sylvestris - literati
« Odgovori #9 : 28-05-2007, 12:48:39 »
Fotka br: 12 mi je najugodnija za gledati !!!

Offline hknezovi

Odg: Pinus sylvestris - literati
« Odgovori #10 : 28-05-2007, 15:54:01 »
Jako dobar rad  :great:,
ali moram primjetiti da krošnja ovoliterati drveta ima tendenciju prema izrastu veće zelene mase od 30% te bi time drvo iz literatija moglo potpasti pod fenomenalni neformalno uspravni stil.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Marija

Odg: Pinus sylvestris - literati
« Odgovori #11 : 28-05-2007, 16:33:37 »
Jako dobar rad  :great:,
ali moram primjetiti da krošnja ovoliterati drveta ima tendenciju prema izrastu veće zelene mase od 30% te bi time drvo iz literatija moglo potpasti pod fenomenalni neformalno uspravni stil.

znaš kako kaže ona latinska: imena su nevažna.
A nešto tako je rekao i Pall na demu kad je radio zeleniku - drvo zovite stilom kako želite, ali bitno je samo da bude impresivno  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Pinus sylvestris - literati
« Odgovori #12 : 28-05-2007, 18:09:36 »
Obožavam ovakve serije fotografija u kojem se objhašnjava što se radi i što se razmišlja i koje su opcije i odluke. Mislim da je to jako poučno za sve. :worthy:

Offline Marija

Odg: Pinus sylvestris - literati
« Odgovori #13 : 28-05-2007, 19:07:58 »
Obožavam ovakve serije fotografija u kojem se objhašnjava što se radi i što se razmišlja i koje su opcije i odluke. Mislim da je to jako poučno za sve. :worthy:

daaaa  :smile:
Pa udjeli čovjeku jedan plusić, škrtac jedan  :grrrrrr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Pinus sylvestris - literati
« Odgovori #14 : 28-05-2007, 19:48:12 »
Evo jesam :mdr: zaboravih :tup: