Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kalina, prijedlozi  (Posjeta: 10299 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mislav

Odg: Kalina, prijedlozi
« Odgovori #15 : 11-03-2015, 22:29:54 »
Ma ne ide u taj kalj, to mi je samo stalak za izlozbu  :hi:. Sad je u drvenoj kutiji koja vec 2 druga drvca odgojila :zalijevanje:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Kalina, prijedlozi
« Odgovori #16 : 12-03-2015, 07:52:11 »
Jinovi na kalini ne prolaze jer brzo istrunu.Dali si razmišljao o nekakvom slobodnom metla obliku.Raste u više smjerova i ima više vrhova koji rastu iz jednog debla.Onda ti niti ova najdonja ništa ne smeta.Ovako za sada je dosta porezano.Korekcije nakon remifikacije, druge godine.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Kalina, prijedlozi
« Odgovori #17 : 12-03-2015, 07:57:47 »
Ako ideš polako skidati uz deblo ove sitne bijele korijenčiće doći ćeš i do pravog nebarija-tamo gdje je deblje korjenje.Kaline jako bacaju korijenje na sve strane.Svi djelovi koji su u zemlji odmah puštaju korjenje.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline LONICERA

Odg: Kalina, prijedlozi
« Odgovori #18 : 12-03-2015, 13:48:23 »
Mislave drago mi je ako sam i malo pomogla.
Radovane, kakva su ti iskustava sa suhim dijelovima na euonymus europaeus (kurika). Naime izvadila sam nešto s dosta suhih dijelova, prirodni shari, kakve su šanse da ih održim.

Offline Mislav

Odg: Kalina, prijedlozi
« Odgovori #19 : 12-03-2015, 17:43:46 »
Radovane, hvala na prijedlozima,

pomalo ću skidati te korjenčiće. Posadio sam je tako da je dosa visoko i prekrio sam zasada i te korjenčiće supstratom, ali će se vjerojatno pomalo ispirati jer ima pad prema van.

Offline brko

Odg: Kalina, prijedlozi
« Odgovori #20 : 12-03-2015, 22:56:17 »
  Sviđa mi se ova tvoja kalina,nadam se da si ju izvadio negdje u šumi ili iz živice na rubu šume ,nekako mi ne djeluje kao da je godinama rasla u nekoj njegovanoj živici :mdr:.

Offline Mislav

Odg: Kalina, prijedlozi
« Odgovori #21 : 12-03-2015, 23:02:18 »
Nisam, iz betonske zardinjere je. Vec godinama prolazim pokraj nje i gledam je. Konacno sam otisao do vlasnika i dobio dozvolu da je uzmem. Gledali su me s cudjenjem i rekli da ima toga za kupiti kod uzgajivaca, a meni se kao bas ova svidja :svetac:

Offline brko

Odg: Kalina, prijedlozi
« Odgovori #22 : 12-03-2015, 23:13:22 »
-ma vidim da je rasla solo da nije iz ograde ,no nisam mislio da si tako lako došo do nje,no dobro nema veze bitno je da si sada ti vlasnik... :hihihi:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Kalina, prijedlozi
« Odgovori #23 : 13-03-2015, 12:18:26 »
 :great: :great: Lonicera ...bravo za fotošop...odličan je !! 

Mislave....htjela sam ti reči...sve sitne korjenčiće poreži...doći češ do pravog debljeg korjenja...al vidim Radovan te je već uputio !!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Kalina, prijedlozi
« Odgovori #24 : 14-03-2015, 09:45:37 »
Mislave drago mi je ako sam i malo pomogla.
Radovane, kakva su ti iskustava sa suhim dijelovima na euonymus europaeus (kurika). Naime izvadila sam nešto s dosta suhih dijelova, prirodni shari, kakve su šanse da ih održim.

Ne ostavljam suhe djelove,ne traju dugo i s vremenom se pretvore kao u spužvu.Bolje izdubi i počisti pa neka bude lijepi uro.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline LONICERA

Odg: Kalina, prijedlozi
« Odgovori #25 : 14-03-2015, 12:32:57 »
Hvala, tvoje iskustvo je neprocjenjivo.

Offline Mislav

Odg: Kalina, prijedlozi
« Odgovori #26 : 16-03-2015, 08:58:38 »
Lonicera,

definitivno sam prihvatio tvoju viziju s vrlo blagim odstupanjima.

Ovoj kalini dajem prezime Lonicera  :great:

Offline LONICERA

Odg: Kalina, prijedlozi
« Odgovori #27 : 16-03-2015, 10:09:17 »
Slike su dvodimenzionalne, tako da se i fotošopom obrađuje na neki način samo jedna dimenzija. U konačnici bi drvo trebalo izgledati puno bolje, još kad otkriješ deblji površinski korijen.... Počašćena sam da će nositi moje ime.